Dowgwillo_kop

Witamy
| Nazwisko | Herb | Genealogia | Koligacje | Pamiątki z podróży | Represjonowani
Lekcja historii | Aktualności | Warto przeczytać | Żołnierze Wyklęci | Matki Polki
Polskie Kresy | Śpiewnik wileński | Polecane witryny | Nakład wyczerpany

 

 


Linia Laudańska


Informacje


Tablica

Uzupełnienia


Zdjęcia i dokumenty

 

Skróty [shortcuts]: c. - circa, około [around]; ok. - okolica [neighborhood]; śl. - ślub [wedding]; par. - parafia [parish]; pow. - powiat [county]


1 - Bartłomiej Dowgwiłło
 1.1 - Józef
     | Magdalena Szymanowna; flw. Lawda (Lauda); Towginajcie
  1.1.1 - Jan (? - przed 12.1.1690)
   1.1.1.1 - Mikołaj
           | Anna Towgin; Towginajcie
    1.1.1.1.1 - Elżbieta (2.12.1682 Uszpurwie - ?)
    1.1.1.1.2 - ? (28.5.1685 Towginajcie - ?)
    1.1.1.1.3 - Grzegorz (21.11.1697 Towginajcie - ?)
     1.1.1.1.3.1 - Franc (30.4.1727 - ?)
      1.1.1.1.3.1.1 - Stanisław (9.8.1754 - ?)
                    | Krystyna Aluszewska (Elioszun); Dewidonie
       1.1.1.1.3.1.1.1 - Felicjan Antoni (18.5.1793 - ?)
                       | (a)Juliana Burdat
                       | (b) Eleonora Stankułowska; Miegiany
        1.1.1.1.3.1.1.1.1a - Wincenty (21.1.1827 Miegiany - c.1863)
                           | Aniela Skinder (c.1835 - ?) śl. 15.2.1856 Surwiliszki
        1.1.1.1.3.1.1.1.2a - Józef (19.3.1829 Miegiany - ?)
        1.1.1.1.3.1.1.1.3a - Stanisław (2.2.1832 Budy - c.1862)
                           | Marianna (c.1844 - ?)
         1.1.1.1.3.1.1.1.3a.1 - Józef (c.1862 - ?)
       1.1.1.1.3.1.1.2 - Filip Jakub (30.4.1796 Dewindonie - 17.4.1844)
                       | Konstancja Sawicka (? - po 1865); ok. Senkany
        1.1.1.1.3.1.1.2.1 - Szymon Jan (21.7.1836 - ?)
                          | Julia
         1.1.1.1.3.1.1.2.1.1 - Gertruda (c.1857 - ?)
         1.1.1.1.3.1.1.2.1.2 - Joanna (c.1859 - ?)
        1.1.1.1.3.1.1.2.2 - Magdalena (1.2.1840 - 7.2.1840 Ruki) Bakszyszki
        1.1.1.1.3.1.1.2.3 - Eustachy (31.3.1841 - 3.6.1881 Purwajcie)
                          | Juliana Sołłogub (c.1843 - 29.3.1888) śl. 17.2.1870 Surwiliszki; ok. Senkany; Purwajcie
         1.1.1.1.3.1.1.2.3.1 - Bronisław (1867 - 6.7.1873)
         1.1.1.1.3.1.1.2.3.2 - Tekla (1.1872 - 10.6.1872 Antomir)
         1.1.1.1.3.1.1.2.3.3 - Ludwik (12.1872 - 1.1.1873)
         1.1.1.1.3.1.1.2.3.4 - Antoni (1.6.1873 - po 1888)
         1.1.1.1.3.1.1.2.3.5 - Bolesław (5.7.1875 Gwozdów - 21.6.1877 Nowa Wieś)
         1.1.1.1.3.1.1.2.3.6 - Tekla Stanisława (7.2.1875 - 8.7.1877 Nowa Wieś)
         1.1.1.1.3.1.1.2.3.7 - Anna (16.4.1878 Bejsagoła - ?)
         1.1.1.1.3.1.1.2.3.8 - Jadwiga (31.8.1880 Purwajcie - 13.11.1881 Purwajcie)
         1.1.1.1.3.1.1.2.3.9 - Bolesław (5.7.1881 - ?)
        1.1.1.1.3.1.1.2.4 - Romuald (8.2.1844 - ?)
        [1.1.1.1.3.1.1.2.5 - Marceli (c. 1859 - ?)]
        [1.1.1.1.3.1.1.2.6 - Jan (c. 1861 - ?)]
       1.1.1.1.3.1.1.3 - Marceli (15.1.1799 Dewidonie - ?)
       1.1.1.1.3.1.1.4 - Antoni (6.6.1802 - ?)
                       | Domicela Koryzma śl. 23.1.1829 Bejsagoła
        1.1.1.1.3.1.1.4.1 - Ewa (1.12.1832 Gudziuny - ?)
       1.1.1.1.3.1.1.5 - Andrzej (28.11.1804 Gudziuny - ?)
       1.1.1.1.3.1.1.6 - Józef (8.3.1806 Gudziuny - ?)
     1.1.1.1.3.2 - Antoni (20.5.1731 - [21.4.1797 Papiszki])
                 | ?
      1.1.1.1.3.2.1 - Jan (18.1.1771 - ?)
                    | Magdalena Szurkówna (Szurkiewicz) (c.1780 - ?) Papiszki; Skiemie
       1.1.1.1.3.2.1.1 - Barbara (4.10.1797 - 30.4.1806) Papiszki
       1.1.1.1.3.2.1.2 - Spirydion (25.9.1799 ok. Berże par. Datnów - 19.10.1827 Skiemie)
       1.1.1.1.3.2.1.3 - Szymon (19.1.1802 Papiszki - ?)
       1.1.1.1.3.2.1.4 - Stefan (27.12.1803 - 29.12.1803) Papiszki
       1.1.1.1.3.2.1.5 - Anna (10.12.1804 Papiszki - ?)
                       | Mateusz Krasowski śl. 26.4.1827 Bejsagoła
        1.1.1.1.3.2.1.5.1 - Wincenta (23.1.1828 Skiemie - ?)
        1.1.1.1.3.2.1.5.2 - Wincenty (26.1.1830 Skiemie - ?)
        1.1.1.1.3.2.1.5.3 - Kazimierz (18.1.1832 Skiemie - ?)
        1.1.1.1.3.2.1.5.4 - Mateusz (4.2.1834 Skiemie - ?)
        1.1.1.1.3.2.1.5.5 - Franciszka (11.5.1836 Budy - ?)
        1.1.1.1.3.2.1.5.6 - Juliana (26.10.1837 Wołodkańce - ?)
       1.1.1.1.3.2.1.6 - Praxeda (13.12.1807 Papiszki- ?)
                       | Konstanty Paszkiewicz [Paszkowicz] (c.1806 - ?) śl. 26.11.1829 Bejsagoła
        1.1.1.1.3.2.1.6.1 - Józefa Stanisława (26.4.1830 Skiemie - ?)
        1.1.1.1.3.2.1.6.2 - Bogumiła (12.3.1833 Skomajcie - ?)
        1.1.1.1.3.2.1.6.3 - Julian Antoni (25.7.1837 Skomajcie - ?)
                          | Alexandra Opacka zd. Butrym (c. 1836 - ?) śl. 21.9.1870 Poniewież
        1.1.1.1.3.2.1.6.4 - Longin (c.1840 - ?)
                          | Róża Bartoszewicz (c.1836 - ?) śl. 26.10.1865 Bejsagoła
        1.1.1.1.3.2.1.6.5 - Kazimiera (1844 - ?)
                          | Aleksander Dowojno-Sołłohub (1830 - ?)
        1.1.1.1.3.2.1.6.6 - Władysław (c.1847 - ?)
                          | Olimpia Rajuniec (c.1850 - ?) śl.26.11.1874 Krakinów
        1.1.1.1.3.2.1.6.7 - Leonard (? - 1916 Szadów)
                          | Barbara Misunas
        1.1.1.1.3.2.1.6.8 - Eufrozyna
                          | Szymon Rajuniec
       1.1.1.1.3.2.1.7 - Stanisław (12.10.1810 Papiszki- ?)
                       | Ewa Kilówna (c.1811 - ?) śl. 26.1.1832 Bejsagoła
        1.1.1.1.3.2.1.7.1 - Konstancja (10.10.1832 Skiemie - ?)
        1.1.1.1.3.2.1.7.2 - Wiktoria (10.12.1834 Skiemie - ?)
        1.1.1.1.3.2.1.7.3 - Teofila Tekla (2.5.1837 Skamajcie - ?)
      1.1.1.1.3.2.2 - Dominik (4.8.1773 - ?)
                    | Katarzyna Serafinowicz; Miegiany
       1.1.1.1.3.2.2.1 - Ferdynand (13.1.1816 Miegiany - po 5.1865)
                       | Petronela Michałowska (? - po 3.1859)
        1.1.1.1.3.2.2.1.1 - Aleksander (c.1844 - ?)
                          | Pawlina Wojtkiewicz (c.1854 - 29.3.1923 Kroki) śl. 29.1.1874 Kroki Kroki
         1.1.1.1.3.2.2.1.1.1 - Paweł (12.11.1874 Malinów - po 1923)
         1.1.1.1.3.2.2.1.1.2 - Józef (19.8.1879 Sipowicze - 24.8.1966 San Jose CA) Salinas
                             | Barbara Milewska [Miller, Milauskas] (20.5.1878 Linkowce - 7.12.1948 Tucson AZ) śl. 16.8.1904 Cytowiany
          1.1.1.1.3.2.2.1.1.2.1 - Mary (4.8.1905 Burninthe Lithuania - po 8.1966)
                                | Nelson; Albaquerque NM
          1.1.1.1.3.2.2.1.1.2.2 - Bernice J. (2.6.1909 Nowy Jork - 26.4.1982 Santa Clara, CA)
                                | [Vernon L.] Owen; San Jose CA
           1.1.1.1.3.2.2.1.1.2.2.1 - Dita Marie (28.1.1943 Santa Clara CA - ?)
                                   | Leon S. Beeman (1942) śl. 10.10.1964 Santa Clara CA
                                   | Darroll L. Morehouse (1938) śl. 15.12.1972 Santa Cruz CA; rozwód 9.1.1980
                                   | Wayne Delyle Parrish (1942) śl. 28.4.1984 Santa Clara CA; Texas
          1.1.1.1.3.2.2.1.1.2.3 - Paul (2.6.1909 - 3.8.1910 Chicago)
          1.1.1.1.3.2.2.1.1.2.4 - Franciszka [Frances Marie] (4.9.1910 Chicago - 30.11.1977 Monterey, CA)
                                | Raymond Haynes
          1.1.1.1.3.2.2.1.1.2.5 - Josephin (po 1915 - ?) Wauconda
         1.1.1.1.3.2.2.1.1.3 - Antoni (12.2.1884 Wantajnie - 17.2.1885 Lencze)
         1.1.1.1.3.2.2.1.1.4 - Jan (c.1885 - 23.5.1891 Pogórka)
        1.1.1.1.3.2.2.1.2 - Adolf c. 1848 - ?)
        1.1.1.1.3.2.2.1.3 - Florjan (1853 - 4.11.1856 Dewidonie)
       1.1.1.1.3.2.2.2 - Tekla (3.9.1817 Miegiany - ?)
       1.1.1.1.3.2.2.3 - Ludwik Antoni (20.11.1820 - c.1868)
                       | Aniela Wołodko (c.1825 - po 1869) śl. 22.11.1849 Kroki
        1.1.1.1.3.2.2.3.1 - Antoni Barnaba (10.6.1850 Nowa Wieś - ?)
        1.1.1.1.3.2.2.3.2 - Irena (7.4.1852 - 20.5.1853) Wajłajnie
        1.1.1.1.3.2.2.3.3 - Wiktor (24.2.1854 - 26.4.1855) Wajłajnie
        1.1.1.1.3.2.2.3.4 - Ludwika (18.2.1856 Wajłajnie - przed 5.1865)
        1.1.1.1.3.2.2.3.5 - Konstanty (11.3.1858 Wajłajnie - po 5.1865)
        1.1.1.1.3.2.2.3.6 - Stanisław (22.9.1860 Wajłajnie - po 5.1865)
        1.1.1.1.3.2.2.3.7 - Petronela (28.6.1864 Wajłajnie - przed 5.1865)
       1.1.1.1.3.2.2.4 - Wincenty (16.4.1823 - 15.4.1896 Łuczuny par. Czekiszki)
                       | Amelia Rajuniec (c.1828 - 29.11.1905 Montwidy) śl. 28.2.1850 Kroki; Montwidy
        1.1.1.1.3.2.2.4.1 - Napoleon (c.1850 - po 1905)
                          | Barbara Wołodko
         1.1.1.1.3.2.2.4.1.1 - Mieczysław (1902 - 22.1.1907 Montwidy)
        1.1.1.1.3.2.2.4.2 - Julia (c.1851 - po 5.1865)
        1.1.1.1.3.2.2.4.3 - Szymon (20.7.1852 Nowa Wieś - 24.5.1853 Pilany)
        1.1.1.1.3.2.2.4.4 - Józef (20.7.1852 #82} Nowa Wieś - ?)
        1.1.1.1.3.2.2.4.5 - Aniela (c.1854 - po 5.1865)
        1.1.1.1.3.2.2.4.6 - Kazimiera (c.1856 - po 5.1865)
        1.1.1.1.3.2.2.4.7 - Konstancja F. (6.10.1858 Noworeczka - ?)
        1.1.1.1.3.2.2.4.8 - Katarzyna (c.1868 - 26.12.1892 Łuczuny par. Czekiszki)
        1.1.1.1.3.2.2.4.9 - Aleksandra (? - po 1905)
        1.1.1.1.3.2.2.4.10 - Stefania (? - po 1905)
        1.1.1.1.3.2.2.4.11 - Wincenta (1875 - po 1905)
                           | Klemens Wyścicki (1851 - ?) śl.10.11.1898 Kroki
       1.1.1.1.3.2.2.5 - Emilja (c.1828 - ?)
                       | Alisar Kazimierz Urniaż (c.1822 - ?) śl.10.2.1853 Kroki
        1.1.1.1.3.2.2.5.1 - Konstanty (7.3.1857 Noworeczka - ?)
        1.1.1.1.3.2.2.5.2 - Katarzyna (14.7.1860 Nowa Wieś - ?)
       1.1.1.1.3.2.2.6 - Florjan (11.8.1829 - ?)
   1.1.1.2 - Gabriel
    1.1.1.2.1 - Józef (c.1715 Lawda - 1.5.1785)
              | Barbara Lutkiewicz (c.1717 Gienie - 14.1.1778) śl.11.1742 Krakinów
     1.1.1.2.1.1 - Andrzej (c.1743 Gienie - ?)
                 | (a) Joanna Damaszkiewicz (? - 7.1.1790) śl. 18.2.1787 Krakinów
                 | (b )Antonina Łostowska śl. 28.2.1791 Krakinów; ok. Gienie
      1.1.1.2.1.1.1b - Adam Antoni (19.6.1792 Gienie - 6.10.1850 Kuszłejkowice)
                     | Kunegunda Stankiewicz [Stankun] (? - przed 1850)
       1.1.1.2.1.1.1b.1 - Cezary Adolf Paweł (25.6.1822 - po 19.10.1881)
                        | Stanisława Nawlicka (c. 1831 - po 19.10.1881) śl. 22.8.1848 Krakinów; Szlepki (Auksztelki)
        1.1.1.2.1.1.1b.1.1 - Bolesław Apolinary (23.7.1849 Szlepki - 1905 [Orzeł])
                           | Ludwika Dąbrowska (c.1857 - po 6.2.1888) śl. 10.7.1876 Mohylew
         1.1.1.2.1.1.1b.1.1.1 - Ludwika (c.1877 -?)
         1.1.1.2.1.1.1b.1.1.2 - Aleksander (26.9.1878 Mogilew - po 1916)
                              | Tekla Kawzan
          1.1.1.2.1.1.1b.1.1.2.1 - Władysław (23.9.1902 - ?)
         1.1.1.2.1.1.1b.1.1.3 - Helena (c.1880 - ?)
         1.1.1.2.1.1.1b.1.1.4 - Stanisław (6.2.1886 Dąbrowa Grodzieńska - 22.2.1931 Łuck)
                              | ?
         1.1.1.2.1.1.1b.1.1.5 - Antoni (c. 1887 Sokółka - po 8.11.1914) *54
        1.1.1.2.1.1.1b.1.2 - Antoni Witold (19.11.1850 Kuszłejkowice - 9.7.1878 Pijamonty)
                           | Anna Szaszewicz (c.1851 - po 1879) śl. 22.11.1877 Kroki
         1.1.1.2.1.1.1b.1.2.1 - Antonina (28.11.1878 Pokarkle - ?)
        1.1.1.2.1.1.1b.1.3 - Jan (15.4.1852 Szawle - po 23.11.1902)
                           | Julia Matusewicz (c.1865 - 1937 Gurogi) śl. 23.11.1902 Kurszany
        1.1.1.2.1.1.1b.1.4 - Aurelia Marcjanna (24.1.1855 Jodzie - ?)
                           | Józef Ignacy Pryżgint
         1.1.1.2.1.1.1b.1.4.1 - Aleksander Aureliusz (13.9.1876 Radziwiliszki- ?)
         1.1.1.2.1.1.1b.1.4.2 - Czesław (21.6.1880 - 20.3.1895) Radziwiliszki
         1.1.1.2.1.1.1b.1.4.3 - Janina Leonia (17.10.1884 Radziwiliszki - po 3.1920)
                              | Kazimierz Matusewicz (3.9.1877 Kalwarja - 1951)
          1.1.1.2.1.1.1b.1.4.3.1 - Janina (15.4.1905 Antwerpen, Belgia - 28.9.1998 Warszawa) Łódź, Warszawa
        [1.1.1.2.1.1.1b.1.5 - Józefa]
       1.1.1.2.1.1.1b.2 - Józefa
       1.1.1.2.1.1.1b.3 - Leona
       1.1.1.2.1.1.1b.4 - Felixa
      1.1.1.2.1.1.2b - Anna (21.9.1795 Gienie - ?)
      1.1.1.2.1.1.3b - Ignacy (25.11.1798 Gienie - ?)
      1.1.1.2.1.1.4b - Barnaba Bartłomiej (23.8.1801 ok. Gienie - po 1850) *46 Wilejka, Bobrujsk
      1.1.1.2.1.1.5b - Wincenta (c.1806 - ?)
                     | Jan Bogdanowicz (1805 - ?) śl. 5.2.1839 Krakinów; Gienie
       1.1.1.2.1.1.5b.1 - Barnaba (1839 - ?)
                        | Kazimiera Nawlicka (c.1850 - ?) śl. 3.6.1862 Krakinów
       1.1.1.2.1.1.5b.2 - Franciszek (1841 - ?)
       1.1.1.2.1.1.5b.3 - Fabian (c.1850 - ?)
                        | Julia Piotrowicz (c.1852 - ?) śl. 8.2.1877 Krakinów
      1.1.1.2.1.1.6b - Wiktoria (c.1808 - ?)
                     | Józef Downarowicz (c.1790 - ?) śl.5.2.1828 Krakinów; Gienie
      1.1.1.2.1.1.7b - Petronela (26.3.1812 Gienie - ?)
     1.1.1.2.1.2 - Bogumiła (23.10.1744 Gienie - ?)
                 | Bartłomiej (Guszewicz) śl. 25.10.1767 Krakinów; Towginajcie
     1.1.1.2.1.3 - Maria (5.1.1749 Gienie - ?)
     1.1.1.2.1.4 - Regina (7.3.1751 Gienie - ?)
     1.1.1.2.1.5 - Mateusz (15.9.1754 Gienie - ?)
     1.1.1.2.1.6 - Jan
    1.1.1.2.2 - Antoni
              | Ewa Rajuniec
     1.1.1.2.2.1 - Józef (15.3.1788 - ?)
  1.1.2 - Gabriel [x Dorota]
   1.1.2.1 - Jerzy (7.4.1686 Towginajcie - ?)
   1.1.2.2 - Jan (2.9.1691 Towginajcie - ?)
  1.1.3 - Stanisław; Towginajcie
   1.1.3.1 - Łukasz
           | (a) Zofia Wilgird
           | (b) Krystyna Syrtowt śl. [8].7.1691 Krakinów
    1.1.3.1.1a - Magdalena (9.7.1684 Towginajcie - ?)
    1.1.3.1.2a - Adam (7.9.1687 Uszpurwie - ?)
    1.1.3.1.3b - Jerzy (17.4.1695 Gościuny - ?)
    1.1.3.1.4b - Józef
               | [Konstancja Towgin]
     1.1.3.1.4b.1 - Marcin
                  | Marcjanna Emerentianna Żongołowicz (20.1.1723 - 2.3.1786 ok. Towginajcie)
      1.1.3.1.4b.1.1 - Laurenty (c.1742 - 9.1.1807 ok. Towginajcie)
                     | (a) Kurowska [bez ślubu]
                     | (b) Rozalia Satkowska
       1.1.3.1.4b.1.1.1a - Michał (11.2.1771 Uszpurwie - ?) [nieślubne]
      1.1.3.1.4b.1.2 - Jan (31.5.1744 Uszpurwie - ?)
      1.1.3.1.4b.1.3 - Marianna (4.12.1746 Towginajcie - [24.8.1807 Gienie]) panna
      1.1.3.1.4b.1.4 - Helena (13.10.1749 Goszczuny - ?)
      1.1.3.1.4b.1.5 - Anna (1.7.1753 Uszpurwie - ?)
      1.1.3.1.4b.1.6 - Andrzej (18.11.1756 - ?)
                     | Katarzyna Rojcewicz (c.1757 - 7.11.1824 Glitany) śl. 3.1.1789 Krakinów
       1.1.3.1.4b.1.6.1 - Izydor (10.5.1790 ok. Krakinowełka - po 1845)
                        | Zofia Brygida Buharewicz (? - po 1826); Glitany
        1.1.3.1.4b.1.6.1.1 - Stefan Albin (7.4.1814 Glitany - 27.3.1870 Montwidy)
                           | Franciszka Butkiewicz
         1.1.3.1.4b.1.6.1.1.1 - Bogumiła Regina (29.12.1843 ok. Montwilany - ?)
         1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2 - Wincenty Bronisław (29.12.1843 ok. Montwilany - 9.3.1908 Guty)
                              | Anna Syrutowicz (c.1842 - 6.1.1905 Guty)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1 - Wincenty (1872 - po 3.1908)
                                 | Ludwika Malkiewicz (1885 - 1926) śl. 29.1.1906 Kroki; Guty
           1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.1 - Stanisława (Stase) (1906 - 2000)
                                    | Tevas Zapkus
           1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.2 - Antoni (Antanas) (1908 - 1971)
                                    | Motina Leskauskaitė
            1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.2.1 - ?
            1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.2.2 - Jonas (1937)
            1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.2.3 - ?
            1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.2.4 - ?
            1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.2.5 - ?
            1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.2.6 - Rimantas (1941) [naukowiec fizyk]
           1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.3 - Józef (1911 - 23.6.2009)
                                    | Elena Sinickaitė (1911 - 6.10.1989)
            1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.3.1 - syn
                                       | Miranda (1940 - 1998)
             1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.3.1.1 - córka
             1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.3.1.2 - córka
            1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.3.2 - syn
                                       | (a) ?
                                       | (b) ?
             1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.3.2.1a - syn
             1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.3.2.2a - córka
             1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.3.2.3b - córka
            1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.3.3 - córka
            1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.3.4 - córka
           1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.4 - Feliks (1924)
                                    | Petrauskaitė
            1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.4.1 - córka
            1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.4.2 - syn
            1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.4.3 - córka
           1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.1.5 - córka
                                    | Jacenas
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.2 - Wincenta (27.10.1872 Pilany - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.3 - Jan (21.5.1875 Nowa Wieś - po 3.1908)
                                 | Ewa Danielewicz (1886 - ?) śl. 20.2.1907 Kroki
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.4 - Kazimiera (2.3.1877 Noworzeczki - 22.6.1882 Pilany)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.5 - Władysław (4.2.1879 - 30.9.1879 Nowa Wieś)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.6 - Rozalia (1880 - 24.6.1882 Pilany)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.7 - Anna (25.7.1882 Pilany - po 3.1908)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.8 - Michalina (10.11.1884 Nowa Wieś - po 3.1908)
                                 | Stanisław Jurewicz (1878 - ?) śl. 29.1.1906 Kroki; Guty
           1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.8.1 - Stanislaw (1911 - 23.7.1915 Guty)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.9 - Jadwiga (2.10.1887 - 25.10.1906 Guty)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.10 - Wincenta (5.5.1892 - po 3.1908)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.2.11 - Michał (15.10.1899 - po 3.1908)
         [1.1.3.1.4b.1.6.1.1.3 - Józef (1844 - ?)
                               | Anna Sirjatowicz (1852 - ?) śl. 30.1.1873 Kroki; Pilany
         1.1.3.1.4b.1.6.1.1.4 - Józef (c.1844 - 20.10.1876 Kowno)
                              | (a) Agnieszka Matuszewska (c.1844 - 31.7.1874 Kowno)
                              | (b) Elżbieta Bartoszewicz (c.1848 - ?) śl. 20.10.1874 Kowno]
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.4.1a - Józefa (10.3.1865 Kowno-Szańce - po 3.1889)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.4.2a - Aniela (1868 - 1869)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.4.3a - Szymon (1869 - 1872)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.4.4a - Joanna (6.7.1869 Kowno-Szańce - po 3.1889)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.4.5a - Brunon (22.10.1871 Kowno-Szańce - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.4.6a - Anna
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.4.7a - Zofia
         1.1.3.1.4b.1.6.1.1.5 - Józef Ludwik (11.12.1846 Montwidy - po 1900)
                              | Ksawera Pelagia Bądzyńska (c.1862 - 25.3.1892) śl. 24.10.1878 Krakinów; Gankiele
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.5.1 - Helena (11.10.1879 Gankiele - ?)
                                 | Michał Rajuniec (c.1866 - ?) śl. 15.2.1900 Krakinów
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.5.2 - Stefania (9.3.1886 Gankiele - ?)
                                 | Bolesław Domaszewicz (c.1878 - ?) śl, 27.1.1903 Krakinów
          1.1.3.1.4b.1.6.1.1.5.3 - Michał (10.5.1888 Gankiele - przed 1892)
         1.1.3.1.4b.1.6.1.1.6 - Walerian (1860 - 25.11.1864 Montwidy)
        1.1.3.1.4b.1.6.1.2 - Aniela (11.4.1816 Glitany - 14.6.1840 Noworzeczki)
                           | Jan Babiański (c.1809 - ?) śl.2.6.1836 Kroki
         1.1.3.1.4b.1.6.1.2.1 - Ludwika (7.1836 - 5.8.1836 Szmatyszki)
         1.1.3.1.4b.1.6.1.2.2 - Aleksander (2.1840 - 7.6.1840 Pilany)
        1.1.3.1.4b.1.6.1.3 - Agnes (25.1.1818 Glitany - ?)
        1.1.3.1.4b.1.6.1.4 - Karolina Anna (19.1.1819 - 31.1.1819) Glitany
        1.1.3.1.4b.1.6.1.5 - Józef Paweł (21.3.1820 Glitany - po 1845)
        1.1.3.1.4b.1.6.1.6 - Anna Kunegunda (30.7.1822 Glitany - ?)
        1.1.3.1.4b.1.6.1.7 - Benedykt (17.3.1824 ok. Senkany - ?)
                           | Teofila Syrutowicz (1830 Noworzeczki - ?) śl.16.11.1849 Kroki
         1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1 - Jan (29.12.1850 Pilany - 28.3.1925 Stephenson MI)
                              | Stanisława Romaszkiewicz *30 (1871 - 25.3.1938 Cedar River MI) śl.17.1.1895 Kroki [Dougovito]
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.1 - Kazimierz [Charles Walter] (4.3.1895 Guty - 26.7.1966 Stephenson MI) [Dougovito]
                                 | ? (? - voor 7.1966)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.2 - Katarzyna [Katherine] (21.10.1896 Guty - 23.1.1916 Stephenson MI) [Dougovito]
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.3 - Anna H. (c.11.902 - 17.12.1939) Stephenson MI
                                 | Antone J. Atkocunis (1.1.1891 - 24.10.1963) Stephenson MI; śl. 1920
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.3.1 - Joseph D. (1920 - 1942) Stephenson MI
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.3.2 - Charles P. (7.3.1927 - 29.4.2010) Menominee County MI
                                    | Mary I. (4.4.1929)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.4 - Carl Joseph Sr (6.11.1904 - 16.1.1973) Cedar River MI
                                 | Mary Katherine Scaritski (4.3.1914 Buffalo NY *55 - 27.11.2007 Manistique MI) śl. 30.8.1937 Gaastra, Iron MI
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.4.1 - Carl Joseph Jr (8.9.1938 - 21.6.1960) Stephenson MI
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.4.2 - Gregory Joseph (1939) Cedar River
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.4.3 - Michael Francis (11.4.1942 - 19.3.2009) Stephenson MI
                                    | Deborah Ann Hughson; śl.16.9.2000
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.4.3.1 - Carl John (1975)
                                       | Jodi Lynn (1975); Alanson
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.4.3.1 - Lori Beth (1979); Howell
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.4.4 - James Phillip (22.12.1945)
                                    | (a) Elaine Ida (1946)
                                    | (b) Linda Christine; L’Anse
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.4.4.1a - Derek James (c.1974)
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.4.4.2a - Ryan Damon (c.1978)
                                        | Meghan Oellerich (1982) śl.10.9.2011 Frankfort MI
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.4.5 - Paul Anthony (1948 Korea)
                                    | Pamela L.; Marblehead MA
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.4.6 - Mark Andrew (1950 Menominee County MI)
                                    | Suzette Denise; Lapeer
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.4.6.1 - Andrew Mark (1986)
                                       | Daniella Alissa Colombo (1986)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.4.7 - Cathy (1958)
                                    | William Aalto; Marquette
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.5 - John (1.1909 - 14.5.1906)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6 - Walter Paul (28.12.1908 Cedar River MI - 1.1969 Iron Mountain MI)
                                 | Monica Constance Payant (11.6.1914 Wausaukee WI - 18.9.2001 Kingsford MI)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1 - John Paul (12.12.1941)
                                    | Sharon A. Gross (24.7.1945)
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.1 - Walter Paul (1.9.1974)
                                       | Kim Rose Pietruchowski [Piotrovski] (1977) Ypsilanti, MI
             1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.1.1 - córka
             1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.1.2 - córka
             1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.1.3 - syn (2014)
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.2 - Andrea Marie (2.9.1975)
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.3 - Maria Theresa (15.6.1977)
                                       | Thomas Frederic Erickson (1972) śl. 2008; Iron Mountain MI
             1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.3.1 - Daniel
             1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.3.2 - Sarah
             1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.3.3 - Timothy
             1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.3.4 - Esther
             1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.3.5 - Ruth
             1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.3.6 - Anna
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.4 - Anna Maria (29.1.1979)
                                       | Lucas James Condit (12.10.1978) Ann Arbor MI
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.5 - Joseph Charles (28.8.1981)
                                       | Mary Ellen (1984) Ann Arbor MI
             1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.5.1 - syn (9.2009)
             1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.5.2 - syn
             1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.5.3 - syn (4.2013)
             1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.5.4 - syn (4.2015)
             1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.1.5.5 - syn
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.2 - Mary Ann (10.1943)
                                    | John Raymond Calo (26.3.1933 Iron Mountain MI - 6.2.2020 Green Bay WI) śl. 28.8.1964; Kingsford MI
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.2.1 - Celeste Marie (23.3.1965)
                                       | Nicolas Peter Malone (8.8.1965)
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.2.2 - Cecilia A (15.6.1965)
                                       | Frank Smith
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.2.3 - Anthony John (11.11.1966)
                                       | Cathy
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.2.4 - Monica Grace (13.8.1968)
                                       | Will Harry Shampo (6.11.1960)
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.6.2.5 - Jay
                                       | Lis
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.7 - Bronisława (6.1.1910 - 2.9.1910)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.1.8 - Joseph H. (8.3.1912 - 4.1975)
                                 | Olga A. Jausem (8.1.1909 NJ - 30.3.1996) śl. 13.5.1939 Marinette County WI
         1.1.3.1.4b.1.6.1.7.2 - Kazimierz (4.3.1853 ok. Senkany - 18.5.1928 Wilno) *31
                              | Kazimiera Dołągowska (c.1858 Pilany - 18.5.1928 Wilno) śl. 27.2.1878 Kroki
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.2.1 - Kazimierz (25.5.1881 Pilany - ?)
                                 | Konstancja Maniok (16.10.1883 Pilany - ?) śl. 9.10.1920 Gudziuny
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.2.2 - Anna (24.6.1883 Pilany - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.2.3 - Stefania (2.9.1885 Pilany - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.2.4 - Konstancja (8.3.1888 Pilany - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.2.5 - Józef (17.11.1892 Pilany - 8.9.1964 Suraż) [wyjatkowo bogaty życiorys księdza Józefa]
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.2.6 - Antoni (28.9.1895 - 13.1.1896) Pilany
         1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3 - Katarzyna (13.3.1855 Piljany - 22.11.1925 Melrose Park IL)
                              | Kaliket Witort (13.9.1850 Datnów - 20.1.1925 Chicago IL) śl. 22.2.1881 Kroki *47
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.1 - Zofia (1881 - 27.2.1887 Nowa Wieś)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.2 - Jan (24.2.1883 - 28.9.1962 Chicago IL)
                                 | Mary Cicerska (28.5.1895 - 7.9.1978 Melrose Park) śl. 30.12.1912 Cedar River MI
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.2.1 - Walter (28.8.1913 - 10.10.1996) Melrose Park IL
                                    | Barbara (ca.1914 - ?)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.2.2 - Wanda Maria (30.5.1915 Melrose Park IL - ?)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.2.3 - Helen (23.2.1918 Melrose Park IL - ?)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.2.4 - Josephe Janina (16.1.1920 - 21.3.1920) Melrose Park IL
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.2.5 - Bernice (28.8.1922 Melrose Park IL - po 1940)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.3 - Edward Paul Sr (13.10.1884 - 9.3.1967 Stephenson MI)
                                 | Scholastyka Lutkiewicz (3.12.1891 - 20.3.1961 Cedar River MI) śl. 3.7.1910 Stephenson MI
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.3.1 - Ida (18.7.1911 - 11.2.2000) Irvine CA
                                    | Linzey Lazarus Kupsh (14.11.1907 Michigan - 11.5.1999 Orange CA) śl. 23.1.1932 Loretto MI
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.3.2 - Marie [Mary] (13.1.1913 Michigan - 5.12.2005 Rohnert Park CA
                                    | James Marritt (19.1.1900 - 15.11.1985) San Francisco CA
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.3.3 - Edward Paul Jr (15.1.1915 - 14.3.1993)
                                    | Hellen Mary Kulwich (1.11.1919 - 18.6.2009 Menominee County MI) śl. 14.6.1939 Stephenson MI; Cedar River MI
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.3.4 - Francis J. (12.8.1916 Michigan - 18.4.2009) *59
                                    | Doris Aldrich (12.10.1924 New York - 16.5.1997 Michigan) śl. 17.9.1947 Kingston NY
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.3.5 - Herman Joseph (20.9.1927)
                                    | Alice Marie Lesperance (15.7.1933)
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.3.5.1 - Kathryn Ann (4.10.1958)
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.3.5.2 - Barbara
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.3.5.3 - Edward Herman (15.6.1963)
            1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.3.5.4 - John Charles (8.12.1965)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.4 - Władysław (Walter) (10.3.1887 - 18.12.1962 Franklin Park IL)
                                 | (a) Katarzyna Żukowska (10.5.1897 Polska - 16.6.1927 Melrose Park IL)
                                 | (b) Charlotte S. Wilson (1898 - ?) śl.3.7.1954 Cook IL
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.4.1a - Raymond Arthur (4.4.1920 Chicago - ?)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.4.2a - Henry (26.9.1922 Forest Park IL - 4.8.1923 Franklin Park IL)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.4.3a - Emily (1925 - ?)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.4.4b - Ronald Robertus Henry (4.12.1934 Chicago - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.5 - Stefan (21.1.1888 Nowa Wieś - 24.8.1925 Proviso IL)
                                 | Helena Żukowska ([9.8.]1893 Warszawa - 1982) śl. 26.2.1916; Maywood IL
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.5.1 - Jeanette Irena (Jennie) (9.12.1916 Melrose Park IL - 16.8.2007 Florida)
                                    | Kinch
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.5.2 - Wiliam Walter [Bill](6.4.1919 - ?)
                                    | (a) ?
                                    | (b)Darlene Agnes
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.5.3 - Edwin Anthomy [Marion] (5.6.1924 - 1942 lub 1944) Maywood IL
                                    | Jeanne Marilyn
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.6 - Stefania (Stella) (6.3.1892 - 7.2.1962 Menominee MI)
                                 | Józef Bardowski (2.11.1886 - 23.10.1964) śl. 4.6.1911 Stephenson MI; Cedar River IL
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.6.1 - Walter (1912 - 1977)
                                    | Alfreda Swetlik; śl. 27.5.1920 Pleasant Ridge MI
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.6.1 - Steve J. (1914 - 1982)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.6.1 - Dominic (1917 - 1933)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.6.1 - Julius (1919 - 1959)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.6.1 - Thomas C. (1920 Cedar River - 2017)
                                    | Merle Lefevre; śl.3.3.1945 Stephensom MI
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.6.1 - Peter J. (1923 - 1979)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.6.1 - Stella Marie (10.12.1928 Cedar River - 24.5.2018 Peshtigo WI)
                                    | John J. Hovarth (5.2.1920 - 28.11.2008) Stephenson Township MI
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.7 - Anna (18.8.1895 - 25.3.1959)
                                 | Jan Strawiński [Stravinski] (27.11.1889 - 3.5.1960) śl 1.8.1915 Cider River MI; Stephenson MI
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.7.1 - Frank J. (2.4.1916 Melrose Park IL - 6.7.1999 Milwauke WI)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.7.2 - Cezary A. (28.8.1917 Milwaukee WI - 12.12.2005 Indiana)
                                    | Regina Jean Zielinski (? Fort Wayne - 17.10.2014)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.7.3 - Hattie [Harriet] (1.5.1919 Milwaukee WI - 23.7.2002 Milwauke)
                                    | Robert John Makowski (21.5.1919 - 16.10.2015 Milwauke)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.7.4 - Anna (1.5.1919 Milwaukee WI - po 1940)
                                    | Herbert Edwin Frazer; śl. 10.8.1974 Broward FL
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.8 - Władysława [Lottie] (23.7.1898 Montwidy - 1964)
                                 | Stanisław (Stanley) Zalewski (8.5.1892 - 1958 MI) śl. 2.1.1915 MI; Stephenson Chicago IL
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.8.1 - William (10.12.1914 Cedar River MI - 17.4.1990 Proviso Township IL)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.8.2 - Thomas (7.3.1916 Cedar River MI - 26.10.1987 Melrose Park IL)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.8.3 - Katherine Mary (21.3.1918 Cedar River MI - 8.6.1966 Skokie IL)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.8.4 - Czesława Eleonora [Tessie] (2.10.1924 Chicago - 18.2.2013)
                                    | Robert G. Mays (10.7.1922 - 15.10.1985) Cook County IL
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.3.8.5 - Patricia Marie (16.9.1927 Chicago - voor 1930)
         1.1.3.1.4b.1.6.1.7.4 - Wiktoria (8.12.1857 - ?)
                              | (a) Julian Lipniewicz (c.1862 - 15.12.1891 Montwidy) śl. 28.5.1891 Kroki
                              | (b) Michał Tarasewicz (c.1847 - ?) śl. 7.2.1893 Kroki
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.4.1a - Piotr (1.5.1892 Auksztole - ?)
         1.1.3.1.4b.1.6.1.7.5 - Maria (1860 - 14.3.1862 Nowarzeczka)
         1.1.3.1.4b.1.6.1.7.6 - Wincenta (7.10.1862 Nowa Wieś - ?)
                              | Franciszek Piotrowicz (c. 1862 - ?) śl. 19.1.1886 Montwidów
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.6.1 - Bolesław (12.11.1886 Montwidów - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.6.2 - Antoni (29.8.1888 Pilany - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.6.3 - Anna (29.8.1890 Montwidy - ?)
                                 | (a) Ignacy Żwikas śl.20.8.1911 [Ryga]
                                 | (b) Stanisław Wołowicz (1887 - ?) śl. 5.10.1922 Kroki
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.6.4 - Michał (25.9.1893 - ?)
         1.1.3.1.4b.1.6.1.7.7 - Bronisław [Joseph B.] (27.1.1865 Noworzeczki - 14.10.1958 Cedar River MI)
                              | Bertha Swartz [Schwartz] (31.10.1887 - 1.1973 Cedar River MI) śl. 27.8.1905 Stephenson MI
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.7.1 - Victoria E. (1906 - 1999) Cedar River MI
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.7.2 - Matilda K. (17.4.1908 - 12.6.1975) Cedar River, Stephenson MI
                                 | (a) William Edward Nash (1900 Michigan - ?) śl. 18.6.1930 Delta MI; rozwód 7.2.1939
                                 | (b) Victor J. Dessart (22.8.1911 - 26.11.1939 Menominee MI) śl. 28.4.1939
                                 | (c) Caron (? - ?)
                                 | (d) Earl C. Spitzock (19.5.1914 - 7.2.1962) śl. 6.2.1952 Chicago IL
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.7.2.1a - William Donald (11.9.1933 Newderry Luc MI - 4.8.1998 Palm Springs CA)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.7.3 - Benny Joseph (21.11.1911 - 14.8.1993) Cedar River MI
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.7.4 - Bernard Francis (16.1.1915 - 11.1973) Cedar River MI
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.7.5 - Mary R. (1919 - 1968)
                                 | Lawrence Joseph Hupy (27.11.1913 - 8.1983) Chicago IL, Spalding Township MI
         1.1.3.1.4b.1.6.1.7.8 - Teofil (27.4.1867 Nowa Wieś - 20.11.1923 Lipawa)
                              | Jadwiga Pawlik (c.1875 Gorżdy - ?) śl. 10.7.1901 Lipawa
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.8.1 - Teofil (7.8.1901 - 14.8.1901) Lipawa
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.8.2 - Helena (6.7.1902 Lipawa - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.8.3 - Teresa (8.1.1904 Lipawa - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.8.4 - Aleksandra (16.2.1905 Lipawa - 19.2.1905)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.8.5 - Jan (13.3.1906 - 22.8.1906) Lipawa
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.8.6 - Bolesław (13.3.1906 - 1.7.1906) Lipawa
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.8.7 - Aleksander (4.8.1907 - 28.8.1941) Lipawa
                                 | Helena Anderson Andrion (1914 - ?) *56 [śl. 6.1934]
         1.1.3.1.4b.1.6.1.7.9 - Anna Rozalia (1870 Noworzeczki - 24.1.1939 Lublin)
                              | Józef Dubiński (c.1868 - przed 1939) śl. 6.5.1892 Kroki; Malinówka
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.9.1 - Jan Dubiński (1901 Izmaił - 4.4.1934 Lublin)
                                 | Halina Agata Pliszczyńska (1902 - ?) śl. 2.4.1929 Lublin
           1.1.3.1.4b.1.6.1.7.9.1.1 - Jan (23.4.1930 - 26.4.1930)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.7.9.2 - Bolesław (1909 - 20.12.1945 Lublin)
                                 | Janina Kurnicka
        1.1.3.1.4b.1.6.1.8 - Dionizy Ignacy (26.7.1826 ok. Miciuny - ?)
                           | (a) Irena Iwaszkiewicz zd. Łukowicz (c.1839 Pojeziory - ?) śl. 28.6.1877 Szawlany
                           | (b) Irena Michałowska
         1.1.3.1.4b.1.6.1.8.1b - Bronisław (25.1.1883 Rymkiszki - ?)
        1.1.3.1.4b.1.6.1.9 - Józef (ca.1833 - ?)
                           | (a) Teofila Chodorowicz (1837 - 18.4.1873 [Żwirbejki])
                           | (b) Ewa Gosztowt (ca.1853 - ?) śl. 5.2.1873 Kroki; Guty
         1.1.3.1.4b.1.6.1.9.1a - Anna (1855 - ?)
                               | Benedykt Laurajtis (1845 - ?) śl. 3.11.1874 Kroki; Poszuszwie
         1.1.3.1.4b.1.6.1.9.2a - Aleksander (1861 - 28.1.1878)
         1.1.3.1.4b.1.6.1.9.3a - Józef
         1.1.3.1.4b.1.6.1.9.4a - Benedykt
         1.1.3.1.4b.1.6.1.9.5a - Felicjanna
         1.1.3.1.4b.1.6.1.9.6a - Elwira
         1.1.3.1.4b.1.6.1.9.7a - Aleksandra (1867 - 22.3.1868 Guty)
         1.1.3.1.4b.1.6.1.9.8a - Zygmunt (19.5.1868 Pilany - 5.6.1868 Pilany)
         1.1.3.1.4b.1.6.1.9.9a - Stefan (1870 -1919)
                               | Katarzyna Romaszkiewicz *30 (1877 Poniewież - 24.12.1944 Ryga) śl. 9.11.1895 Kroki
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.9a.1 - Wilhelmina (23.11.1896 - 4.11.1898 Lipawa)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.9a.2 - Helena (7.1.1901 Poniewież - 9.8.1972)
                                  | [Wincenty Witek śl. 1.2.1920]
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.9a.3 - Zofia (2.9.1902 Poniewież - 10.9.1903 Kowno)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.9a.4 - Wilhelmina (6.7.1904 Kowno - 8.3.1907 Wilno)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.9a.5 - Tekla (13.10.1906 Wilno - po 1931)
                                  | (a) Gregors Kaupers (23.2.1906 Vijani - 23.4.1948 Geesthacht, Schleswig-Holstein, Niemcy)
                                  | (b) Kārlis Napoleons Krallišs (c.1906 Ryga - ?)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.9a.5.1a - córka
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.9a.5.2b - ?
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.9a.6 - Kazimierz
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.9a.7 - Edward (14.01.1913 Ryga - 11.2.1972 Ryga)
                                  | Jefimija Gubkina (28.9.1901 - ?) śl. 4.6.1933 Ryga
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.9a.8 - Stefan (27.2.1917 Vjatka, Kirow - 26.6.1939)
         1.1.3.1.4b.1.6.1.9.10b - Feliks (19.11.1874 Guty - ?)
         1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b - Hipolit (13.8.1877 Guty - 22.11.1959 Philadelphia)
                                | Marjanna Zaworska (18.12.1882 - 17.12.1953 Philadelphia) śl. 23.5.1905 Philadelphia *39
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.1 - John Peter (27.8.1906 - 16.5.1964 Philadelphia)
                                   | Pauline Helen Pawlak (27.3.1912 - 4.12.1999 NJ) śl. 21.1.1951 Camden NJ
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.1.1 - Diane M.(10.1.1954)
                                      | Daniel Palovick (9.10.1946 - 3.3.2004) rozwiedzeni
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.2 - Andrew H[enry] (30.11.1908 - 11.3.2008)
                                   | Mildred Maskauskas (11.6.1911 - 26.6.2004) śl. 1931
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.2.1 - Richard (1934)
                                      | Helen A. (1936)] Rome PA
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.3 - Peter Paul (12.2.1910 - 12.1985) *37 Philadelphia PA
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.4 - Joseph J. (12.6.1912 - 11.9.2002) *38
                                   | Marion D. (10.11.1908 - 10.3.1988) Philadelphia PA
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.5 - Michael Edwin (30.10.1914 - 19.2.1990) *3
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.6 - Alexander Raymond (24.7.1917 - 14.11.1982)
                                   | Joanne Evangeline Gies (28.6.1930); Millersville MD *4
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.6.1 - Robert Michel (Bob) *1 (30.10.1953)
                                      | Heidi Angela Klees (15.9.1956) śl. 30.5.1987; St Louis MO
            1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.6.1.1 - Emily Ann (2.5.1988 Missouri) *51
                                         | Peter Chamberlain; śl. 25.5.2019 St. Louis
            1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.6.1.2 - Alexander R. (30.10.1989 Missouri)
                                         | Kyra Key śl. 18.8.2018 Gulf Shores, AL
            1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.6.1.3 - Catherine Grace (Cat) (25.8.1993 Missouri)
                                         | Steven Scammel śl. 24.8.2019 St. Louis
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.6.2 - Michele Kathleen
                                      | Georg Wesley Moffett; śl. 1975
            1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.6.2.1 - Jessica Noe
            1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.6.2.1 - Jonathan
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.6.3 - Gregory Raymond (25.4.1957)
                                      | Chlorinda A. Stevenson (26.11.1963) Millersville MA, Homosassa FL
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.6.4 - Theresa Rene (15.2.1960)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.6.5 - Edward Anthony (26.2.1964) *2a
                                      | (a)Nadja N. Vawryk (4.5.1962)
                                      | [(b)Jane Catherine (4.7.1971) *2b]
            1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.6.5.1a - Ashley Michelle (1989) Austin, Texas
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.6.6 - Cecilia Bernadette (1967)
                                      | Ken
            1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.6.6.1 - Elaine
            1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.6.6.2 - Christopher
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.7 - Jean Mary Grace (6.10.1924 - 28.11.2004)
                                   | Michael P. Koper (3.2.1921 Philadelphia PA - 6.7.2002); śl. 1945
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.7.1 - Alan Michael (15.9.1947 Hobbs NM - 8.5.2011 Martinsburg WV)+ Donna Payne
            1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.7.1.1 - Coleen
            1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.7.1.2 - Jennifer
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.7.2 - James
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.7.3 - Nancy
                                      | Petterson
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.11b.8 - Henry A. (? - po 2004)
         1.1.3.1.4b.1.6.1.9.12b - Katarzyna Joanna (6.3.1880 Guty - 7.4.1917)
                                | Władysław Staniewicz (c.1878 - 15.9.1915) śl. 26.7.1902 Wayne, Detroit MI; Philadelphia *58
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.12b.1 - Jan [John] 3.9.1903 - 14.6.1951) Philadelphia
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.12b.2 - Helena
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.12b.3 - Czesława [Gessie] (8.10.1905 - 3.4.1911) Philadelphia
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.12b.4 - Walter (8.4.1907 - 25.7.1910) Philadelphia
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.12b.5 - Christina (30.8.1910 - 29.9.1910) Philadelphia
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.12b.6 - Willie (3.6.1913 - 10.8.1913)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.12b.7 - William [Czesław] (21.2.1914 Philadelphia - 10.3.1989)
                                   | Jean Antczak (4.10.1922 Philadelphia) śl. 9.1940
         1.1.3.1.4b.1.6.1.9.13b - Teresa (20.8.1883 - 8.4.1884) Guty
         1.1.3.1.4b.1.6.1.9.14b - Teresa (Catherina Evelyn) (15.2.1890 Malinówka - 12.10.1961)
                                | Michał Stanisław (Michael Stanley) Szwagżdis (29.9.1883 - 13.10.1947) śl. 22.7.1907r. Philadelphia *44
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.14b.1 - Helena Regina (5.12.1908 - 21.4.1998 Bucks PA)
                                   | Anton Albert Gestite (13.7.1913 - 19.11.1947 Camden NJ)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.14b.1.1 - Dorothy [Dotty] Helen (1929 Philadelphia - 18.2.2015 Bensalem PA)
                                      | Forrest A. Ward
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.14b.1.2 - Thomas (30.12.1935 - 3.6.2017)
                                      | Kathleen [Kitty] Slemmer (1940 - 8.2018 Bucks PA)     
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.14b.2 - Adolf (27.8.1910 - 6.1976)
                                   | Katherine Campbell (23.5.1911 - 16.5.1999)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.14b.2.1 - James E.
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.14b.2.2 - Kathleen L.
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.14b.2.3 - Edward J.
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.14b.2.4 - Patricia
                                      | Jerome Wenclawiak
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.14b.2.5 - Linda
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.14b.3 - Edvard (Eddie) (26.9.1911 - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.14b.4 - Stephanie E. (5.3.1913 - 14.3.2003 Bensalem)
                                   | (a) Anthony Bonikowski śl. 16.8.1933
                                   | (b) Alfred L. Day
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.14b.4.1a - Ritha (17.2.1934)
          1.1.3.1.4b.1.6.1.9.14b.5 - Victor Michael (16.12.1921 - 19.5.2000) *62
                                   | (a) Elline Hearn (16.12.1930 - 25.6.2015) śl. 1947
                                   | (b) Lynne L. Nowicki śl. 24.1.1953
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.14b.5.1a - Michael Bernard (14.10.1949 - 25.5.2015)
           1.1.3.1.4b.1.6.1.9.14b.5.2b - Sharon (24.4.1956)
       1.1.3.1.4b.1.6.2 - Ezachiel Leon (10.4.1792 Pacuny - po 1845)
                        | Anna Malkiewicz ( ? - po 6.1842) śl. 28.1.1819 Krakinów
        1.1.3.1.4b.1.6.2.1 - Antoni (11.5.1820 Winele - ?)
                           | Konstancja Łopatto (c.1839 - ?) śl. 21.1.1862
        1.1.3.1.4b.1.6.2.2 - Michał (28.9.1825 Posadele - ?)
                           | (a) Zofia Kontowt (? - przed 1869)
                           | (b)Katarzyna Kontowt (? - po 1872) śl. 5.10.1869 Bobty
         1.1.3.1.4b.1.6.2.2.1a - Józef (c.1853 - 5.9.1918 Kroki)
                               | (a) Adolfina Tejszerska (c.1859 - 11.1.1895 Kroki) śl. 22.1.1878
                               | (b) Petronela Karpowicz (c.1873 - po 1918) śl. 12.2.1895 Kroki
          1.1.3.1.4b.1.6.2.2.1a.1a - Ludwika (2.2.1879 ok. Poliszkiele - 7.12.1881 Porezgi)
          1.1.3.1.4b.1.6.2.2.1a.2a - Józef (14.3.1881 Porezgi - po 1918)
          1.1.3.1.4b.1.6.2.2.1a.3a - Michalina (3.9.1883 Miedniki - ?)
                                   | Wincenty Sawicki (1857 - ?) śl. 28.7.1902 Kroki
          1.1.3.1.4b.1.6.2.2.1a.4a - Kazimiera (? - po 1895)
                                   | Antoni Stankiewicz (1880 - ?) śl. 29.1.1906 Kroki
           1.1.3.1.4b.1.6.2.2.1a.4a.1 - Anna (24.1.1922 - 25.1.1925) Kroki
          1.1.3.1.4b.1.6.2.2.1a.5a - Elwira (c.1889 - 11.1.1893 Kroki)
          1.1.3.1.4b.1.6.2.2.1a.6b - Stanisław (20.11.1895 - 30.12.1895) Kroki
          1.1.3.1.4b.1.6.2.2.1a.7b - Władysław (2.1.1897 Kroki - [4.1.1946])
                                   | Helena Ławrynowicz (1882 - ?) śl. 17.2.1920 Kroki
          1.1.3.1.4b.1.6.2.2.1a.8b - Bronisława (30.4.1899 - 13.1.1900) Kroki
          1.1.3.1.4b.1.6.2.2.1a.9b - Helena (9.3.1901 Kroki - ?)
                                   | Stanisław Norejko (1892 - ?) śl. 6.2.1921 Kroki
          1.1.3.1.4b.1.6.2.2.1a.10b - Bronisława (? - po 1918)
          1.1.3.1.4b.1.6.2.2.1a.11b - Antonina (? - po 1918)
          1.1.3.1.4b.1.6.2.2.1a.12b - Jadwiga (c.1911 - 28.8.1915) Kroki
          1.1.3.1.4b.1.6.2.2.1a.13b - Katarzyna (c.1913 - 4.2.1918) Kroki
         1.1.3.1.4b.1.6.2.2.2b - Konstancja (3.12.1870 [Bojany] - ?)
         1.1.3.1.4b.1.6.2.2.3b - Piotr (12.1.1873 Kikowicze par. Bobty - 26.3.1890 Kroki)
        1.1.3.1.4b.1.6.2.3 - Marek Jerzy (23.4.1828 Posodele - ?)
        1.1.3.1.4b.1.6.2.4 - Róża (21.7.1832 Mejszyszki - c.1888)
                           | Ludwik Mejer (c.1827 - po 1872) śl. 2.10.1856 Krakinów
         1.1.3.1.4b.1.6.2.4.1 - Józef (c.1858 - ?)
                              | [Pawlina (1871 - ?)]
         1.1.3.1.4b.1.6.2.4.2 - Konstanty (9.7.1861 Żybutany - po 1920)
                              | Kazimiera Kołosowska (31.3.1865 Łopie - ?) śl. 25.9.1888 Kowno
          1.1.3.1.4b.1.6.2.4.2.1 - Józef (21.5.1889 Kowno - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.2.4.2.2 - Piotr (20.4.1891 Kowno - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.2.4.2.3 - Juliana [Anna] (c.1900 - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.2.4.2.4 - Helena (4.1.1894 Kowno - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.2.4.2.5 - Helena (9.11.1895 Kowno - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.2.4.2.6 - Aleksander (28.10.1897 - po 1931)
                                 | Helena Gożelska (3.4.1906 Kowno - po 1931)śl. 26.12.1924 Kowno
          1.1.3.1.4b.1.6.2.4.2.7 - Jan (1.11.1898 Kowno - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.2.4.2.8 - Michał (10.10.1900 Kowno - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.2.4.2.9 - Zofia (31.8.1902 - 6.9.1902) Kowno
          1.1.3.1.4b.1.6.2.4.2.10 - Teodor (9.11.1903 Kowno - po 1920)
          1.1.3.1.4b.1.6.2.4.2.11 - Władysław (11.1905 - 11.12.1905) Kowno
          1.1.3.1.4b.1.6.2.4.2.12 - Jadwiga (c.1906 - po 1920)
          1.1.3.1.4b.1.6.2.4.2.13 - Mieczysław (3.1913 - 21.6.1913) Kowno
         1.1.3.1.4b.1.6.2.4.3 - Antoni (31.7.1859 - po 1923)
                              | Kazimiera [Auszwiłło] zd. Dajnowicz (c.1865 - ?) śl. 9.2.1903 Kowno
         1.1.3.1.4b.1.6.2.4.4 - Anna (c.1865 - ?)
         1.1.3.1.4b.1.6.2.4.5 - Franc [Pranas] (13.7.1871 Krakinów - po 1922)
         1.1.3.1.4b.1.6.2.4.6 - Antonia (1871 - ?)
       1.1.3.1.4b.1.6.3 - Bonacella (21.8.1794 Glitany - ?)
       1.1.3.1.4b.1.6.4 - Jakub Sebastian (11.7.1797 Glitany - ?) [
                        | Apolonia Paszkowicz śl.30.6.1825]
       1.1.3.1.4b.1.6.5 - Antoni (8.6.1800 ok. Glitany - ?)
                        | Ewa Rukujżówna śl. 21.9.1820 Posadele; Auksztelki
        1.1.3.1.4b.1.6.5.1 - Ignacy Łukasz (20.10.1822 Pogiry - ?)
                           | Józefa Nowicka (c.1827 - ?) śl. 27.7.1858 Siesiki
        1.1.3.1.4b.1.6.5.2 - Barbara (29.11.1830 Krzemięczyszki par. Szaty - 15.12.1898 Guty)
                           | Adolf Mateusz Lutkiewicz (21.9.1830 ok. Wołmontowicze - 16.4.1916 Montwidy) śl. 26.10.1854 Krakinów
         1.1.3.1.4b.1.6.5.2.1 - Scholastyka (1855 - ?)
                              | (a) Wincenty Adam Kruszyński (c. 1815 - c. 1885) śl. 24.1.1877 Krakinów
                              | (b) Józef Wojszwiłło (c.1820 - 1892)
         1.1.3.1.4b.1.6.5.2.2 - Antoni (25.6.1857 - 9.2.1941)
                              | (a) Barbara Stankiewicz (1858 - 1933) śl. 23.2.1886 Kroki
                              | (b) Viktorija Grigyte śl. 12.2.1936 Kroki
          1.1.3.1.4b.1.6.5.2.2.1a - Jan (20.6.1887 - 4.11.1889)
          1.1.3.1.4b.1.6.5.2.2.2a - Waleria (1.3.1889 - 25.11.1985Canada)
                                  | Victor Masys śl. 13.2.1909 Montreal
          1.1.3.1.4b.1.6.5.2.2.3a - Kazimierz [Charles Lukas] (25.3.1891 - 6.10.1967)
                                  | Ewa Duoba śl. 24.8.1914
           1.1.3.1.4b.1.6.5.2.2.3a.1 - Charles John (13.9.1915 Union Township PA - ?)
                                     | Frances Pauline Stone śl. 4.3.1940
           1.1.3.1.4b.1.6.5.2.2.3a.2 - Anthony (15.8.1917 - ?)
           1.1.3.1.4b.1.6.5.2.2.3a.3 - Agnes Anne (20.9.1919 - ?)
           1.1.3.1.4b.1.6.5.2.2.3a.4 - John (c. 1921 - ?)
          1.1.3.1.4b.1.6.5.2.2.4a - Stanisław (25.10.1895 - 6.10.1900)
          1.1.3.1.4b.1.6.5.2.2.5a - Michalina (1897 - 8.5.1919)
          1.1.3.1.4b.1.6.5.2.2.6a - Romuald (1.8.1899 - 27.11.1899)a
          1.1.3.1.4b.1.6.5.2.2.7a - Henryk
          1.1.3.1.4b.1.6.5.2.2.8b - Marijona Michalina (10.5.1936 Montwiliszki)
         1.1.3.1.4b.1.6.5.2.3 - Ewa (1861 - ?)
                              | Mateusz Lutkiewicz śl. 1891
         1.1.3.1.4b.1.6.5.2.4 - Anna (1871 - 1939)
                              | Alfons Waleszkiewicz śl. 1885 Krakinów
         1.1.3.1.4b.1.6.5.2.5 - Józefa (1870 - ?)
                              | Józef Lubin (1870 - ?) śl. 21.1.1892 Krakinów
         1.1.3.1.4b.1.6.5.2.6 - Joanna (1.4.1875 Józefów - 25.5.1877)
        1.1.3.1.4b.1.6.5.3 - Marianna (1831 Babiniszki - ?)
                           | Kajetan Walewski (1822 - ?) śl. 23.11.1857 Krakinów
       1.1.3.1.4b.1.6.6 - Anna (17.7.1803 Glitany - ?)
       1.1.3.1.4b.1.6.7 - Karolina (16.1.1806 - 26.1.1845 ok. Marrajcie)
                        | Antoni Stankiewicz (1792 - ?) śl. 9.5.1835 Montwidów
        1.1.3.1.4b.1.6.7.1 - Józef (1839 - 2.7.1841 ok. Jurgajcie)
        1.1.3.1.4b.1.6.7.2 - Hipolit (1842 - 25.8.1845 ok. Wazbuty)
       1.1.3.1.4b.1.6.8 - Mateusz (? - po 1845) ok. Towginajcie
                        | Helena Kurowska
     1.1.3.1.4b.2 - Jan (31.5.1718 - po 1795) ok. Goszczuny
                  | Eufrozyna Żongołowicz (c.1724 - 15.6.1789) ok. Towginajcie
      1.1.3.1.4b.2.1 - Jan (c.1754 - 23.11.1834 ok. Towginajcie)
                     | (a) Klara Downarowicz (c.1763 - 17.5.1798 Towginajcie) śl. 25.1.1784 Krakinów
                     | (b) Barbara Kontowt (c.1768 - 2.12.1834) ok. Towginajcie
       1.1.3.1.4b.2.1.1a - Mateusz Michał (17.9.1784 - 14.5.1829)
                         | Elżbieta Satkowska (c.1792 - 16.8.1842 ok. Uszpurwie) śl. 26.1.1820 Krakinów; ok.Towginajcie
        1.1.3.1.4b.2.1.1a.1 - Paweł Bernard (23.6.1821 - po 1872)
                            | Antonina Elżbieta Zdanowicz; ok. Towginajcie; Kirkiłły
         1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1 - Stanisław (27.9.1859 ok. Uszpurwie - 4.7.1899 Grynkiszki
                               | Zofia Kierenowska (? - 7.11.1910 Kirkiły)
          1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1.1 - Mieczysław (11.4.1890 Kirkiły - 15.7.1933 Kowno)
                                  | Zofia Żeromska (1886 - 26.9.1966) śl. 1.8.1912 [Wiszteliszki]
           1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1.1.1 - Wanda (? - po 1995)
                                     | Jankauskas; [Kanada]
            1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1.1.1.1 - Julius
           1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1.1.2 - Grażyna (Grazina) L. (1920 - 13.9.1990)
                                     | Vytautas Balsys (26.6.1911 - 27.4.1995)
           1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1.1.3 - Jurgis (20.5.1923 Janów - 17.10.2008)
                                     | Alexandra Bernatowicz (1.4.1923) *45
            1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1.1.3.1 - Rita I. (9.7.1951)
                                        | [Mike] Czechanowicz (Cechanavicius)
            1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1.1.3.2 - Laura V. (22.11.1956)
                                        | Gintautas B. Burokas (23.9.1956) śl. 12.1982; Orland Park
             1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1.1.3.2.1 - Eric A. (c.1986)
             1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1.1.3.2.2 - Kristina A. (c.1988)
            1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1.1.3.3 - Marius J. (7.1.1958)
                                        | Cheryl Lee Twardzik (26.1.1961); Downer Grove, Berwyn IL; Beverly Shores IN
             1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1.1.3.3.1 - Darius Ignatius (1996 Westmont)
           1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1.1.4 - Zofia [Zota] (25.6.1924 Kłajpeda [Memel] - 26.9.2020)
                                     | Gediminas Mickevicius (1923 Virbalis - 22.10.1992) śl. voor 1945 w Niemczech; Alytus; Kowno; Michigan
            1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1.1.4.1 - Nijole [Mickus] (przed 9.1945 Niemcy)
            1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1.1.4.2 - Bernard [Ben] (20.8.1951 Michigan City)
                                        | Linda M. Byer (15.10.1952 Union Mills IN) Michigan City IN
             1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1.1.4.2.1 - Paulius
             1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.1.1.4.2.2 - Audra
                                           | Tom Rohe
         1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.2 - Karolina (4.11.1861 ok. Uszpurwie - 2.11.1862 Dewidonie)
         1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.2 - Mateusz (10.1863 - 27.12.1863) Dewidonie
         1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.4 - Aniela (2.8.1868 Terespol - ?)
         1.1.3.1.4b.2.1.1a.1.5 - Franciszka (18.9.1872 Pogarduwie - ?)
        1.1.3.1.4b.2.1.1a.2 - Tomasz Jan (13.12.1824 - 19.12.1824) ok. Towginajcie
       1.1.3.1.4b.2.1.2a - Józefat (c.1785 - 20.5.1830) Towginajcie
                         | Cecylia Bujnowska (c.1788 - 28.5.1858 Uszpurwie)
        1.1.3.1.4b.2.1.2a.1 - Aleksander (21.4.1815 ok. Wołmontowicze - 1.4.1884)
                            | Petronela Pernarowska (c.1833 - 17.2.1899 Purwajcie) śl. 1853
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.1 - Anna (17.1.1854 Towginajcie - 9.12.1855 ok. Wołmontowicze)
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.2 - Anna (3.1.1857 ok. Wołmontowicze - ?)
                               | Mikołaj Babiański (c.1849 - ?) śl. 27.1.1874 Kroki
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.2.1 - Wincenta (19.7.1877 Nowa Wieś - ?)
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.2.2 - Konstanty (21.10.1879 Nowa Wieś - ?)
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.2.3 - Anna (10.6.1882 Nowa Wieś - ?)
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.2.4 - Antoni (22.10.1884 Pożosy - 19.3.1887 Noworzeczki)
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.2.5 - Anna (c.1885 - 25.3.1887 Nowa Wieś)
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.2.6 - Antonina (1886 - 13.3.1883 Nowa Wieś)
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.2.7 - Aleksandra (20.9.1887 Nowa Wieś - ?)
                                  | Jan Wołowicz (1860 - ?) śl. 16.7.1922 Kroki
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.2.8 - Stanisława (27.3.1890 Nowa Wieś -?)
                                  | Aleksander Byczkowski śl. 28.7.1930 Kroki
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.2.9 - Józef (22.12.1892 Gucie - 18.5.1895 Pilany)
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.3 - Stanisław (18.10.1859 - 16.1.1860) Towginajcie
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.4 - Józef (1.1.1862 - 25.7.1862) Towginajcie
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5 - Józef (29.9.1863 Jabutany - ?)
                               | Antonina Urniasz
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.1 - Feliks (6.7.1890 Nowa Wieś - 21.4.1956 Philadelphia)
                                  | Cathryn Mikulis [Mitchell] (25.11.1892 Litwa - 4.1984 Ocean Gate,Ocean, NJ) śl. 1911
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.1.1 - Adele M. [Lilie] (26.4.1913 Philadelphia - 3.3.2004)
                                     | Edward Babula (10.6.1911 - 10.6.2001); śl. 1935
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.1.1.1 - Eileen (2.1.1937 Philadelphia PA - 28.1.2016 New Jersey)
                                        | Anthony Joseph Stromeyer (24.5.1933) śl. 1956
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.1.2 - ? (przed 6.1917 - ?)
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.2 - Michał (7.8.1892 Nowa Wieś - 27.12.1930 St. Joseph MI)
                                  | Annie Ruciejska lub Raczyńska (c.1897 Nawsko, Austria - ?) śl. 2.12.1916 Chicago Cook IL; Michigan
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.2.1 - Michael (1914 - ?)
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.2.2 - Joseph (1916 - ?)
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.2.3 - Stanley (20.1.1917 - 15.2.1917) Chicago IL
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.2.4 - Anna (4.9.1918 - 4.9.1918) Chicago IL
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3 - Adolph Joseph Dongvillo (17.3.1895 Baisogala - 29.5.1987 Scottville MI)
                                  | (a) Veronika Marie Adent (4.2.1900 Litwa - 28.8.1969) *2 śl. 22.5.1917 Chicago
                                  | (b) Helen Marie Adent (3.7.1904 Ottava IL - 31.10.1979) St.Joseph MI
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.1a - Feliks Julian (21.2.1918 Chicago IL - 31.1.2004 Berrien MI)
                                      | Regina Barbara Nowicka (31.7.1921 - 4.10.2019) śl. 25.4.1942; St.Joseph MI
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.1a.1 - Barbara Jane (29.10.1945 Benton Harbor MI - 7.9.2012 Anderson)
                                         | (a) Trux
                                         | (b) Larry L. Schuler (1948)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.1a.1.1b - Jaemala
                                             | (a) Matt Smith; Greenwood
                                             | (b) Fritz
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.1a.1.2b - Matthew Schuler; Anderson
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.1a.1.3b - Stasia
                                             | Chris Davis; Noblesville
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.1a.1.4b - Eric Schuler; Anderson
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.1a.2 - Robert Michael "Bob" (15.6.1950)
                                         | Ruth Ann Roberts (11.3.1951) St.Joseph
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.1a.2.1 - Michael J. (19.1.1975)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.1a.2.2 - Megan Anne (3.10.1977)
                                            | Shell
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.1a.2.3 - [syn]
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.1a.3 - David Adam 'Dave' (2.5.1954)
                                         | Darlene Cesaroni (22.1.1953) Whitehall
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a - Henry Joseph (14.6.1921 - 26.3.2013) *61
                                      | (a) Margaret Ellen Shearer (1.7.1922) śl. 15.2.1947 Berrien County MI; Scottville
                                      | (b) Denise Marie Walker (1.2.1948)
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.1a - Michael John (15.3.1948)
                                          | (a) Lady
                                          | (b) [Annette Marie] Lozon
                                          | (c) Judith Louise Krempa
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.1a.1c - Jennifer [Jenna] 17.3.1972 Frankfort MI)
                                              | Matthew Prescott Archibald (7.2.1971 New York) śl. 11.10.1997 Travesre City MI
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.1a.1c.1 - Julia Grace (2001)
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.1a.1c.2 - ?
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.1a.1c.3 - Eleanor Sophia
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.1a.1c.4 - ?
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.1a.1c.5 - ?
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.1a.1c.6 - ?
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.1a.2c - Nicholas Aaron (1.10.1974)
                                              | Chandra June Demers-Jablonski (14.6.1979)
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.2a - Patrick Henry (4.11.1949)
                                          | Olga Smith (18.11.1950)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.2a.1 - syn
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.3a - Jeffrey Joseph 'Jeff' (3.1.1953 Fountain MI)
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.4a - Martha (1955)
                                          | Gregory Vernon Ibsen; śl.1977
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.4a.1 - Christina Marlene (4.1.1980)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.4a.2 - córka
                                             | Ferry
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.4a.3 - ?
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.5a - John Marshall (21.3.1955)
                                          | Lori Marie Green (6.9.1959) śl.1987; Scottville
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.5a.1 - Emily Sue (c.1985)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.5a.2 - Katherine Ellen (15.2.1986)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.5a.3 - Sarah Frances (1987)
                                             | Van Dussen
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.6a - Adrea (20.9.1956)
                                          | ?
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.6a.1 - córka
                                             | Unk
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.7a - Joseph Patrick 'Joe' (12.11.1957)
                                          | Kathleen A. Weeks; śl. 1982, rozwód 1987
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.8a - Greta [Annette] L. (11.6.1959)
                                          | Joe
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.8a.1 - syn
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.2a.8a.2 - corka
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.3a - Theodore (30.9.1924 Royalton - 18.9.1927) St. Joseph MI
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.4a - Adolph Joseph Jr (16.1.1931 - 27.3.2019 St. Joseph MI)
                                      | Doris Jean Schramm (13.12.1931) St.Joseph MI
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.4a.1 - Julianna (29.7.1953)
                                         | Samuel Mayron 'Sam' Countess (13.2.1951) Austin TX
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.4a.2 - Adolph Joseph III (c.1955)
                                         | Elaine Chapman śl. 24.10.1989 Salt Lake City UT
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.4a.3 - Theodore 'Ted' (17.10.1958 - 21.3.2015)
                                         | Sue Springer; St.Joseph, Cutlerville
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.4a.3.1 - Jennifer (15.3.1973)
                                            | (a) Jeremy Sorrels
                                            | ?
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.4a.3.1.1a - Seth
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.4a.3.1.2a - Ariel
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.4a.3.1.3b - Collin Thedore (15.1.2001 - 24.10.2001)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.4a.3.2 - Traci Suzanne (c. 1984)
                                            | Ryan Felgner
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.4a.3.2.1 - Parker
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.4a.4 - Suzanne L. (1.5.1960)
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.4a.5 - Paulette (24.5.1963)
                                         | (a) Kevin G. Grier (10.3.1962)
                                         | (b) Bob Brown
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.4a.5.1a - Danielle Jean (1990)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.4a.5.2a - Brittany Faye (1992)
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.3.4a.6 - Gregory (11.9.1967)
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.4 - Stefania (20.8.1899 Montwidów - ?)
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.5.5 - Aleksander
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.6 - Stanisława (16.6.1866 - ?)
                               | Jan Wilczyński (c.1848 - ?) śl. 27.2.1883 Nowa Wieś
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.6.1 - Władysław (2.5.1885 Nowa Wieś - 24.4.1888 Nowa Wieś)
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.6.2 - Władysława (29.7.1888 Nowa Wieś - ?)
                                  | Jan Chrapacz (1888 - ?) śl. 28.12.1922 Kroki
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.6.3 - Józef (26.5.1890 Nowa Wies - ?)
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.6.4 - Aleksandra (5.7.1892 Nowa Wieś - ?)
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.6.5 - Franciszek (16.4.1894 Nowa Wies - ?)
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.7 - Aleksandra (18.1.1871 - po 1884)
                               | Aleksander Syrutowicz (c.1861 - ?) śl. 26.2.1891 Nowa Wieś
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.7.1 - Stefania (27.5.1892 Gudziuny - ?)
                                  | Władysław Kwiatkowski (1897 - ?) śl. 26.10.1920 Kroki
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.7.2 - Adam (9.11.1896 Nowa Wieś - ?)
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.1.7.3 - Anna (14.1.1899 Purwajcie - ?)
        1.1.3.1.4b.2.1.2a.2 - Karol Józef (18.3.1820 Towginajcie - 2.7.1871)
                            | (a)Róża Norejko
                            | (b) Rozalia Proscewicz; Uszpurwie
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.2.1a - Józef (11.12.1862 - 9.2.1863) Uszpurwie
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.2.2b - Aniela (9.12.1863 Uszpurwie - 24.12.1892 Wilno)
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.2.3b - Eufrozyna (2.9.1866 Uszpurwie - po 1871)
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.2.4b - Teresa (24.3.1870 Uszpurwie - 21.2.1874 Wodole)
        1.1.3.1.4b.2.1.2a.3 - Tomasz Łukasz (20.10.1826 ok. Towginajcie - po 18.9.1881)
                            | Grażyna Milewska (c.1839 - 24.2.1903 Poniewież)
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1 - Jan (18.6.1860 - po 1907)
                               | Petronela Łukjańska (1865 - ?) śl. 29.1.1885 Szaty; ok. Pożercie
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.1 - Józef (25.3.1887 Pożercie - ?) *42
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2 - Jerzy (George) *21a (26.3.1890 lub 23.4.1890 Pożercie - po 7.6.1928)
                                  | Cecelia Akstin (1895 - 6.1928)
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.1 - George Carl *21b (16.4.1914 Cambrige, MA - 28.8.1976)
                                     | (a) Aileen Averill (20.6.1915 - 31.1.1979) śl. 23.11.1935 Milford NH
                                     | (b) Leila Beatrice Lancaster (4.4.1910 - 6.11.1993 Mississippi) śl. 29.6.1948 Biloxi MS
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.1.1a - James Dowgwillo Todd (20.12.1936)
                                         | Mary Jane Krebs (29.11.1936 Campbell KY)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.1.1a.1 - James E. Todd (1956)
                                            | Mary L. Leitner (22.4.1944) śl. 22.8.1987 [rozwód 15.5.1990]
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.1.1a.1.1 - James
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.1.1a.1.2 - Julie Todd
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.1.1a.1.3 - Stephen Todd
                                               | Katie
               1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.1.1a.1.3.1 - Becky
               1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.1.1a.1.3.2 - Michael
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.1.1a.1.4 - Jeff Todd
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2 - John Joseph *22 (12.10.1916 - 7.9.1991)
                                     | (a) Ruth Elisabeth Fiske (30.10.1917 Lynn MA - 2.12.1943)
                                     | (b) Eleonor Frances Kelley (18.8.1925 - 17.7.1970)
                                     | (c) Lorraine E. (3.3.1920 - 18.11.2000) MA
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.1a - John F. (Butch) (10.1939 Worcester MA)
                                         | Elizabeth A. (8.4.1942 Stoneham MA)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.1a.1 - Michael J. (5.4.1962)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.1a.2 - Keith Robert (5.11.1963)
                                            | Heather B. Jameison (28.9.1970) Gloucester MA
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.1a.2.1 - Steven James (1989)
                                               | ?; Bronx NY
               1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.1a.2.1.1 - Steven
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.1a.2.2 - Taylor Ann (1990)
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.1a.2.3 - David W. (1992)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.1a.3 - Holly Ann (8.11.1964)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.1a.4 - Kevin Stephen (10.12.1968)
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.2a - Patricia (c.1942 -?)
                                         | (a) Żukowski
                                         | (b) Roy Michaud
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.2a.1a - Clifford
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.2a.2a - Stephen
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.3a - Charles Randolf III Sr. (8.5.1943)
                                         | (a) Zoe Irene Ames (29.11.1946) śl.10.1965 Duval FL
                                         | (b)Catherine M. Costa śl.1977 Brooklyn NY
                                         | (c) Carol Luise Cottrell (25.8.1963) śl. 29.11.2003 Clarke County NV
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.3a.1a - Charles Randolf Jr. (22.4.1969 Santa Clara CA)
                                             | Tina L. Krause (14.7.1966) Brunswick Portland MA
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.3a.1a.1 - Christophen Andrew Krause
                                                | Samone Leigh Bennett-Nein
               1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.3a.1a.1.1 - Andrew Vincent (27.2.2011)
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.3a.1a.2 - Charles Randolph III (17.8.2004)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.3a.2a - Michelle Patrice (4.9.1971 Guam)
                                             | Gordon G. Solomon *26 (13.10.1970 Fairborn OH - 24.8.2006 Anbar, Iraq) śl. 2002
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.3a.2a.1 - Steven Laverne Sr (1991)
                                                | Daisy Lou Ferrer (10.2.1990) śl. 10.6.2016 Bronx NY
               1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.3a.2a.1.1 - Steven Laverne Jr (2017)
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.2.4b - Denise (12.1.1951)
                                         | (a) David Thibodeau (11.12.1948) śl.10.1.1970
                                         | (b) Peter B. Overdruff (1953) śl. 12.8.1982
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3 - Anna Cecelia (24.10.1918 - 7.7.2006)
                                     | Edward Francis Cronin (28.2.1921 - 26.9.1992) śl. 6.7.1944
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3.1 - ? (1945)
                                        | (a) Paganis
                                        | (b) Linda Ann De Marco (1948-1986)
                                        | (c) ?
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3.2 - Joanne (18.11.1946)
                                        | (a) Robert Arthur Whitcher (26.11.1940 - 27.12.2005)
                                        | (b) Paul Orin Dodgen (1.8.1948 - 17.7.2004)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3.2.1a - Robert Patrick (5.10.1968)
                                            | Rita Fournier (20.12.1972)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3.2.2a - Kevin Mitchel (15.5.1970)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3.2.3a - Keith Edward (22.3.1972)
                                            | Tara Elisabeth Pinansky
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3.2.4a - Debra Ann (1978)
                                            | William James Platek (1981)
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3.3 - Robert Bartolomew (11.6.1951)
                                        | Patricis Lee Gavin (25.11.1953)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3.3.1 - Ryan Robert (26.1.1981)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3.3.2 - Jay Patrick (6.12.1984)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3.3.3 - Thomas (28.10.1987)
                                           | Juana Colon
              1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3.3.3.1 - Brady Thomas (9.1.2013)
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3.4 - Thomas (23.2.1955)
                                        | Karen Patricia Pye (16.4.1965)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3.4.1 - Shane Michel (6.9.1991)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3.4.2 - Dylan Thomas (28.11.1993)
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3.5 - Anne Marie (22.6.1956)
                                        | Marshall Warren Schermerhoorn (28.3.1960)
             1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.2.3.5.1 - Eric Marshall (24.8.1988)
                                           | Rachel Ann (30.7.1992)
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.3 - Marianna (c.1891 - ?)
                                  | Józef Klimowski (c.1889 - ?) śl. 9.11.1919
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.4 - Stanisław (Stanley) *20 (13.8.1894 Szaty, Pożercie - 19.1.1958 Cambridge, Boston MA) kawaler
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5 - Zofia (7.2.1896 - 23.7.1976)
                                  | Antoni Beresniewicz (14.11.1888 - 16.8.1944 Glen Cove, Nassau NY) śl. 23.9.1923 Szaty
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.1 - Helen (15.7.1924 New York -17.7.2001 Port Jefferson, Suffolk NY)
                                     | Paul L. Burggraaf (1.7.1925 - 12.8.1994)
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.1.1 - Stefan [Stephen] Jan (23.2.1958 Gdańsk - 7.7.1980 Stony Brook NY) [adopted orphan]
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.1.2 - Paula J (1.9.1958 Polska) [adopted orphan]
                                        | Richard Constantini (10.5.1955 - 27.11.2017) Riverhead NY
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.2 - John (26.3.1926 - 5.7.1926) New York
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.3 - Evelyn (1928 New York)
                                     | Edward E Cunningham
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.3.1 - Nancy C (8.11.1958)
                                        | Thomas E Meininger; Cassville NY
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.3.2 - syn
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.3.3 - Sandra
                                        | Clemency
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.3.4 - syn
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.4 - Alice (3.3.1929 - 28.8.2004) Glen Cove [Glen Head] NY)
                                     | Stanley V Hojnowski (14.2.1924 - 31.5.2008)
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.4.1 - Patricia [Pat, Tricia] (26.8.1955 - 24.10.2015)
                                        | Michael Aichinger; Milton GA
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.4.2 - Donna J (5.10.1958)
                                        | Ron Lagimoniere (13.6.1957)
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.4.3 - Karen L (9.12.1960)
                                        | Wayne M Weber
           1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.5 - Elizabeth Anne (4.9.1937 New York - 2.9.2020 Glen Head NY)
                                     | Stanley W Zabielski (26.3.1937) śl. 1962
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.5.1 - James D. (1963) Bothell WA
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.5.2 - Laurie
                                        | Larry Tyree
            1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.5.5.3 - Gail Elizabeth (27.11.1967)
                                        | Pete Damian Sussi (26.7.1967)
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.6 - Aleksandra (c.1898 - po 1914)
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.7 - Władysław (30.10.1903 - 18.10.1908) Pożercie
          1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.1.8 - Wacław (17.3.1908 - [6.1975])
                                  | Anastazja Jukniewicz śl. 2.8.1932 Szaty
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.2 - Anna (c.1862 - ?)
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.3 - Antonia (c.1870 - ?)
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.3.4 - Wiktoria (c.1872 - po 1903)
        1.1.3.1.4b.2.1.2a.4 - Anna (11.9.1830 ok. Towginajcie - ?)
                            | Jan Łopata
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.4.1 - Stanisław (1.1.1858 Towginajcie - ?)
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.4.2 - Zachariasz (1.12.1859 Towginajcie - ?)
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.4.3 - Ludwik (20.10.1861 Towginajcie - 30.5.1865 ok. Bejmajnie)
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.4.4 - Karolina (25.1.1864 Towginajcie - 6.6.1866 ok. Bejmajnie)
         1.1.3.1.4b.2.1.2a.4.5 - Stefania (23.12.1865 Towginajcie - ?)
       1.1.3.1.4b.2.1.3a - Barbara (26.4.1787 - ?)
       1.1.3.1.4b.2.1.4a - Ferdynand (15.5.1788 - 16.10.1804) ok. Towginajcie
       1.1.3.1.4b.2.1.5a - Barbara (c.1791 - przed 1795)
       1.1.3.1.4b.2.1.6a - Antoni (14.6.1796 ok. Towginajcie - ?)
                         | Anna Bujnowska (c.1795 - 6.4.1855 ok. Miciuny)
        1.1.3.1.4b.2.1.6a.1 - Wincenty Jerzy (22.4.1819 - ?)
        1.1.3.1.4b.2.1.6a.2 - Jan (5.5.1822 ok. Towginajcie - po 4.1855)
       1.1.3.1.4b.2.1.7b - Felicjan Stefan (18.12.1799 - 20.1.1854) Towginajcie
                         | (a) Elżbieta Owzian (? Ejrymajcie - 14.9.1848 Towginajcie) śl. 15.2.1827 Krakinów
                         | (b) Pawlina Gudowicz zd. Gosztowt (1812 - 13.10.1857 Towginajcie) śl.13.6.1850 Bejsagoła; Towginajcie
        1.1.3.1.4b.2.1.7b.1a - Bronisław Rigobard (15.1.1828 - 19.2.1828) ok. Towginajcie
        1.1.3.1.4b.2.1.7b.2a - Hipolit Wiktory (18.12.1828 ok. Towginajcie - ?)
        1.1.3.1.4b.2.1.7b.3a - Stanisław Józef (17.3.1830 - 10.2.1832) ok. Towginajcie
        1.1.3.1.4b.2.1.7b.4a - Bronisław Higinus (13.1.1832 ok. Towginajcie - 24.3.1896)
                             | Julianna Królikowska (11.4.1829 - 14.6.1897) śl. 22.6.1872 Warszawa
        1.1.3.1.4b.2.1.7b.5a - Zacharjasz (25.3.1833 ok. Towginajcie - 1905 [Rostow nad Donem])
        1.1.3.1.4b.2.1.7b.6a - Wanda (1833 - 22.11.1837) ok. Towginajcie
        1.1.3.1.4b.2.1.7b.7a - Hilary (11.12.1836 - 14.5.1837) ok. Towginajcie
        1.1.3.1.4b.2.1.7b.8a - Maurycy Władysław (13.9.1838 - 22.5.1840) ok.Towginajcie
        1.1.3.1.4b.2.1.7b.9a - Maurycy (9.9.1840 Towginajcie - po 1883) *28
                             | Olga Dementowicz (c.1863 - ?) śl. 3.2.1881 Janiszki
         1.1.3.1.4b.2.1.7b.9a.1 - Kazimiera (18.11.1881 Janiszki - 19.3.1972 Chicago)
                                | Jan Dabulskis [Dobulski](28.12.1879 lub 8.12.1880 Pagramantis - 17.6.1941) Chicago
          1.1.3.1.4b.2.1.7b.9a.1.1 - Kazimiera [Katherine Francis] (31.8.1914 Chicago - 15.8.1983 Melrose Park, Cook)
                                   | Joseph Midula (18.8.1909 - 12.1970) śl. 25.11.1939 Chicago
          1.1.3.1.4b.2.1.7b.9a.1.2 - Mary Agnes (7.5.1916 Chicago - 7.1.1994)
                                   | Stanley J. Usellis (7.4.1914 - 11.2.1974) Chicago
         1.1.3.1.4b.2.1.7b.9a.2 - Antoni (23.11.1883 Janiszki - ?)
        1.1.3.1.4b.2.1.7b.10a - Wanda Felicjanna (10.6.1842 ok. Towginajcie - [15.5.1881 Poniewież])
                              | [Antoni Sylwester Reutt (c. 1841 - 20.3.1906 Poniewież)]
         [1.1.3.1.4b.2.1.7b.10a.1 - Teofil Piotr (19.9.1862 Poniewież - ?)]
         [1.1.3.1.4b.2.1.7b.10a.1 - Helena Katarzyna (30.4.1864 Poniewież - ?)]
         [1.1.3.1.4b.2.1.7b.10a.1 - Bronisława (1866 - 11.6.1868) Poniewież]
         [1.1.3.1.4b.2.1.7b.10a.1 - Bolesław Aleksander (23.2.1869 Poniewież - ?)]
         [1.1.3.1.4b.2.1.7b.10a.1 - Bronisława Antonia (26.4.1872 - 9.3.1874 Poniewież)]
         [1.1.3.1.4b.2.1.7b.10a.1 - Ryszard (28.1.1874 Poniewież - ?)]
        1.1.3.1.4b.2.1.7b.11b - Ryszard (15.4.1851 - 13.6.1855) Towginajcie
        1.1.3.1.4b.2.1.7b.12b - Elwira (30.1.1854 Towginajcie - po 1857)
       1.1.3.1.4b.2.1.8b - Anna (8.11.1802 - 28.11.1891 ok. Wołmontowicze)
                         | Maciej Dowbór (c.1794 - 15.1.1834 ok. Wołmontowicze) śl. 5.2.1828 Krakinów; Towginajcie
        1.1.3.1.4b.2.1.8b.1 - Katarzyna (22.11.1828 - po 1.1834) ok. Wołmontowicze
        1.1.3.1.4b.2.1.8b.2 - Michał Mawrycy (22.9.1830 - 16.7.1846) ok. Wołmontowicze
        1.1.3.1.4b.2.1.8b.3 - Ewa Benigna (19.8.1832 ok. Wołmontowicze - po 1.1834)
        1.1.3.1.4b.2.1.8b.4 - Dominika Anna (6.8.1834 - 7.11.1835) ok. Wołmontowicze
        1.1.3.1.4b.2.1.8b.5 - Leon (8.7.1840 - ?) ok. Wołmontowicze [nieślubne]
        1.1.3.1.4b.2.1.8b.6 - Jan (? - 16.7.1846) ok. Wołmontowicze [nieślubne]
       1.1.3.1.4b.2.1.9b - Wincenty (26.1.1805 ok. Towginajcie - ?)
      1.1.3.1.4b.2.2 - Barbara (22.6.1760 Towginajcie - ?)
      1.1.3.1.4b.2.3 - Tomasz (10.12.1762 Towginajcie - 2.6.1817)
                     | (a)Urszula Marconis (c.1788 - 2.5.1810)
                     | (b) Marianna Kunicka śl. 31.5.1810; Nowemiasto
       1.1.3.1.4b.2.3.1 - Benedykt (22.11.1803 Nowemiasto - ?)
       1.1.3.1.4b.2.3.2 - Anna (7.6.1805 Nowemiasto - ?)
       1.1.3.1.4b.2.3.3 - Szymon (23.9.1808 - 28.3.1818) Nowemiasto
       1.1.3.1.4b.2.3.4 - Augustyn (26.10.1811 - 10.11.1811) Nowemiasto
      1.1.3.1.4b.2.4 - Petronela (29.6.1768 Uszpurwie - ?)
     [1.1.3.1.4b.3 - Zofia (2.1.1724 Uszpurwie - ?)]
   1.1.3.2 - Michał
    1.1.3.2.1 - Stanisław
              | Anna Łostowska
     1.1.3.2.1.1 - Jakub (? - przed 1801)
                 | Franciszka Iłgowska (? Kirkiły - po 1786) śl. 24.1.1770 Krakinów; Wołmontowicze
      1.1.3.2.1.1.1 - Filip (27.4.1768 Wołmontowicze - po 1810)
                    | Petronela Downarowicz (c.1774 - po 1811)
       1.1.3.2.1.1.1.1 - Wiktoria (1794 - ?)
       1.1.3.2.1.1.1.2 - Feliks (21.11.1795 ok. Wołmontowicze - 3.5.1853 Noworzeczki)
                       | Tekla Jankiewicz (c.1797 - 25.1.1867) śl. 27.10.1825 Krakinów; ok. Wołmontowicze; Dżugany par. Szczodrobów
        1.1.3.2.1.1.1.2.1 - Szymon (21.10.1826 ok. Wołmontowicze - po 1872)
                          | Wiktoria Jasińska (c.1836 - po 1872) śl. 10.2.1853 Bejsagoła; ok. Proszczuny
         1.1.3.2.1.1.1.2.1.1 - Jan (c.1853 - po 1910)
                             | Anna Czapkiewicz (Czepkowska) (c.1858 - po 1910) Poniewież
          1.1.3.2.1.1.1.2.1.1.1 - Maria
          1.1.3.2.1.1.1.2.1.1.2 - Anna (28.7.1885 Poniewież - 24.5.1981 Saugus MA) *25
                                | Felix Dobrowolski (24.12.1885 Żyzna - 9.4.1956 Brooklyn NY) śl. 24.11.1910 Manchester NH; Cambridge; Saugus
           1.1.3.2.1.1.1.2.1.1.2.1 - Peter (Dobbs) (29.4.1912 Boston Suffolk MA - 19.6.2005 Honolulu HI)
                                   | Helen T. Snesko (23.11.919 Baltimore MD - 2.6.2012 Honolulu HI)
           1.1.3.2.1.1.1.2.1.1.2.2 - Hedwig Ethile (7.12.1915 Boston Suffolk MA - 30.6.2011 Baltimore MA)
                                   | Michael J. Snesko (24.9.1908 - 19.3.1953) Baltimore MD; śl. 5.9.1938 Philadelphia MA
           1.1.3.2.1.1.1.2.1.1.2.3 - Henry Joseph Adam (15.8.1918 Cambridge MA - 18.10.1976)
           1.1.3.2.1.1.1.2.1.1.2.4 - Francis Carol (4.11.1929 Cambridge MA - 13.7.2002 Fort Myers FL)
                                   | Gloria Marie Jumper (9.8.1927 MA - 9.12.2012) śl. 28.6.1956 Cambridge MA
          1.1.3.2.1.1.1.2.1.1.3 - Wiktoria [Anna] (23.6.1886 - 30.11.1887) Budy
          1.1.3.2.1.1.1.2.1.1.4 - Ludwika (20.2.1888 Budy - ?)
          1.1.3.2.1.1.1.2.1.1.5 - Leonard (26.6.1890 - 4.1942 Leningrad) *8a
                                | Wanda *8b; Poniewież, Leningrad, Jarosław
           1.1.3.2.1.1.1.2.1.1.5.1 - Edward (22.12.1941)
                                   | ?; Jarosław
            1.1.3.2.1.1.1.2.1.1.5.1.1 - Włodzimierz (4.5.1976) Jarosław
           [1.1.3.2.1.1.1.2.1.1.5.1 - Edward (22.12.1941)
                                    | ?]
            [1.1.3.2.1.1.1.2.1.1.5.1.1 - Włodzimierz (Wowa) (4.5.1976)]
          [1.1.3.2.1.1.1.2.1.1.6 - Więczesław (? - po 20.2.1916) *24]
          1.1.3.2.1.1.1.2.1.1.7 - Bronisława (9.1895 - 14.2.1898) Poniewież
         1.1.3.2.1.1.1.2.1.2 - Józef (c.1855 - ?)
                             | Konstancja Dowbór (c.1874 - ?) śl. 27.10.1904 par. Krakinów
         1.1.3.2.1.1.1.2.1.3 - Stanisława (8.5.1857 ok. Proszczuny - ?)
                             | Jan Adam Sławiński (c.1843 - ?) śl. 3.3.1880 Naujamiescio
         1.1.3.2.1.1.1.2.1.4 - Marancella (1859 - 14.1.1861 ok. Proszczuny)
         1.1.3.2.1.1.1.2.1.5 - Teodor (c.1861 - ?)
         1.1.3.2.1.1.1.2.1.6 - Petronela Pawlina (29.4.1863 ok. Proszczuny - ?)
         1.1.3.2.1.1.1.2.1.7 - Paweł (c.1864 - ?)
         1.1.3.2.1.1.1.2.1.8 - Michał (c.1869 - ?)
         1.1.3.2.1.1.1.2.1.9 - Michał Eugeniusz (6.9.1870 ok. Proszczuny - ?)
         1.1.3.2.1.1.1.2.1.10 - Anna (2.11.1872 ok. Proszczuny - ?)
        1.1.3.2.1.1.1.2.2 - Kazimiera (1828 - 6.11.1830) ok. Wołmontowicze
        1.1.3.2.1.1.1.2.3 - Kazimierz (4.3.1829 - 9.11.1830) ok. Wołmontowicze
        1.1.3.2.1.1.1.2.4 - Eufemia Eufrazyna (13.9.1831 - 16.2.1832) ok. Wołmontowicze
        1.1.3.2.1.1.1.2.5 - Róża (5.4.1833 ok. Wołmontowicze - 7.3.1903 Kirkiły) niezamężna
        1.1.3.2.1.1.1.2.6 - Ludwik (1.9.1835 ok. Wołmontowicze - po 6.6.1902)
                          | Róża Domaszewicz (c.1838 - ?) śl.12.2.1856 Krakinów; Dżugany
         1.1.3.2.1.1.1.2.6.1 - Aniela (6.1.1857 - 9.7.1859) Dżugany
         1.1.3.2.1.1.1.2.6.2 - Tekla (c.1858 - ?)
                             | Albin Rymkiewicz (1834 - ?) śl. 23.2.1875 Nowe Miasto
          1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.1 - Apolonia (28.9.1880 ok. Senkany - ?)
          1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.2 - Antoni Sr.(3.6.1888 - 7.9.1951 Philadelphia)
                                | Agata Borowska (6.4.1896 - 5.3.1988 MA) śl. 1915 Philadelphia
           1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.2.1 - Jadwiga [Hedwig Rita](19.2.1916 - 22.11.1986) Philadelphia
                                   | leon J. Cerankowski (5.10.1910 - 9.1983) śl. 1934
            1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.2.1.1 - Richard
            1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.2.1.2 - Leon Dennis (31.7.1940 - 9.1.1988 Cerlisle MA)
           1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.2.2 - Anna (26.4.1918 - 1931) Philadelphia
           1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.2.3 - Paweł (25.1.1920 - 1983) Philadelphia
           1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.2.4 - Antoni Jr. (21.1.1923 - 12.3.1937) Philadelphia
          1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.3 - Wincenty (12.11.1892 - 21.10.1967)
                                | Antonina Dowgwillo (28.4.1904 - 15.5.1969) ok. Senkany
           1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.3.1 - Jonas (16.6.1927 - 1.7.1977) Datnów
                                   | Skaraityte
            1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.3.1.1 - córka
            1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.3.1.2 - córka
                                      | Vidmantas Narbutas (12.6.1965 Rosienie - 8.8.1995)
           1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.3.2 - Gustavas (1929 - 1930)
           1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.3.3 - Stanislaw (8.5.1933 - 1962)
                                   | Anna Skaraityte (6.2.1928 - 12.7.2003) Datnów
            1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.3.3.1 - syn
                                      | (a) Kolosevskaja
                                      | (b) Dindaite
            1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.3.3.2 - córka
                                      | Ricardas Makaveskas (23.3.1958 Kiejdany - 9.12.2000) Datnów
           1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.3.4 - Aleksandra (27.2.1931 - 2.2.1989)) Kiejdany
                                   | Balys Kulnickas (14.4.1921 - 12.7.1999)
            1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.3.4.1 - Rima (11.1.1966 - 16.3.2012)
            1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.3.4.2 - córka
                                      | Ivaskevicius
           1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.3.5 - Marijonas (3.1.1935 - 23.12.1995)
                                   | Wanda Bogdanowicz (7.7.1935 - 1.1.1999) Paberże
            1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.3.5.1 - Egidijus (10.12.1936 - 5.5.2014) Paberże
            1.1.3.2.1.1.1.2.6.2.3.5.2 - Zigmas (27.9.1966 - 5.6.2003) Paberże
         1.1.3.2.1.1.1.2.6.3 - Józefa (c.1860 - ?)
                             | Adolf (Drusejko-)Różewicz (c.1847- ?) śl. 12.2.1878 par. Nowe Miasto
          1.1.3.2.1.1.1.2.6.3.1 - Tekla (1879 - ?)
                                | Jan-Wincenty Mikołajtis (1877 - ?) śl. 23.5.1899 Poniewież
          1.1.3.2.1.1.1.2.6.3.2 - Wiktor (2.10.1881 - ?) Szczodrobów
          1.1.3.2.1.1.1.2.6.3.3 - Jadwiga (1884 - ?)
                                | Franciszek Siemaszko (1877 - ?) śl. 4.10.1905 Poniewież
          1.1.3.2.1.1.1.2.6.3.4 - Eleonora (1890 - ?)
                                | Jan-Gustaf Szyde (1889 - ?) śl. 26.3.1913 Poniewież
          1.1.3.2.1.1.1.2.6.3.5 - Jan (1892 - 2.2.1894)
         1.1.3.2.1.1.1.2.6.4 - Feliks (1.12.1863 Dżugany - ?)
         1.1.3.2.1.1.1.2.6.5 - Kazimierz (4.3.1865 - 16.2.1866) Dżugany
        1.1.3.2.1.1.1.2.7 - Aniela (5.8.1837 - 21.5.1838) ok. Wołmontowicze
        1.1.3.2.1.1.1.2.8 - Nikodem (16.9.1839 ok. Wołmontowicze- ?)
                          | Petronela Proscewicz (c.1838 - ?) śl. 9.2.1860 Bejsagoła; Proszczuny
         1.1.3.2.1.1.1.2.8.1 - Adolf (c.1860 - ?)
                             | Aniela Możejko (c. 1863 - ?) śl. 12.2.1890
          1.1.3.2.1.1.1.2.8.1.1 - Józef (18.11.1890 - po 1934)
          1.1.3.2.1.1.1.2.8.1.2 - Stanisław (? Czarnoduby - po 11.1916) *52
                                | ?
          1.1.3.2.1.1.1.2.8.1.3 - Norbert (13.2.1895 - ?)
          1.1.3.2.1.1.1.2.8.1.4 - Anna (22.9.1896 - ?)
                                | Władysław Gulecki (? - 1941 zginął podczas wojny) śl. 11.2.1929
          1.1.3.2.1.1.1.2.8.1.5 - Wacław (13.1.1899 - ?)
                                | Katarzyna Bujnowska śl. 4.5.1930 Bejsagoła
          1.1.3.2.1.1.1.2.8.1.6 - Apolonia (ur. Ażulity - zm. Datnów)
                                | Arcabas śl. Moskwa
           1.1.3.2.1.1.1.2.8.1.6.1 - Stasys Arcabas (8.5.1916 Moskwa - 25.12.1987)
                                   | Marija Bivilyte (1918 - ?); Kiejdany
          1.1.3.2.1.1.1.2.8.1.7 - Bronisław (? Proszczuny - po 9.1916) *53
          1.1.3.2.1.1.1.2.8.1.8 - Jadwiga
         1.1.3.2.1.1.1.2.8.2 - Wincenta (20.11.1863 ok. Proszczuny -?)
        1.1.3.2.1.1.1.2.9 - Kazimierz (1840 - 7.3.1845 Noworzeczki)
        1.1.3.2.1.1.1.2.10 - Anna (18.7.1842 ok. Wołmontowicze - 28.2.1912 Kirkiły)
                           | Justyn Paszkiewicz (1835 - 8.3.1902 Kirkiły) śl. 7.11.1861 Szczodrobów
         1.1.3.2.1.1.1.2.10.1 - Kazimierz (6.3.1864 ok.Dowejki - ?)
         1.1.3.2.1.1.1.2.10.2 - Józefa (8.5.1866 Miciuny - 19.4.1868 Kirkiły))
         1.1.3.2.1.1.1.2.10.3 - Antoni (25.1.1869 - 12.6.1871) ok. Kirkiły
         1.1.3.2.1.1.1.2.10.4 - Jan (1869 Kirkiły - ?)
                              | Wincenta Skinder zd Bartoszewicz (24.4.1864 - ?) śl. 25.2.1897 Bejsagoła
         1.1.3.2.1.1.1.2.10.5 - Józef (7.3.1874 - 12.5.1876) Kirkiły
         1.1.3.2.1.1.1.2.10.6 - Stanisława (23.1.1877 Kirkiły - ?)
         1.1.3.2.1.1.1.2.10.7 - Róża (1.1.1880 Kirkiły - ?)
         1.1.3.2.1.1.1.2.10.8 - Michalina (20.7.1882 Genowefy - ?)
         1.1.3.2.1.1.1.2.10.9 - Anna (25.11.1884 Kirkiły - 1948)
                              | Aleksander Zwicewicz (1.1.1879 Szaty - 1943 Bejsagoła)
        1.1.3.2.1.1.1.2.11 - Leon (? - po 1867)
        [1.1.3.2.1.1.1.2.12 - Urszula]
       1.1.3.2.1.1.1.3 - Barbara (7.12.1797 ok. Wołmontowicze - ?)
       1.1.3.2.1.1.1.4 - Mateusz (22.9.1799 ok. Wołmontowicze - 6.12.1857 Kuszłejkowice)
                       | Petronela Wojtkiewicz (c.1806 - 30.10.1855 ok. Senkany) śl. 9.2.1832 Krakinów
        1.1.3.2.1.1.1.4.1 - Ewa (24.12.1832 ok. Pacunele - ?)
        1.1.3.2.1.1.1.4.2 - Józef Benedykt (25.5.1835 ok. Pacunele - 1.1.1905)
                          | Aleksandra Kazimiera Jurewicz (26.3.1832 ok. Senkany - 11.1.1900) śl. 7.11.1861; ok. Senkany
         1.1.3.2.1.1.1.4.2.1 - Ignacy Kleofas (Klemens) (26.9.1862 ok. Senkany - na 1897)
                             | Apolonia Konopińska (c.1868 - ?)śl. 5.11.1891 Surwiliszki
          1.1.3.2.1.1.1.4.2.1.1 - Leokadia (c.1892 - ?)
                                | Stanisław Downarowicz (c.1881 - 1963) śl. 27.1.1909 Surwiliszki
           1.1.3.2.1.1.1.4.2.1.1.1 - Władysław (1910 - 1992)
           1.1.3.2.1.1.1.4.2.1.1.2 - Antoni (1912 - ?)
          1.1.3.2.1.1.1.4.2.1.2 - Marianna (c.1894 - ?)
                                | Walerian Domaszewicz (1878 - ?) śl. 9.9.1912 Surwiliszki
          1.1.3.2.1.1.1.4.2.1.3 - Aleksandra (c.1897 - 5.10.1917 Kiejdany)
         1.1.3.2.1.1.1.4.2.2 - Olimpia (17.12.1864 - 29.4.1878) ok. Senkany
         1.1.3.2.1.1.1.4.2.3 - Gabriel (? - po 1897)
         1.1.3.2.1.1.1.4.2.4 - Jarosław (1866 - 12.10.1948 Paberże)
                             | Anna Downarowicz (17.7.1878 - 8.6.1941 Paberże) śl. 21.1.1897 Śmigle
          1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1 - Jarosław (1897 - 4.1952)
                                | Bronisława Dowgwiłło (26.3.1900 - 12.12.1958) Paberże
           1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.1 - Jadwiga (c. 1915 - ?)
           1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.2 - Alodia (20.5.1923 Senkany - 30.3.1997)
                                   | Otton Boguszewicz (18.12.1917 - 1953) Kiejdany
            1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.2.1 - Liliana
                                      | Kosolapovas; Kiejdany
            1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.2.1 - Jerzy
            1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.2.2 - Halina (Kiejdany)
           1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.3 - Krzysztof (24.7.1924 Senkany - 6.9.2006) *29
                                   | Krystyna Dąbrowska (1930 - 2006) Giżycko
            1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.3.1 - Krzysztof (1950)
                                      | (a) Bożena Adamowska
                                      | (b)Danuta Pomazańska (1954); Giżycko
             1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.3.1.1 - Daniel (1970)
                                         | (a) Żaneta Micewicz (1971)
                                         | (b) ?
              1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.3.1.1.1 - Michał (1991)
              1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.3.1.1.2 - Aleksandra (9.3.1994 Giżycko)
                                            | Tyryłło; Olsztyn
             1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.3.1.2 - Rafał (1973)
                                         | (a) ?
                                         | (b) ? [Małgorzata Błaut]
              1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.3.1.2.1 - (a)Karolina Janina (7.1.1992)
                                            | Bartosz Roger Boreta; Doncaster, South Yorkshire
              1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.3.1.2.2 - (b)Rozalia (2007)
            1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.3.2 - Zbigniew (1951)
                                      | Helena Bojarska (1951)
             1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.3.2.1 - Marek (1976)
             1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.3.2.2 - Jarosław (1.2.1983) Elbląg
                                         | ?
              1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.3.2.2.1 - Julia (2003)
            1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.3.3 - Andrzej Janusz (1954)
                                      | (a) Alina Kotek
                                      | (b) ?
             1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.3.3.1 - Marcin (1976 Malbork)
                                         | ?; Poznań
              1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.3.3.1.1 - Antonina (2010)
             1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.3.3.2 - Agnieszka (1980)
                                         | Maciej Wysocki; Poznań
           1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.1.4 - Wanda (1927 - 29.6.1952 Paberże)
          1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.2 - Felicjan (31.3.1900 Senkany - 26.5.1978)
                                | Waleria Dąbrowska (1903 - ?) śl. 2.2.1926; Kiejdany
           1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.2.1 - Edmund (1927 - ?)
                                   | Waleria Brużaite (1931 Jurkaiciai) Kiejdany *48
            1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.2.1.1 - Albert *49; Wilno
           1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.2.2 - Edward (1936)
                                   | a) ?
                                   | b) ?
            1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.2.2.1 - syn
            1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.2.2.2 - [Wacław]
          [1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.3 - Jadwiga (c.1907 - 1921)]
          1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.4 - Władysław (6.7.1908 Sieńkoły - 21.6.1988 Gdańsk)
                                | (a) Stefania Domaszewicz (1910 - 22.1.1940 Paberże)
                                | (b) Regina Boguszewicz (7.9.1913 Urniaż - 16.11.1999 Gdańsk) *9
           1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.4.1a - Jan (ur.1934)
                                    | Petronela; Gdańsk
           1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.4.1a1 - Irena Maria (1961)
                                     | Piotrowicz
           1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.4.1a2 - Anna (1963)
           1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.4.1a3 - Wiesława (c.1965)
                                     | Piekarski
           1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.4.1a4 - Piotr (1975)
                                     | Hanna Szmelter
           1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.4.4 - Jan (2007)
           1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.4.4 - Gabriela (2010)
           1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.4.2b - Romualda
          1.1.3.2.1.1.1.4.2.4.5 - Stanisław (5.1914 - 10.11.1914 ok. Dawdnagoły par. Smigle)
        1.1.3.2.1.1.1.4.3 - Anna (1.8.1837 ok. Pacunele - ?)
                          | Felicjan Bankowski (c.1832 - ?) śl. 3.2.1858
         1.1.3.2.1.1.1.4.3.1 - Karolina (1857 - ?)
                             | Wincenty Achrapowicz (1842 - ?) śl. 31.1.1878 Montwidy par. Kroki
        1.1.3.2.1.1.1.4.4 - Longin Mateusz (9.9.1840 - 7.10.1840) Pacunele
        1.1.3.2.1.1.1.4.5 - Leonard (Leon) (6.11.1841 Pacunele - ?)
                          | Aleksandra Szwenkiewicz (c.1846 - ?) śl. 5.2.1863 Surwiliszki; Miegiany
        1.1.3.2.1.1.1.4.6 - Julia (29.2.1844 ok. Pacunele - ?)
                          | Wincenty Skinder (c.1836 - ?) śl. 31.1.1861; ok. Senkany; Chicago IL
         1.1.3.2.1.1.1.4.6.1 - Ewa Gartruda (15.8.1861 ok. Senkany - ?)
         1.1.3.2.1.1.1.4.6.2 - Wincenta (24.4.1864 - ?)
                             | (a) Michał Bartoszewicz (1855 - ?) śl. 7.2.1884 ok. Senkany
                             | (b) Jan Paszkiewicz (1869 - ?) śl. 25.2.1897 Bejsagoła
         1.1.3.2.1.1.1.4.6.3 - Anna (1868 - ?)
                             | Józef Kozłowski (1864 - ?) śl. 26.1.1893 Surwiliszki
         1.1.3.2.1.1.1.4.6.4 - Bolesław (10.6.1869 - 1924)
                             | (a) Zofja Towiańska (8.4.1870 - 28.8.1911) śl. 7.2.1895 Trusków
                             | (b) Bolesława Dobrowolska (c.1887 - ?)
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.4.1a - Helena (25.4.1896 - 1960)
                                 | Alfons Paulauskas (18.5.1880 - 1972)
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.4.2a - Jadwiga (2.7.1901 - 25.8.1901)
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.4.3b - Wacław (17.1.1913 Paberžė - 4.6.1985 Chicago IL)
                                 | (a) Irena Kreičmarytė (25.12.1914 Wilno - 10.8.1957 Chicago IL) śl. 25.12.1938 Wołkowyszki
                                 | (b) Uryta Bruzdeilinas (18.12.1918 - 24.4.2008 Chicago IL)
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.4.4b - Bronisława (1915 - 1993)
                                 | Wacław Kanapinkas (1905 - 1941)
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.4.5b - Jan (1916 - 2004)
                                 | Stefania Gudzińska (1918 - 1976)
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.4.6b - Maria (1918 - 2010)
                                 | Aleksander Varnas
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.4.7b - Janina (1920 - 2005)
                                 | Józef Gudziński (1912 - 1983)
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.4.8b - Mikołaj (1924 - 1957 Syberia)
         1.1.3.2.1.1.1.4.6.5 - Juliusz (16.9.1873 - 3.12.1957)
                             | Elżbieta Mosiej (1886 - 1963) Chicago IL
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.5.1 - Cezary (1904 - 1919)
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.5.2 - Jadwiga (1905 - ?)
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.5.3 - Harriet L. (1906 - 1988)
                                | Edward Joseph Kuszlejka (23.10.1905 - 5.1973) śl. 1934; Chicago IL
         1.1.3.2.1.1.1.4.6.6 - Jadwiga (18.10.1875 ok. Senkany - ?)
                             | Wincenty Szatas (c.1872 - ?) śl. 11.2.1903 Krakinów, Gringole
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.6.1 - Wanda (23.12.1903 Gringole -?)
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.6.2 - Władysław (6.12.1904 Gringole - ?)
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.6.3 - Julianna (12.4.1906 Gringole - ?)
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.6.4 - Helena (2.6.1910 Gringole - ?)
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.6.5 - Wincenty (15.10.1913 Gringole - ?)
         1.1.3.2.1.1.1.4.6.7 - Wiktoria (1880 - ?)
                             | Józef Rymkiewicz (1869 - ?) śl. 20.2.1897 Surwiliszki
         1.1.3.2.1.1.1.4.6.8 - Jan (John) (28.4.1883 - 10.8.1959)
                             | Władysława Bielska (c.1890 - 24.7.1919); Chicago IL
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.8.1 - William J. (19.9.1913 - 26.10.1971)
                                | ?
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.8.2 - Leonard V. (c.1916 - 4.1964) Chicago IL
          1.1.3.2.1.1.1.4.6.8.3 - Bezimienna (24.7.1919 - 28.7.1919)
        1.1.3.2.1.1.1.4.7 - Jan (19.6.1847 ok. Pacunele - ?)
        1.1.3.2.1.1.1.4.8 - Antoni Longin (c.1842 - po 1894)
                          | (a) Aleksandra Szykszniewicz
                          | (b) Eleonora Rajuniec (25.5.1857 Dowborajcie - 25.2.1926 Kenosha WI) śl. 27.10.1874 Krakinów
         1.1.3.2.1.1.1.4.8.1a - Anna (30.12.1863 ok. Senkany - ?)
         1.1.3.2.1.1.1.4.8.2b - Ksawery (3.3.1875 Natajcie - 21.2.1877 Natajcie)
         1.1.3.2.1.1.1.4.8.3b - Bronisława (17.4.1878 Natajcie - ?)
         1.1.3.2.1.1.1.4.8.4b - Edward (13.10.1880 Natajcie - 23.4.1881 Natajcie)
         1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b - Michał (19.2.1882 Gudziuny - po 13.1.1920)
                              | Weronika Nadkaczuna (Atkaczunas) (2.5.1892 - 29.5.1917 Kenosha WI) śl. 25.1.1913 Kenosha WI *23
          1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.1 - Edward (13.10.1913 - 20.10.1913) Racine WI
          1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2 - Henry Marion Sr. (27.9.1914 Racine WI - 1.2.2002)
                                 | Virginia M. Żywiec (4.4.1917 East Chicago - 6.6.1998 Glen Ellyn)
           1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.1 - Henry Marion Jr. (15.8.1943)
                                    | Barbara Jean Gonkiewicz (7.12.1946) Glen Ellyn
            1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.1.1 - Casandra Anne (29.6.1969 Glen Ellyn)
            1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.1.2 - Andrea (3.8.1970 Glen Ellyn)
                                       | Vincent; Green Bay, Rockton
             1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.1.2.1 - Jacob
             1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.1.2.2 - Samantha
            1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.1.3 - Henry Mark 'Butch' (16.4.1973)
                                       | Aimee Rasnic (21.12.1975); śl. 1997
             1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.1.3.1 - Virginia (4.8.2004)
             1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.1.3.2 - Faye (28.2.2008)
           1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.2 - Michael F. 'Mike' (31.5.1947 Chicago - 3.1.2017 Watertown)
                                    | Lynn A. Youniss (18.11.1952)
            1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.2.1 - Matthew Christian (20.12.1978 Watertown)
                                       | Lindsay Turner; Minneapolis
             1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.2.1.1 - [Beckett] (17.5.2016)
             1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.2.1.2 - Cecilia June (29.1.2019)
            1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.2.2 - Nicholas (25.3.1981 Watertown)
                                       | Ann Arbor MI
            1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.2.3 - Erin J. Dowgwillo (1989)
                                       | Curt Kaczor; [śl. 2013] Wauwatosa
             1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.2.3.1 - [Isabela (2015)]
           1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.3 - Phillip [zmarł jako dziecko]
           1.1.3.2.1.1.1.4.8.5b.2.4 - Joseph [zmarł jako dziecko]
         1.1.3.2.1.1.1.4.8.6b - Franciszek (29.1.1884 Gudziuny - 19.11.1884 Grynkiszki)
         1.1.3.2.1.1.1.4.8.6b - Antonina (24.1.1886 Gudziuny - 16.11.1937) niezamężna
         1.1.3.2.1.1.1.4.8.8b - Wincenty (22.1.1888 Iwanków - 1952)
                              | (a) Anna (? - ?)
                              | (b) Julia Skinder (10.8.1890 Senkany - 7.1981) śl. 28.4.1923 Kenosha
          1.1.3.2.1.1.1.4.8.8b.1a - Wacław (Wallace V.) (28.9.1910 - 3.11.1978)
                                  | Genowefa M. Kisielewska (1.2.1912 - 21.11.2004) śl. 26.6.1937
           1.1.3.2.1.1.1.4.8.8b.1a.1 - Ryszard W. (6.11.1938 - 3.7.1991) Kenosha Wi
           1.1.3.2.1.1.1.4.8.8b.1a.2 - Wanda (1940 - ?)
           1.1.3.2.1.1.1.4.8.8b.1a.3 - Leonard Vincent (11.6.1942 - 27.9.2005) Kenosha WI
          1.1.3.2.1.1.1.4.8.8b.2a - Antoni (5.4.1912 Dowborajcie- ?)
         1.1.3.2.1.1.1.4.8.9b - Anna (ca.1890 - ?)
         1.1.3.2.1.1.1.4.8.10b - Aleksandra (10.3.1891 - 13.12.1934) [niezamężna]
         1.1.3.2.1.1.1.4.8.11b - Ludwik (29.10.1894 Nowa Kraśnica, Czernobyl - 3.2.1962) kawaler
       1.1.3.2.1.1.1.5 - Józefata (13.3.1802 - po 11.1854)
                       | Ignacy Rymkiewicz (c.1799 - 17.11.1854 Syratuszki) śl. 28.1.1830 Bejsagoła
        1.1.3.2.1.1.1.5.1 - Marianna (przed 1830 - ?)
        1.1.3.2.1.1.1.5.2 - Marceli Konstanty (10.11.1830 - po 11.1854)
        1.1.3.2.1.1.1.5.3 - Antoni (1832 - po 11.1854)
                          | Józefa Kryksztanowicz (1840 - ?) śl. 18.5.1860 Surwiliszki; ok. Miegiany
        1.1.3.2.1.1.1.5.4 - Leon (9.4.1834 ok. Pacunele - po 11.1854)
                          | Petronela Tyszkiewicz (1833 par.Trusków - ?) śl. 20.10.1855 par. Krakinów
        1.1.3.2.1.1.1.5.5 - Joanna Zofia (4.5.1836 - 18.5.1838) ok. Pacunele
        1.1.3.2.1.1.1.5.6 - Karol (22.8.1838 - 3.10.1838) ok. Pacunele
        1.1.3.2.1.1.1.5.7 - Bogumiła (1839 - 17.9.1840) Pacunele
        1.1.3.2.1.1.1.5.8 - Józef (2.12.1841 - 28.1.1842) ok. Pacunele
        1.1.3.2.1.1.1.5.9 - Wincenty (5.4.1843 Pacunele - po 11.1854)
       1.1.3.2.1.1.1.6 - Jan Alojzy (20.6.1804 - przed 1881)
                       | Bogumiła Borodzicz (c.1809 - po 17.9.1881)
        1.1.3.2.1.1.1.6.1 - Marcella (11.11.1840 Popołcie - ?)
        1.1.3.2.1.1.1.6.2 - Michał (16.8.1842 Gienie - po 9.1.1905)
                          | Stefania Jagmin (c. 1848 - po 19.5.1893) śl.14.8.1886 Krakinów; Popołcie
         1.1.3.2.1.1.1.6.2.1 - Antoni (c. 1890 - ?)
                             | Anicenta Misiewicz (c. 1893 - ?) śl. 20.8.1913 Trusków
        1.1.3.2.1.1.1.6.3 - Kazimierz (14.8.1844 Gienie - 17.4.1912 Popołcie) kawaler
        1.1.3.2.1.1.1.6.4 - Józef (29.9.1846 Gienie - [18.5.1928 Pacunele akt 32])
        1.1.3.2.1.1.1.6.5 - Konstanty (18.2.1849 Dowejki - po 1898)
                          | Róża Paszkiewicz (c.1854 - ?) śl. 10.8.1880 Trusków; Wołmontowicze, Glitany
         1.1.3.2.1.1.1.6.5.1 - Michał (c.1880 - ?)
         1.1.3.2.1.1.1.6.5.2 - Aniela (c.1887 - 31.10.1900 Syrutyszki)
         1.1.3.2.1.1.1.6.5.3 - Anna (? - ?) Kenosha WI
         1.1.3.2.1.1.1.6.5.4 - Jan (20.5.1892 Glitany - 6.1982) *5
                             | Stefania (Stella) S. Atkaczunas (Kuczewska) (19.7.1893 Kiejdany - 25.10.1991) śl. 5.7.1913 Kenosha WI *6
          1.1.3.2.1.1.1.6.5.4.1 - Irene Sonia (11.4.1914 Kenosha WI- 6.4.2002 Milwaukee WI)
                                | Stanley (Stan) J. Klem (20.6.1916 - 15.6.2001 Milwaukee WI)
          1.1.3.2.1.1.1.6.5.4.2 - Irvin (Erwin) Harvey (27.6.1918 - 19.8.2007) Kenosha *7
                                | Vivian M. Schmuck Patton (1931) śl. 13.7.1978
          1.1.3.2.1.1.1.6.5.4.3 - Henry Richard (19.1.1921 Kenosha - 5.11.1997 Sarasota FL)
                                | Genevieve Manupella (27.2.1923 - 30.5.1984)
           1.1.3.2.1.1.1.6.5.4.3.1 - Garry Wayn (28.7.1946)
                                   | Gail Richio; śl. 17.5.1975; Kenosha WI
            1.1.3.2.1.1.1.6.5.4.3.1.1 - Gina T. (2.1.1979)
                                      | Rast
             1.1.3.2.1.1.1.6.5.4.3.1.1.1 - ?
             1.1.3.2.1.1.1.6.5.4.3.1.1.2 - ?
             1.1.3.2.1.1.1.6.5.4.3.1.1.3 - ?
            1.1.3.2.1.1.1.6.5.4.3.1.2 - Gerard T. (11.10.1981)
                                      | ?
             1.1.3.2.1.1.1.6.5.4.3.1.2.1 - ?
             1.1.3.2.1.1.1.6.5.4.3.1.2.2 - ?
           1.1.3.2.1.1.1.6.5.4.3.2 - Gail Susan (3.4.1951)
                                   | van Landuyt
            1.1.3.2.1.1.1.6.5.4.3.2.1 - ?
            1.1.3.2.1.1.1.6.5.4.3.2.2 - ?
           [1.1.3.21.1.1.6.5.4.3.2.3 - ?
                                     | Johnson]
         1.1.3.2.1.1.1.6.5.5 - Piotr (10.1895 - 4.4.1895) Wołmontowicze
         1.1.3.2.1.1.1.6.5.6 - Antoni (24.4.1896 - 10.3.1897) Wołmontowicze
         1.1.3.2.1.1.1.6.5.7 - Stefan (1.9.1898 Wołmontowicze - po 1925)
                             | Stanisława Narbut; śl. 15.8.1925 Bejsagoła
        1.1.3.2.1.1.1.6.6 - Antoni (19.8.1851 - 27.8.1897 Popołcie)
                          | (a) Maria Klikowicz (? - przed 1893)
                          | (b) Weronika Montwiłło (12.1.1859 ok. Wołontowicze - ?) śl. 24.11.1893 Bejsagoła
         1.1.3.2.1.1.1.6.6.1a - Jan (1883 - 20.9.1897 Popołcie)
         1.1.3.2.1.1.1.6.6.2a - Bernard (1884 - ?) Popołcie
                              | Wiktoria Pawlina Dowgwiłło (24.10.1875 - ?) śl. 3.2.1913 Poniewież
         1.1.3.2.1.1.1.6.6.3b - Helena (16.3.1895 Krakinów - ?)
                              | Mikołaj Paszkiewicz (c.1890 - ?) śl. 5.2.1921 Kroki
          1.1.3.2.1.1.1.6.6.3b.1 - Roman (c.1925 - 9.7.1940 Wołmontowicze)
         1.1.3.2.1.1.1.6.6.4b - Stefan (18.1.1897 - 18.11.1899) Popołcie
       1.1.3.2.1.1.1.7 - Eufemia (1806 - 28.6.1807) ok. Wołmontowicze
       1.1.3.2.1.1.1.8 - Konstancja (7.2.1809 - 11.8.1841 Szwintupie)
                       | Felicjan Lutkiewicz (18.11.1796 - 4.1.1864 ok. Wołmontowicze) śl. 25.4.1833 Bejsagoła
        1.1.3.2.1.1.1.8.1 - Praxeda (30.7.1833 ok. Wołmontowicze - ?)
        1.1.3.2.1.1.1.8.2 - Michalina Franciszka (1.10.1835 - 27.1.1836) ok. Wołmontowicze
        1.1.3.2.1.1.1.8.3 - Kazimiera Wiktoryna (6.3.1837 - 28.04.1838) ok. Wołmontowicze
        1.1.3.2.1.1.1.8.4 - Marianna (1.7.1839 ok. Pacunele - ?)
       1.1.3.2.1.1.1.9 - Antoni (4.6.1811 - 2.11.1887 Posady)
                       | (a) ?
                       | (b) Józefa Nowicka (c.1834 - po 28.2.1890)
        1.1.3.2.1.1.1.9.1b - Stanisław (11.5.1860 par. Troupie - przed 1881)
        1.1.3.2.1.1.1.9.2b - Joanna (1.4.1862 Onikszty - ?)
                           | Hipolit Mackiewicz (c.1840 - ?) śl. 16.9.1880 Siesiki
        1.1.3.2.1.1.1.9.3b - Wincenty (3.4.1865 - 18.5.1935)
                           | (a) Konstancja Plesmowicz (Plesmanowicz) (c.1870 - po 28.2.1890)
                           | (b) Mackiewicz Bronisława (c.1876 - 25.12.1927) Wilno
         1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b - Stanisław (31.3.1900 - 5.12.1971)
                               | Helena Buchowska (13.8.1900 - 3.9.1969) Wilno, Olsztynek
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.1 - Stanisław (28.1.1921 - 2.2.1921)
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2 - Irena (1.1.1922 Wilno - 18.4.2011 Olsztynek)
                                  | Franciszek Strzałkowski (8.9.1918 Niechcianów k/Kutna - 3.3.2001 Olsztynek)
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2.1 - Zbigniew (1945)
                                     | Grażyna
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2.2 - Leszek (1948)
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2.3 - Alicja (1950)
                                     | Bogdan Ptaszyński
            1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2.3.1 - Katarzyna
                                        | Slawomir Smulczyński
             1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2.3.1.1 - Monika Nicol
             1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2.3.1.2 - Olivia Isabel
             1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2.3.1.3 - Ella Maria
            1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2.3.2 - Agnieszka
                                        | Arkadiusz Kloc
             1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2.3.2.1 - Amelka
             1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2.3.2.2 - Zofia
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2.4 - Bogumiła (1954)
                                     | Stanislaw Szymański
            1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2.4.1 - Mariusz (? - 2002)
            1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2.4.2 - Małgorzata
                                        | Marcin Bizon
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2.5 - Jolanta (1954)
                                     | Wiesław Gajewski
            1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2.5.1 - Bożena
            1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.2.5.2 - Ewa
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.1b.3 - Zbigniew Ryszard (12.7.1923 - 27.7.1945)
                                  | Zenobia (24.1.1924 Nowosiółki - 2.1.2003 Zgorzelec) śl. 6.1945 Frankfurt nad Menem
         1.1.3.2.1.1.1.9.3b.2b - Helena (30.10.1901 Wilno - 14.9.1960 Świebodzin)
                               | Iwanowski Stefan (6.12.1900 - 27.7.1975)
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.2b.1 - Grzegorz Ryszard (22.2.1929 - 7.1.2008)
                                  | Gabryela Włodarczak (13.8.1940 - 8.8.1999)
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.2b.1.1 - Andrzej Ryszard (12.6.1959)
                                     | Małgorzata Konstanty (14.08.1966)
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.2b.1.2 - Ewa Małgorzata (12.1.1961 - 1.11.2012)
                                     | Krzysztof Zimny
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.2b.1.3 - Bożena Maria (23.1.1964 - 15.5.2009)
                                     | Jerzy Jodko
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.2b.1.4 - Zbigniew Grzegorz (25.1.1970)
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.2b.2 - Jerzy (1931 - 2005)
                                  | Eleonora Włodarczak (1941 - 1992)
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.2b.2.1 - Irena Barbara (1961)
                                     | Marek Wojciech Kipiel (1959)
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.2b.2.2 - Barbara (1965)
                                     | Tomasz Dudkiewicz
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.2b.2.3 - Jolanta (1965)
                                     | Mirek Michał Sosiński (1965)
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.2b.3 - Krystyna (24.11.1932)
                                  | Zbigniew Kabza (1.12.1929 - 2006)
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.2b.3.1 - Waldemar (18.6.1953)
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.2b.3.2 - Wojciech (7.12.1955)
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.2b.3.3 - Paweł (18.7.1960)
         1.1.3.2.1.1.1.9.3b.3b - Jadwiga (15.6.1903 - 1.7.1903)
         1.1.3.2.1.1.1.9.3b.4b - Maria (1.8.1904 - 21.5.1976)
                               | Bazyli Puszkin (17.1.1907 - 19.11.1958) Wilno, Gdańsk
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.4b.1 - Lucyna (1927? - zmarła w dzieciństwie)
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.4b.2 - Jerzy (1929? - zmarł w dzieciństwie)
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.4b.3 - Wanda (13.2.1941)
                                  | Leopold Kolc (5.1.1937 - 21.9.2000) Gdańsk
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.4b.3.1 - Piotr (23.4.1963 - 11.8.2017 Tczew)
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.4b.3.2 - Paweł (27.1.1972)
         1.1.3.2.1.1.1.9.3b.5b - Stefania (8.6.1906 Wilno - 16.12.1985 Szczecin)
                               | Mieczysław Niedźwiedzki (17.12.1902 - 7.7.1983 Szczecin)
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.5b.1 - Czesława
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.5b.2 - Otton (Tolek) (25.5.1932 - 20-12-1995)
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.5b.3 - Alicja
         1.1.3.2.1.1.1.9.3b.6b - Jan (1908 Wilno - 1971 Szczecin)
                               | Katarzyna Żołnier (1915 Moskwa - 1977 Szczecin) Wilno, Szczecin
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.6b.1 - Arkadiusz Zenon (1935 Wilno - 2015 Szczecin)
                                  | Kamila Bożena Adamska (1938 Ostrów Lubelski) Szczecin
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.6b.1.1 - Zbigniew Dariusz (4.7.1958 Szczecin)
                                     | (a) Elżbieta Figurska (17.3.1957)
                                     | (b) Monika Barbara Cornelissen (15.5.1961 Aarle-Rixtel); Amsterdam
            1.1.3.2.1.1.1.9.3b.6b.1.1.1a - Niels Rudolf (Ru) (13.7.1990 Naarden) Amsterdam
            1.1.3.2.1.1.1.9.3b.6b.1.1.2b - Florcia Ilza (19.11.1999) Amsterdam
            1.1.3.2.1.1.1.9.3b.6b.1.1.3b - Imre Arek (6.9.2001) Amsterdam
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.6b.1.2 - Tomasz Sławomir (23.10.1969)
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.6b.2 - Mirosława Bronisława (9.1.1938 Wilno)
                                  | Leszek Kubiński (13.2.1929 - 21.9.2004) Szczecin
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.6b.3 - Bożena Anna (11.3.1947)
                                  | Roman Wełniak (10.4.1945 Nakło n/Notecią - 16.4.2021 Szczecin)
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.6b.1 - Maja Magdalena (3.3.1972)
                                  | Maciej Leś (3.8.1969 - 4.5.2017) Szczecin
           1.1.3.2.1.1.1.9.3b.6b.1.1 - Oliwia (23.4.2004)
          1.1.3.2.1.1.1.9.3b.6b.2 - Lidia Katarzyna (12.12.1984)
                                  | M. Hatch śl. 16.6.2015
         1.1.3.2.1.1.1.9.3b.7b - Teodor (9.11.1909 - 24.2.1912) Wilno
         1.1.3.2.1.1.1.9.3b.8b - Regina (12.9.1914 - 24.6.1916) Wilno
      1.1.3.2.1.1.2 - Teofila (2.6.1771 Wołmontowicze - ?)
      1.1.3.2.1.1.3 - Jan (26.6.1773 - ?)
                    | Barbara Gonkiewicz (c.1775 - na 1812) śl. 13.10.1794 Krakinów
       1.1.3.2.1.1.3.1 - Benigna (9.9.1795 ok. Wołmontowicze - ?)
        1.1.3.2.1.1.3.1.1 - Kazimierz (8.2.1826 Posadele - ?) nieślubne
       1.1.3.2.1.1.3.2 - Izabela Barbara (25.2.1797 ok. Wołmontowicze - ?)
                       | Józef Falkowski śl. 14.2.1820 Bejsagoła
       1.1.3.2.1.1.3.3 - Barbara Katarzyna (14.4.1799 - ?)
       1.1.3.2.1.1.3.4 - Dionizy Jerzy (15.4.1801 ok. Gienie - ?)
       1.1.3.2.1.1.3.5 - Bartłomiej Kajetan (24.8.1803 ok. Wołmontowicze - 27.7.1848 ok. Werbście)
                       | Marianna Wojtkiewicz (c.1804 - ?) śl. 29.1.1835 Krakinów; ok. Kirkiłły
        1.1.3.2.1.1.3.5.1 - Katarzyna (2.5.1836 ok. Kirkiłły - po 1848)
        1.1.3.2.1.1.3.5.2 - Konstanty (23.7.1838 ok. Kirkiłły - ?)
                          | Bernarda Szulc
         1.1.3.2.1.1.3.5.2.1 - Władysław (? - po 1905)
                             | Elżbieta Jocas (7.5.1888 - ?) śl. 25.7.1907 Kurtowiany
          1.1.3.2.1.1.3.5.2.1.1 - Zofia (16.5.1908 Kurtowiany - [1992])
                                | Steponas Skacevicius śl. 6.1.1929 Kurtowiany
          1.1.3.2.1.1.3.5.2.1.2 - Wacław (14.1.1910 Kurtowiany _ ?)
          1.1.3.2.1.1.3.5.2.1.3 - Elżbieta (c.1912 Kurtowiany - ?)
         1.1.3.2.1.1.3.5.2.2 - Maria (1883 - ?)
                             | Kazimierz Adolf Mackiewicz (1866 - ?) śl. 14.10.1907 Poniewież
        1.1.3.2.1.1.3.5.3 - Barbara (25.11.1840 Kuszłejkowice - po 1848)
        1.1.3.2.1.1.3.5.4 - Franciszka (2.10.1843 Kuszłejkowice - 22.7.1886 Wojbyły)
                          | Antoni Możejko (c.1842 - 9.2.1889) śl. 20.5.1868
         1.1.3.2.1.1.3.5.4.1 - Kazimierz
         1.1.3.2.1.1.3.5.4.2 - Pawlina (12.1.1872 Grynkiszki - po 2.1889)
         1.1.3.2.1.1.3.5.4.3 - Antoni
         1.1.3.2.1.1.3.5.4.4 - Teofila
         1.1.3.2.1.1.3.5.4.5 - Piotr
         1.1.3.2.1.1.3.5.4.6 - Scholastyka
         1.1.3.2.1.1.3.5.4.6 - Jerzy (4.1886 - 13.5.1886 Wojbyły)
       1.1.3.2.1.1.3.6 - Karol Bartłomiej (6.1.1808 ok. Wołmontowicze - ?)
       1.1.3.2.1.1.3.7 - Ignacy Eleteriusz (20.4.1811 - ?)
                       | Róża Domaszewicz (1813 - ?) śl. 23.1.1834 Bejsagoła
        1.1.3.2.1.1.3.7.1 - Adam Dionizy (25.5.1836 ok. Dowejki - przed 16.3.1899 Kashgar)
                          | Anna
         1.1.3.2.1.1.3.7.1.1 - Józef (1869 - 20.9.1873) Tomsk
         1.1.3.2.1.1.3.7.1.2 - Michał (1871 - 15.4.1874) Tomsk
        1.1.3.2.1.1.3.7.2 - Józef (1841 - ?)
        1.1.3.2.1.1.3.7.3 - Justyn (1846 - ?)
        1.1.3.2.1.1.3.7.4 - Konstanty
        1.1.3.2.1.1.3.7.5 - Bartłomiej
       1.1.3.2.1.1.3.8 - Kazimierz
       1.1.3.2.1.1.3.9 - Karol (c.1814 - po 1879)
                       | (a) Emilia Sawicka (c. 1829 - 15.8.1862) śl. 31.8.1859
                       | (b) Pawlina Laskowska Bortkiewicz (c.1831 - 6.1.1902 Czekiszki) śl. 16.9.1879; par. Czekiszki; Preny
      1.1.3.2.1.1.4 - Petronela (24.6.1775 - ?)
                    | Antoni Mieczyński (1742 - 18.12.1826 ok. Bejmajnie)
       1.1.3.2.1.1.4.1 - Jerzy Konstanty (12.4.1796 Żogunie - ?)
       1.1.3.2.1.1.4.2 - Karol (8.1.1798 - 14.6.1866 Pogarduwie)
                       | Karolina Lutkiewicz (c.1800 - 23.8.1886) śl. 4.10.1827 Krakinów
        1.1.3.2.1.1.4.2.1 - Faustina (15.2.1828 ok. Bejmajnie - ?)
        1.1.3.2.1.1.4.2.2 - Zygmunt Michał (27.9.1830 ok. Bejmajnie - ?)
        1.1.3.2.1.1.4.2.3 - Ignancy Florian (4.5.1832 ok. Bejmajnie - ?)
        1.1.3.2.1.1.4.2.4 - Stefan (26.2.1834 ok. Bejmajnie - ?)
        1.1.3.2.1.1.4.2.5 - Katarzyna (15.2.1837 ok. Bejmajnie - ?)
        1.1.3.2.1.1.4.2.6 - Elżbieta Zofia (24.3.1839 ok. Wołmontowicze -?)
        1.1.3.2.1.1.4.2.7 - Anna (7.4.1841 ok. Wołmontowicze -?)
       1.1.3.2.1.1.4.3 - Mateusz (5.2.1800 ok. Żogunie - ?)
       1.1.3.2.1.1.4.4 - Barbara (18.11.1801 ok. Żogunie - 21.3.1837 ok. Wołmontowicze)
                       | Tomasz Lutkiewicz(25.8.1801 ok. Wołmontowicze - ?) śl. 3.11.1825 Krakinów
        1.1.3.2.1.1.4.4.1 - Adolf Mateusz (21.9.1830 ok. Wołmontowicze - 16.4.1916 Montwidy)
                          | Barbara Dowgwiłło (29.11.1830 Krzemięczyszki par. Szaty - 15.12.1898 Guty) śl. 26.10.1854 Krakinów
         1.1.3.2.1.1.4.4.1.1 - Antoni (25.6.1857 - 1941)
                             | Barbara Stankiewicz (c. 1867 - ?) śl. 23.2.1886 Kroki
                             | (b)Viktorija Grigyte śl.1934
          1.1.3.2.1.1.4.4.1.1.1a - Jan (20.6.1887 - 4.1.1889)
          1.1.3.2.1.1.4.4.1.1.2a - Waleria (1.3.1888 - 25.11.1985) Toronto, Canada
          1.1.3.2.1.1.4.4.1.1.3a - Kazimierz (25.3.1891 - 6.10.1967) Kankakee IL
          1.1.3.2.1.1.4.4.1.1.4a - Stanisław (25.10.1895 - 16.4.1900)
          1.1.3.2.1.1.4.4.1.1.5a - Michalina (1897 - 8.5.1919)
          1.1.3.2.1.1.4.4.1.1.6a - Romuald (1.8.1899 - 27.11.1899)
          1.1.3.2.1.1.4.4.1.1.7b - Marijona Michalina (1936)
         1.1.3.2.1.1.4.4.1.2 - Ewa (1861 - ?)
                             | Mateusz Lutkiewicz (c.1859 - ?) śl. 12.2.1891 Kroki
         1.1.3.2.1.1.4.4.1.3 - Anna (1865 - 9.3.1939)
                             | Alfons Wolczkiewicz (Valiuškevičius) (c.1847 - 5.1.1931) śl.16.6.1885 Kroki
         1.1.3.2.1.1.4.4.1.4 - Scholastyka (1865 - ?)
                             | Wincenty Kruszyńskiego (Krušauskas) śl. 24.1.1897 Kroki
         1.1.3.2.1.1.4.4.1.5 - Józefa (1872 - ?)
                             | Józef Lubin (c. 1869 - ?) śl.12.1.1892
         1.1.3.2.1.1.4.4.1.6 - Joanna (1.4.1875 Gwozgów - ?)
       1.1.3.2.1.1.4.5 - Marianna Agneta (28.1.1804 ok. Żogunie - ?)
       1.1.3.2.1.1.4.6 - Józef (18.3.1806 ok. Żogunie - ?)
       1.1.3.2.1.1.4.7 - Franciszka (10.3.1808 ok. Żogunie - ?)
       1.1.3.2.1.1.4.8 - Johana (25.6.1810 ok. Żogunie - ?)
      1.1.3.2.1.1.5 - Marianna (10.3.1777 ok. Wołmontowicze - ?)
      1.1.3.2.1.1.6 - Antonina (6.6.1779 - ?)
      1.1.3.2.1.1.7 - Piotr (Antoni) (27.6.1780 - 4.2.1828)
                    | Anna Wilgird (c.1778 - 12.6.1848) ok. Wołmontowicze
       1.1.3.2.1.1.7.1 - Katarzyna (21.4.1806 - 28.10.1816 ok. Pacunele)
       1.1.3.2.1.1.7.2 - Bonifacy (6.1.1808 - po 1845)
       1.1.3.2.1.1.7.3 - Marianna (18.8.1809 - po 6.1848)
                       | Stanisław Rymkiewicz (c.1798 - ?) śl. 17.4.1828 Bejsagoła
        1.1.3.2.1.1.7.3.1 - Benedykt Paweł (25.3.1829 ok. Wołmontowicze - ?)
        1.1.3.2.1.1.7.3.1 - Aniela (29.12.1833 ok. Wołmontowicze - ?)
       1.1.3.2.1.1.7.4 - Michał Tomasz (20.12.1813 - 22.1.1814) ok. Wołmontowicze
       1.1.3.2.1.1.7.5 - Barbara (13.12.1815 ok. Wołmontowicze - po 6.1848) ok. Wołmontowicze
       [1.1.3.2.1.1.7.6 - Katarzyna (po 1816 - przed 6.1848)
       1.1.3.2.1.1.7.7 - Wincenty (10.1.1819 ok. Towginajcie - ?)
       1.1.3.2.1.1.7.8 - Jan (? - po 6.1848)
       1.1.3.2.1.1.7.9 - Józefata (27.3.1822 ok. Wołmontowicze - po 6.1848)
      1.1.3.2.1.1.8 - Marianna (4.8.1782 ok. Wołmontowicze - ?)
      1.1.3.2.1.1.9 - Jerzy (13.4.1784 ok. Wołmontowicze - przed 1845)
                    | Anna Rożwin (c 1788 - 5.5.1845 Jawgiele) Bakszyszki
       1.1.3.2.1.1.9.1 - Florjan Sebastian (26.5.1810 ok. Wołmontowicze - po 1845)
                       | Antonia Witkiewicz (c.1819 - ?) śl. 7.11.1839 Kroki
       1.1.3.2.1.1.9.2 - Franciszka (26.5.1810 ok. Wołmontowicze - 20.1.1890 Piljany)
                       | Ignacy Narwid (1809 - ?) śl. 24.1.1839 Kroki
        1.1.3.2.1.1.9.2.1 - Karol Narwid (1839 - ?)
                          | Helena Wojtkiewicz (1847 - ?) śl. 8.2.1872 Kroki
        1.1.3.2.1.1.9.2.2 - Julian Narwid
       1.1.3.2.1.1.9.3 - Józef (? - po 1845)
       1.1.3.2.1.1.9.4 - Ludwik (13.7.1819 - po 1839)
       1.1.3.2.1.1.9.5 - Florjan Justyn (13.7.1819 -
      1.1.3.2.1.1.10 - Agata
      1.1.3.2.1.1.11 - Józef (18.3.1786 ok. Wołmontowicze - ?)
      1.1.3.2.1.1.12 - Ludwik
     1.1.3.2.1.2 - Kazimierz
                 | Ewa Zacharzewska; ok. Wołmontowicze
      1.1.3.2.1.2.1 - Elżbieta (5.11.1775 ok. Wołmontowicze - ?)
      1.1.3.2.1.2.2 - Antoni Kazimierz (5.3.1778 ok. Wołmontowicze - ?)
                    | Anna Maciejewska; ok. Wołmontowicze
       1.1.3.2.1.2.2.1 - Wincenty Mateusz (22.1.1801 ok. Pokorszyn - 15.7.1820 Biluny)
       1.1.3.2.1.2.2.2 - Franciszka Marta (26.4.1803 - ?)
       1.1.3.2.1.2.2.3 - Józef (16.3.1805 - 20.9.1808) ok. Wołmontowicze
       1.1.3.2.1.2.2.4 - Aniela (9.10.1807 - 10.6.1808) ok. Wołmontowicze
       1.1.3.2.1.2.2.5 - Petronela (27.6.1809 - 7.4.1890 Poniewież)
                       | Piotr Godlewski
        1.1.3.2.1.2.2.5.1 - Antoni (c. 1840 - ?)
                          | Domicela Żukowska (c. 1850 - ?) śl. 12.11.1872 Poniewież
        1.1.3.2.1.2.2.5.2 - Ewa
       1.1.3.2.1.2.2.6 - Jerzy (1810 - 27.10.1817 Januszkańce)
       1.1.3.2.1.2.2.7 - Jerzy Aleksander (23.3.1812 ok. Wołmontowicze - ?)
       [1.1.3.2.1.2.2.8 - Antonina (? - 5.4.1822 Januszkańce)]
      1.1.3.2.1.2.3 - Franciszka (17.10.1779 ok. Wołmontowicze - ?)
      1.1.3.2.1.2.4 - Marianna (3.11.1782 ok. Wołmontowicze - ?)
      1.1.3.2.1.2.5 - Katarzyna (15.8.1784 - 27.10.1808) ok. Wołmontowicze
     1.1.3.2.1.3 - Anna (16.5.1741 Wołmontowicze - ?) par. Krakinów
     1.1.3.2.1.4 - Konstancja (20.7.1755 Wołmontowicze - ?) par. Krakinów
   1.1.3.3 - Jerzy
           | Dorota Steygwiłło śl.17.[8].1694 Krakinów
  1.1.4 - Mikołaj
        | Magdalena
   1.1.4.1 - Stanisław (26.4.1691 Uszpurwie - ?)
   1.1.4.2 - Jan (24.3.1702 - ?)
           | Anna
    1.1.4.2.1 - Maciej (16.2.1742 - ?)
              | Dorota Mickiewicz
     1.1.4.2.1.1 - Jan (22.6.1765 - ?)
                 | Helena Kontowt
      1.1.4.2.1.1.1 - Ignacy Mateusz (25.8.1798 Girże - 5.9.1850 ok. Ożajcie)
                    | (a) Eleonora Pietraszewska (1803 - 8.2.1844 Noworzeczki)
                    | (b) Rozalia Tamulewicz (1810 - 15.1.1906 ok.Jurgajcie) śl. 19.11.1846 Kroki; Girże
       1.1.4.2.1.1.1.1a - Wincenty (7.4.1824 - 19.3.1887 Gucie)
                        | (a) Tekla Czechowicz (c.1831 - 8.4.1856 Pilany) śl.10.2.1853
                        | (b) Franciszka Mojrzyrlówna (10.2.1834 - po 1892) śl. 29.1.1857; Pilany, Jaswojnie
        1.1.4.2.1.1.1.1a.1a - Stanisław (8.1854 - 4.10.1854 Pilany)
        1.1.4.2.1.1.1.1a.2b - Antoni (15.6.1858 Pilany - 21.7.1868 Guty)
        1.1.4.2.1.1.1.1a.3b - Wiktoria (19.12.1870 Montwidy - ?)
       1.1.4.2.1.1.1.2a - Józef (9.4.1829 - po 1892)
                        | (a) Pelagia Milewicz (c.1830 - 25.1.1889) śl. 5.2.1852 Kroki
                        | (b) Katarzyna Janajcew (c.1848 - ?) śl. 20.9.1892 Kroki
        1.1.4.2.1.1.1.2a.1a - Isabela (c.1864 - ?)
                            | Aleksander Rajunkas (c.1862 - ?) śl. 4.2.1890 Kroki
        1.1.4.2.1.1.1.2a.2a - Teodora (19.12.1870 - ?)
                            | Julian Danielewicz (c.1860 - ?) śl. 21.11.1878 Kroki
         1.1.4.2.1.1.1.2a.2a.1 - Ewa (1886 - ?)
                               | Jan Dowgwiłło (21.5.1875 Nowawieś - ?) śl. 20.2.1907 Kroki; Guty
       1.1.4.2.1.1.1.3a - Wincenty Aleksander (c.1833 - 30.8.1906 Popiwesie)
                        | (a) ?
                        | (b) Aleksandra Tracewska (Tracauskaitė) (c.1840 - 2.5.1921 Popiwesie) śl. 20.11.1860 Poswol
        1.1.4.2.1.1.1.3a.1b - Mamert Antoni (16.4.1863 Ruszkiele - 4.12.1926)
                            | Jadwiga (? - 5.4.1914) *36 Baltimore USA
        1.1.4.2.1.1.1.3a.2b - Teodor (30.8.1865 ok. Sabiany - 22.2.1924 Popiwesie) *33
                            | Tekla Gryncewicz (2.1.1870 - c. 1958) śl. 28.4.1896 Kryniczyn
         1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.1 - Aleksandra (20.8.1896 Popiwesie - ?)
         1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.2 - Tekla (24.11.1897 Popiwesie - ?)
                               | Piotr Kliwicki (4.7.1902 Lebeniokelie -?) śl. 22.1.1929 Kryniczyn
         1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.3 - Olga (c. 1899 - 19.4.1919 Popiwesie)
         1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.4 - Jan (c.1899 - 5.2.1910 Popiwesie)
         1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.5 - Antonina (c.1901 - 23.3.1919 Popiwesie)
         1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.6 - Katarzyna (24.11.1902 Popiwesie - 16.12.1904 Popiwesie)
         1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.7 - Waleria (15.12.1904 Popiwesie - 23.5.1925 Popiwesie)
                               | Paweł Wirbicki (10.9.1902 - 29.5.1925)
         1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.8 - Wiktoria (14.7.1907 Popiwesie - 17.9.1925 Popiwesie)
         1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.9 - Stanisław (21.8.1912 Popiwesie - 2.7.1913 Popiwesie)
         1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.10 - Wincenty (21.8.1912 - 20.7.1982)
                                | Maria Samoska (17.11.1913 - 8.10.1996)
          1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.10.1 - Jurgis (1.1.1943 - 23.4.1976 Krincinas)
                                   | ?
           1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.10.1.1 - syn
                                      | ?
            1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.10.1.1.1 - córka
           1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.10.1.2 - corka
                                      | Gorlova
          1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.10.2 - córka
                                   | Konstantinas Algimantas Buraitis
          1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.10.3 - córka
                                   | Juozas Kovza (23.11937 - 19.11.1993)
         1.1.4.2.1.1.1.3a.2b.11 - Stanisław (21.8.1912 Popiwesie- 2.7.1913 Awksztole)
        1.1.4.2.1.1.1.3a.3b - Karol (10.11.1868 ok. Wojniekapy - 2.5.1947 Baltimore)*35
                            | Maria Anna Jędruszkiewicz *34 (1873 - 10.1.1959 Baltimore) śl. c. 1892
         1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.1 - Phillip (1892 - ?)
                               | Clara (1893 - ?) Baltimore
          1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.1.1 - Edward (6.1918 Baltimore - ?)
         1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2 - Feliks Walter (1.9.1893 - 5.9.1961)
                               | Clara A. (1897 - 18.9.1948) śl. 14.11.1927; Baltimore
          1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.1 - Karl Raymond Sr (25.8.1918 - 14.3.1998)
                                  | Gertruda Elisabeth Tormay (22.4.1926 - 2.1.2012 Rosedale, MD)
           1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.1.1 - Karl Raymond Jr. (1953)
                                     | Rita Ann Spigone (14.11.1956)
            1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.1.1.1 - [Heather Lynn (12.4.1979)]
            1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.1.1.2 - [Kimberly Anna (1.7.1980)
                                        | Gerhold]
            1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.1.1.3 - Joseph (1989)
           1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.1.2 - Robert Joseph (16.8.1954)
                                     | [Deborah N. Style]
            1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.1.2.1 - Robert Jr
            1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.1.2.2 - Jeanna M. (1989)
            1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.1.2.3 - Andrea N. (1990)
            1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.1.2.4 - Mike Vincent (1991)
          1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.2 - Feliks Leonard Jr *32 (14.5.1924 - 2.1.2014 Baltimore)
                                  | Esther S. (26.1.1925 - 24.4.2017)
           1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.2.1 - Donna
                                     | Jim Johnson
            1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.2.1.1 - Mark
                                        | Catherine
            1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.2.1.2 - Brian
                                        | Julienne
           1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.2.2 - Deborah A. (13.8.1954)
                                     | Alfred D'Anca
            1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.2.2.1 - Christopher
           1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.2.3 - Phillip John (15.3.1957)
                                     | Ellen Ulm (16.4.1957)
            1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.2.3.1 - Allison Rae
            1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.2.2.3.2 - Christine Marie (1990)
         1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.3 - Ella (1895 - 1948)
                               | David Leo Downarowicz Link (1895-1956)
          1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.3.1 - Joseph L. (14.7.1929 - 1.10.2013)
                                  | Frances E. Wiedefeld (22.4.1929 - 12.4.1997)
          1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.3.2 - Richard
          1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.3.3 - Dolores
                                  | Melvin Szewczyk (25.10.1928 - 3.12.1991)
           1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.3.3.1 - Cathrin (2.11.1952 - 25.1.2015)
                                     | Valamont
           1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.3.3.2 - Florance
                                     | mr McDonald
         1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.4 - Walter Felix (10.11.1896 - 19.6.1957 Baltimore)
         1.1.4.2.1.1.1.3a.3b.5 - Aleksandra (c.1897)
                               | Louis Dorowicz (1895)
        1.1.4.2.1.1.1.3a.4b - Konstancja (c. 1870 - 10.3.1874 Popiwesie)
        1.1.4.2.1.1.1.3a.5b - Józef Leopold (11.11.1873 Popiwiesie - 31.5.1938 Chabarowsk)
                            | (a) Ludwika Jaroszun (10.12.1872 Popiwiesie - ?) śl. 23.5.1895 Kryniczyn
                            | (b) Anfisa F. Sławińska (c. 1886 Kunal - ?) śl. 6.10.1906r.
         1.1.4.2.1.1.1.3a.5b.1 - Wincenty (21.10.1895 Popiwiesie - ?
                               | Anna Bukauskaite
          1.1.4.2.1.1.1.3a.5b.1.1 - Józef (1935 - ?)
                                  | Janina (1938 - ?)
         1.1.4.2.1.1.1.3a.5b.2 - Kazimierz (20.9.1905 Popiwiesie - ?)
         1.1.4.2.1.1.1.3a.5b.3 - Stanisława (28.1.1910 Popiwiesie - ?)
         1.1.4.2.1.1.1.3a.5b.1 - Jadwiga (10.5.1915 Popiwiesie - ?)
                               | Piotr Kisielewski
        1.1.4.2.1.1.1.3a.6b - Wincenta (28.3.1877 Popiwesie -?)
                            | Adolf Adam Markiewicz (1.9.1850 Rajuny - ?) śl. 28.4.1896 Poswol
         1.1.4.2.1.1.1.3a.6b.1 - Franciszek (1907 - ?)
                               | Konstancja Sivickaite (1899 - ?) śl. 1927
         1.1.4.2.1.1.1.3a.6b.2 - Jadwiga
                               | Ignacy Besekirskas (1891 - ?) śl. 1928
       1.1.4.2.1.1.1.4a - Adam (? - po 1850)
       1.1.4.2.1.1.1.5a - Michał (? - po 1850)
       1.1.4.2.1.1.1.6b - Scholastyka (c.1847 - 11.3.1873 Pęcław k. Czerska)
                        | Kazimierz Waściszakowski (1834 Brzeźnica - 1.5.1905)
        1.1.4.2.1.1.1.6b.1 - Czesława Eugenia (19.7.1870 Wola Chynowska - 4.7.1942 Warszawa)
                           | Mierzejowski (? - przed 1942)
        1.1.4.2.1.1.1.6b.2 - Krzysztof Wacław (30.6.1872 Wola Chynowska - 19.5.1873 Pęcław k. Czerska)
       1.1.4.2.1.1.1.7b - Eufrazyna (c.1849 Ożajcie - ?)
                        | Kazimierz Waściszakowski (1834 Brzeźnica - 1.5.1905) *17 śl. 20.11.1877 Wilków
        1.1.4.2.1.1.1.7b.1 - Donat (7.4.1874 Borów - ?)
                           | Marianna Wądołkowska (c.1879 - ?) śl. 16.7.1911 par. Bochotnica akt 25
         1.1.4.2.1.1.1.7b.1.1 - Edward (1915 Mroków - ?)
        1.1.4.2.1.1.1.7b.2 - Stanisława (22.6.1878 Zalesie - 28.7.1936 Warszawa)
                           | Stefan Bartłomiej Podczaski (c.1871 Rybno - 1932 Waszawa) śl. 2.7.1907 W-wa
         1.1.4.2.1.1.1.7b.2.1 - Stefania Maria (13.5.1909 Krzymów - ?)
         1.1.4.2.1.1.1.7b.2.2 - Zdzisław Jan (? - 13.9.1944 Warszawa)
         1.1.4.2.1.1.1.7b.2.3 - Tadeusz Andrzej (1917 Warszawa - [20.10.1983])
        1.1.4.2.1.1.1.7b.3 - Władysława Józefa (1880 Rudzienko - ?)
                           | Górski
        1.1.4.2.1.1.1.7b.4 - Leon Bernard (20.8.1886 Ruda k. Mińska Maz. - 22.3.1935 Warszawa) *18
        1.1.4.2.1.1.1.7b.5 - Janina Wanda (1890 - 1914)
                           | Kazimierz Sachnowski "Nałęcz" (1883-1964)
         1.1.4.2.1.1.1.7b.5.1 - Irena Halina (7.6.1907 Warszawa - 7.6.1950 Ostrów Świętokrzyski)
                              | Zygmunt Szcześniak
         1.1.4.2.1.1.1.7b.5.2 - Zofia Maria Magdalena (1.5.1911 Połaniec Świętokrzyski - 5.1.1979 Inflant MI)
                              | Jerzy Zachariasz Kozubski (14.3.1904 Koluszki - 8.7.1962 Livonia MI) śl. 24.6.1933 Ostrowiec
          1.1.4.2.1.1.1.7b.5.2.1 - Bożena (15.9.1939)
         1.1.4.2.1.1.1.7b.5.3 - Włodzimierz "Nałęcz" (14.10.1913 Połaniec Świętokrzyski - 28.1.1978 Wrocław)
                              | Iwanicka
       1.1.4.2.1.1.1.8b - Justyn (? - po 1850)
       1.1.4.2.1.1.1.9b - Antoni (? - po 1850)
      1.1.4.2.1.1.2 - Józefat Jerzy (4.4.1801 Girże - 25.3.1881)
                    | Anna Radyk; Radyki *16
       1.1.4.2.1.1.2.1 - Szczepan Klemens (16.12.1834 - ?)
                       | Eugenia Chomentowska (17.12.1841 ok. Bortkuny - 21.2.1898) śl. 2.2.1865 Krakinów
        1.1.4.2.1.1.2.1.1 - Stanisław (11.11.1865 - 16.2.1924) *27
                          | Maria Rakowicz (1866 - 29.11.1951) śl. 7.2.1895 Surwiliszki; Paberże
         1.1.4.2.1.1.2.1.1.1 - Piotr (29.4.1896 - 1.2.1920) Poniewież
         1.1.4.2.1.1.2.1.1.2 - Zofia (7.2.1898 - 10.10.1973)
                             | Bronisław Sawicki (1893 - 14.4.1976) Szczodrobów
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.2.1 - Edmund (1924 - ?)
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.2.2 - Tadeusz (19.5.1927 - 11.12.2007)
                                | Milda Maciulyte (29.1.1933 - 29.1.1995) Poniewież
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.2.3 - córka
                                | Matilis
         1.1.4.2.1.1.2.1.1.3 - Bronisława (26.3.1900 - 12.12.1958)
                             | Jarosław Dowgwiłło (1897 - 4.1952) Paberże
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.1 - Jadwiga (c.1915 - c.1918)
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.2 - Alodia (20.5.1923 Senkany - 30.3.1997)
                                | Otton Boguszewicz (18.12.1917 - 1953) Kiejdany
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.2.1 - Liliana
                                   | Kosolapovas; Kiejdany
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.2.1 - Jerzy
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.2.2 - Halina (Kiejdany)
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.3 - Krzysztof (24.7.1924 Senkany - 6.9.2006) *29
                                | Krystyna Dąbrowska (1930 - 2006) Giżycko
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.3.1 - Krzysztof (1950)
                                   | (a) Bożena Adamowska
                                   | (b) Danuta Pomazańska (1954); Giżycko
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.3.1.1 - Daniel (1970)
                                      | (a) Żaneta Micewicz (1971)
                                      | (b) ?
             1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.3.1.1.1 - Michał (1991)
             1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.3.1.1.2 - Aleksandra (9.3.1994 Giżycko)
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.3.1.2 - Rafał (1973)
                                      | (a) ?
                                      | (b) [Małgorzata Błaut]
             1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.3.1.2.1 - (a)Karolina Janina (7.1.1992)
             1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.3.1.2.2 - (b)Rozalia (2007)
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.3.2 - Zbigniew (1951)
                                   | Helena Bojarska (1951)
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.3.2.1 - Marek (1976)
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.3.2.2 - Jarosław (1.2.1983) Elbląg
                                      | ?
             1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.3.2.2.1 - Julia (2003)
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.3.3 - Andrzej Janusz (1954)
                                   | (a) Alina Kotek
                                   | (b) ?
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.3.3.1 - Marcin (1976 Malbork)
                                      | ?; Poznań
             1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.3.3.1.1 - Antonina (2010)
             1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.3.3.1.2 - Agnieszka (1980)
                                         | Maciej Wysocki; Poznań
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.3.4 - Wanda (1927 - 29.6.1952 Paberże)
         1.1.4.2.1.1.2.1.1.4 - Władysław Witold (1902 - 1988)
                             | Zofia Kulnicka [Kulnickaite] (11.3.1908 - 21.1.1997) Paberże
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.1 - Władysław [Vytautas] (1932 - 1997)
                                | Genowefa Belausyte (2.2.1928)
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.1.1 - Nijole (10.9.1955 Kiejdany - 10.1.1976)
                                   | Silkaitis
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.1.1.1 - córka
                                      | Martinkus
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.1.1.2 - córka
                                      | Mirgilas
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.1.1.3 - córka
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.1.2 - córka
                                   | Ceponis
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.1.2.1 - syn
                                      | Kriauciunaite
             1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.1.2.1.1 - córka
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.1.3 - syn
                                   | Puodziunaite
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.1.3.1 - córka
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.2 - Felix (1933 - 5.5.2004) Paberże
                                | Jadwiga Bukowska [Bukauskaite](1932 - 2016) Paberże; śl. 30.11.1958
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.2.1 - syn
                                   | Wasilewska
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.2.1.1 - syn
                                      | Makauskaite
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.2.1.1 - córka
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.2.1.2 - syn
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.2.1.2 - córka
                                      | Paulauskas
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.2.2 - Alma
                                   | Wojszwiłło [Vaisvilia]
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.2.2.1 - syn
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.2.3 - córka
                                   | Downarowicz [Daunoravicius]
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.2.3.1 - syn
                                      | Karciauskaite
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.2.3.2 - syn
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.2.4 - syn
                                   | Butejkyte
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.2.4.1 - syn
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.2.4.2 - syn
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.3 - Maria (20.9.1935 - 8.7.2018) Paberże
                                | Luksys
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.3.1 - Lidja
                                   | Bajarunas
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.3.2 - syn
                                   | Vilma Rimsaite
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.3.2.1 - syn
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.4 - syn
                                | Płytnik
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.5 - Jonas (1.8.1944 Miegiany)
                                | Gene Mizikaviciute (12.7.1949 Aristava) śl. 29.11.1969 Kiejdany *60
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.5.1 - Diana (12.6.1978 Kiejdany)
                                   | Dainius Cibulskis
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.5.1.1 - córka
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.5.1.2 - syn
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.5.1.3 - córka
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.5.2 - Vidmantas (18.10.1980 Kiejdany)
                                   | Vaida Vaitkieviciute [Wojtkiewicz] (22.3.1981 Wilno) śl.14.8.2010 Wilno; Bristol UK
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.5.2.1 - córka
            1.1.4.2.1.1.2.1.1.4.5.2.2 - córka
         1.1.4.2.1.1.2.1.1.5 - Antonina (28.4.1904 - 15.5.1969)
                             | Wincenty Rymkiewicz (1892 - 1967 Paberże) ok. Senkany
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.5.1 - Jonas (27.6.1927 - 1.7.1977) Datnów
                                | Skaraityte
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.5.1.1 - córka
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.5.1.2 - córka
                                   | Vidmantas Narbutas (12.6.1965 Rosienie - 8.8.1995)
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.5.2 - Gustaw (1929 - 1930)
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.5.3 - Stanisław (8.5.1933 - 1962) Datnów
                                | Anna Skaraityte (6.2.1928 - 12.7.2003) Datnów
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.5.3.1 - syn
                                   | (a) Kolosevskaja
                                   | (b) Dindaite
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.5.3.2 - córka
                                   | Ricardas Makaveskas (23.3.1958 Kiejdany - 9.12.2000) Datnów
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.5.4 - Aleksandra (27.2.1931 - 3.2.1989) Kiejdany
                                | Balys Kulnickas (14.4.1921 - 12.7.1999)
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.5.4.1 - Rima (11.1.1966 - 16.3.2012)
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.5.4.2 - córka
                                   | Ivaskevicius
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.5.5 - Marijonas (3.5.1935 Kiejdany - 23.12.1995)
                                | Wanda Bogdanowicz (7.7.1935 - 1.1.1999) Paberże
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.5.5.1 - Egidijus (10.12.1936 - 5.5.2014) Paberże
           1.1.4.2.1.1.2.1.1.5.5.2 - Zigmas (27.9.1966 - 5.6.2003) Paberże
         1.1.4.2.1.1.2.1.1.6 - Jadwiga (17.2.1906 - 15.10.1986)
                             | Mikołaj Juchniewicz (29.9.1896 - 8.1.1979 Paberże) śl. 24.6.1934 Surwiliszki
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.6.1 - syn
                                | Tumasonyte
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.6.2 - Marjan (1.1.1939 - 1.9.1993) Kiejdany
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.6.3 - Mikołaj (21.1.1943 Altytus - 8.9.2013 Uzupio)
                                | Snitko
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.6.4 - Emil (? - ?)
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.6.5 - Kamil (? - ?)
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.6.6 - Lucjan (? - ?)
         1.1.4.2.1.1.2.1.1.7 - Maria (22.9.1909 - 7.4.1979)
                             | Antoni Zaleski (5.4.1902 - 28.3.1983) śl. 12.11.1934 Surwiliszki; Szczodrobów
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.7.1 - Zygmunt (6.6.1937 - 17.1.1999) Radwiliszki
                                | Dunonyte
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.7.2 - córka
                                | Dauskurdis
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.7.3 - syn
                                | Narkute
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.7.4 - Władysław (? - ?)
         1.1.4.2.1.1.2.1.1.8 - Wanda (15.9.1913 - 25.3.2003)
                             | Jan Juchniewicz (3.7.1904 - 1.9.1990) śl. 24.6.1934 Surwiliszki; Krakinów *41
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.8.1 - córka
                                | Henryk Kvedys (25.5.1934 - 18.8.1968) Krakinów
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.8.2 - Stanisław (5.1.1939 - 5.2.1939) Krakinów
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.8.3 - córka
                                | Jurgis Algimantas Kuokalas (28.2.1940 - 31.5.2013)
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.8.4 - córka
                                | Krasaukas
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.8.5 - córka
                                | Albinas Kastusis (30.3.1942 - 9.7.1991) Krakinów
          1.1.4.2.1.1.2.1.1.8.6 - syn
                                | Tamulewicz
        1.1.4.2.1.1.2.1.2 - Jan (c.1867 - ?)
                          | Barbara Pawłowicz (c.1876 - ?) śl. 23.1.1896 Trusków; Łoże
        1.1.4.2.1.1.2.1.3 - Stefania (c.1871 - ?)
                          | Stanisław Towiański (c.1861 - ?) śl. 25.11.1890 Trusków; Szczukiszki
         1.1.4.2.1.1.2.1.3.1 - Jarosław (5.9.1891 Szczukiszki - ?)
                             | Karolina Senonis; śl. 7.2.1910
         1.1.4.2.1.1.2.1.3.2 - Helena (13.5.1893 Szczukiszki - 19.2.1967)
                             | Joseph Bilida (2.11.1891 - 15.1.1975) śl. 16.3.1916 Detroid MI
         1.1.4.2.1.1.2.1.3.3 - Józef (c.1894 - 26.6.1898) Szczukiszki
         1.1.4.2.1.1.2.1.3.4 - Emeryk (13.4.1898 - 30.6.1898) Szczukiszki
         1.1.4.2.1.1.2.1.3.5 - Ksawery (3.1897 - 20.3.1897) Szczukiszki
         1.1.4.2.1.1.2.1.3.6 - Aniela (6.9.1899 - ?) Szczukiszki
         1.1.4.2.1.1.2.1.3.7 - Faustyn (15.2.1901 Szczukiszki - ?)
         1.1.4.2.1.1.2.1.3.8 - Michał (1.10.1902 Szczukiszki - ?)
                             | Zofia Jukniewicz; śl. 8.7.1924
         1.1.4.2.1.1.2.1.3.9 - Zofia (13.5.1904 Szczukiszki - ?)
                             | Wincenty Staniulis (c.1897 - ?) śl. 23.8.1932 Opitołoki
         1.1.4.2.1.1.2.1.3.10 - Władysław (19.6.1905 Szczukiszki - [7.9.1949])
                              | Genowefa Narwiłło śl. 25.10.1932 Wodokty
        1.1.4.2.1.1.2.1.4 - Józefat (14.3.1877 Daszkańce - ?)
        1.1.4.2.1.1.2.1.5 - Stefan (1.6.1879 Bortkuny - ?)
        1.1.4.2.1.1.2.1.6 - Aniela
        1.1.4.2.1.1.2.1.7 - Genowefa
        1.1.4.2.1.1.2.1.8 - Waleria
       1.1.4.2.1.1.2.2 - Jan Piotr (21.6.1842 ok. Gojlisze par. Bobty - po 1920)
                       | Kazimiera Ibiańska (c.1851 - po 1920) śl. 11.2.1868 Kowno
        1.1.4.2.1.1.2.2.1 - Feliks (5.9.1869 - 16.3.1871) Boniszki par Wędziagoła
        1.1.4.2.1.1.2.2.2 - Władysław (2.11.1871 - ?) Boniszki par. Wędziagoła
        1.1.4.2.1.1.2.2.3 - Kazimierz (1874 - 2.1.1954 Igarka)
                          | Ludwika Lutkiewicz (1884 - 1978) śl. 7.2.1906 Kroki; ok. Radziwiliszki pow. Czekiszki *40
         1.1.4.2.1.1.2.2.3.1 - Bronisław (3.12.1906 Lelanwiszki - 18.9.1986 Toronto) *13 [x Elżbieta]; Kanada
          1.4.1.1.1.1.2.2.3.1.1 - Aldona (c.1956)
         1.1.4.2.1.1.2.2.3.2 - Otton (6.2.1908 - [1946]) *14
                             | Ona Jaruskaite śl. 11.8.1934 Wilki (ponoć mieszkał w Polsce);
         1.1.4.2.1.1.2.2.3.3 - Antoni (10.8.1909 ok. Ekście - ? Wrocław) *10a [x Alina Martyna (30.1.1905 Wapniarka - ?)] *10b
         1.1.4.2.1.1.2.2.3.4 - Stefan (30.4.1911 - 2.5.1911) ok. Ekście
         1.1.4.2.1.1.2.2.3.5 - Katarzyna (1913 - 22.2.1991 Kowno)
                             | Felicjan Romaszkiewicz (1902 - 10.4.1975) śl. 3.2.1931 Czekiszki; Radziewiliszki
         1.1.4.2.1.1.2.2.3.6 - Jan (5.1914 - 4.12.1914 ok. Radziewiliszki)
         1.1.4.2.1.1.2.2.3.7 - Weronika (1.10.1917 - ?)
                             | Walenty Butkiewicz (1.1.1904 - ?) śl. 18.2.1939 Czekiszki; Radziwiliszki
         1.1.4.2.1.1.2.2.3.8 - Kazimierz (1923 - 1978)
         1.1.4.2.1.1.2.2.3.9 - Donat (1926 - 1989)
        1.1.4.2.1.1.2.2.4 - Stefan (Józef) (20.5.1876 Stożki - 1946 Kowno)
                          | Elżbieta Paszkowska (19.11.1886 - 27.3.1959) śl. 1919 Kowno
        1.1.4.2.1.1.2.2.5 - Emilia (17.8.1880 - 22.10.1921 Kruwondy)
                          | Stanisław Żotkiewicz (c.1867 - 7.6.1932 Pobole)
         1.1.4.2.1.1.2.2.5.1 - Stanisława (8.12.1899 Zabieliszki - ?)
                             | Mieczysław Boharewicz śl. 9.2.1926 Wilki
         1.1.4.2.1.1.2.2.5.2 - Emilia (2.1.1902 Zabieliszki - 17.9.1986 Gdańsk)
                             | Stanisław Michałowski (14.4.1902 Kumpje - 19.6.1960) śl. 9.2.1926 Wilki
          1.1.4.2.1.1.2.2.5.2.1 - Zygmunt
                                | Girstoft
         1.1.4.2.1.1.2.2.5.3 - Jan (26.5.1903 Zabieliszki - [1974]) Kruwondy
         1.1.4.2.1.1.2.2.5.4 - Zofia (21.5.1905 Zabieliszki - ?)
         1.1.4.2.1.1.2.2.5.5 - Józefa (15.4.1907 Zabieliszki - [4.2.1969])
                             | Wincenty Borejsza (1883 - ?) śl. 20.8.[1927]
          1.1.4.2.1.1.2.2.5.5.1 - ?
                                | Lutkiewicz
          1.1.4.2.1.1.2.2.5.5.2 - ?
         1.1.4.2.1.1.2.2.5.6 - Antoni (25.5.1909 Zabieliszki - 8.1.1986)
                             | Łucja Bukauskaite (26.11.1912 - 1997) śl. 28.5.1932 Wilki
          1.1.4.2.1.1.2.2.5.6.1 - ?
                                | Jan Sermuksnis (22.7.1928 - 16.9.2011)
          1.1.4.2.1.1.2.2.5.6.2 - Emilja (20.7.1935 Pobole -18.4.1967 Kowno)
                                | Kockinas
          1.1.4.2.1.1.2.2.5.6.3 - ?
                                | Genevicius
         1.1.4.2.1.1.2.2.5.7 - Stefan (1911 - 23.12.1990 Kiejdany)
        1.1.4.2.1.1.2.2.6 - Jan (ca.1880 - 1941)
        1.1.4.2.1.1.2.2.7 - Władysław (28.3.1893 Jawczyki - ?) *15
                          | Korwin
        1.1.4.2.1.1.2.2.8 - Aleksandra
                          | Władysław Adam Boharewicz (3.6.1863 - ?)
         1.1.4.2.1.1.2.2.8.1 - Stanisław (6.12.1897 - 26.4.1975 Ełk)
                             | Teresa (22.2.1905 - 1.11.1986 Ełk)
          1.1.4.2.1.1.2.2.8.1.1 - Anna (2.12.1926 Pogiry - 18.8.2015 Ełk)
                                | Richter
           1.1.4.2.1.1.2.2.8.1.1.1 - Artur Andrzej
                                   | Mirosława Baranowska
            1.1.4.2.1.1.2.2.8.1.1.1.1 - Łukasz
            1.1.4.2.1.1.2.2.8.1.1.1.2 - Piotr
        1.1.4.2.1.1.2.2.9 - Jadwiga
                          | Edward Lutkiewicz *11
         1.1.4.2.1.1.2.2.9.1 - Stefan Lutkiewicz
                             | Sabina Montowt
          1.1.4.2.1.1.2.2.9.1.1 - Zygmunt
          1.1.4.2.1.1.2.2.9.1.2 - Eugeniusz
          1.1.4.2.1.1.2.2.9.1.3 - Marian
         1.1.4.2.1.1.2.2.9.2 - Otton Lutkiewicz (? - 15.2.1985 Grajewo)
                             | Genowefa Siriatowiczówna (1924 - 13.5.2007 Ełk)
          1.1.4.2.1.1.2.2.9.2.1 - Alojzy Lutkiewicz (1.3.1944)
                                | Krystyna; *57
           1.1.4.2.1.1.2.2.9.2.1.1 - Wojciech
           1.1.4.2.1.1.2.2.9.2.1.2 - Joanna
          1.1.4.2.1.1.2.2.9.2.2 - Grażyna Lutkiewicz (c.1952)
                                | Zygmunt Mirota
           1.1.4.2.1.1.2.2.9.2.2.1 - Radosław
           1.1.4.2.1.1.2.2.9.2.2.1 - Małgorzata
         1.1.4.2.1.1.2.2.9.3 - Henryk Lutkiewicz
                             | Danuta Leśniak
          1.1.4.2.1.1.2.2.9.3.1 - Krystyna
          1.1.4.2.1.1.2.2.9.3.2 - Małgorzata
         1.1.4.2.1.1.2.2.9.4 - Władysław Lutkiewicz
                             | Maria Borejszo (1934)
          1.1.4.2.1.1.2.2.9.4.1 - Bogdan
          1.1.4.2.1.1.2.2.9.4.2 - Alicja
         1.1.4.2.1.1.2.2.9.5 - Zygmunt Lutkiewicz
         1.1.4.2.1.1.2.2.9.6 - Mamert Lutkiewicz
                             | Wanda Zawadzka
          1.1.4.2.1.1.2.2.9.6.1 - Romuald
          1.1.4.2.1.1.2.2.9.6.1 - Mirosław
          1.1.4.2.1.1.2.2.9.6.1 - Anita
         1.1.4.2.1.1.2.2.9.7 - Janina Lutkiewicz (1932) *12
                             | Wincenty Surudo (1923 Wilno - 1998)
          1.1.4.2.1.1.2.2.9.7.1 - Tadeusz
                                | Halina Sadowska
           1.1.4.2.1.1.2.2.9.7.1.1 - Andrzej (1978)
                                   | Agnieszka Szulc
            1.1.4.2.1.1.2.2.9.7.1.1.1 - Jan
           1.1.4.2.1.1.2.2.9.7.1.2 - Danuta
          1.1.4.2.1.1.2.2.9.7.2 - Elżbieta
                                | Stanisław Butrymowicz
           1.1.4.2.1.1.2.2.9.7.2.1 - Piotr
           1.1.4.2.1.1.2.2.9.7.2.2 - Paweł
       1.1.4.2.1.1.2.3 - Rozalia (30.5.1845 ok. Gojlusze par.Bobty - [8.6.1883 par.Telsze])
     1.1.4.2.1.2 - Mateusz (22.9.1776 - ?)
                 | Felicjanna Zdzitowiecka
      1.1.4.2.1.2.1 - Zygmunt Maciej (12.2.1810 - ?)
                    | Petronela Lawdańska; par. Datnów
       1.1.4.2.1.2.1.1 - Ignacy (2.2.1835 ok. Racewicze - po 1874)
       1.1.4.2.1.2.1.2 - Franc (3.2.1837 ok. Daszkańce - ?)
       1.1.4.2.1.2.1.3 - Józef (18.3.1839 Bakszynki par. Kroki - 17.11.1883 Medeksze)
                       | Aniela Stanisławska Stanioniow (1841 - 15.10.1892 Medeksze) śl. 1.2.1877 Kiejdany
        1.1.4.2.1.2.1.3.1 - Aleksander Stanioniow (26.9.1871 Medeksze - po 1892)
        1.1.4.2.1.2.1.3.2 - Teofila (16.12.1877 Medeksze - ?)
        1.1.4.2.1.2.1.3.3 - Wacław [Walter] (28.9.1879 Medeksze - 10.3.1948 Libertyville, Lake IL)
                          | Adelina (Adela) Skaraitis [Skarajczówna] (1882 Polska - 30.1.1956 Libertyville, Lake IL) *50
         1.1.4.2.1.2.1.3.3.1 - Steven (Stephanus) W. (19.10.1906 - 29.6.1972) chrzest 4.11.1906
                             | Ann Małyszka (1914 - ?) śl. 11.5.1935 North Chicago
          1.1.4.2.1.2.1.3.3.1.1 - Marilynn Ann (24.7.1937 - 30.3.2016 Waukegan IL)
                                | Taras
           1.1.4.2.1.2.1.3.3.1.1.1 - Noelle T. (15.1.1959)
           1.1.4.2.1.2.1.3.3.1.1.2 - Gregory A.
                                   | Kristi L. Mcgrath (15.4.1966)
         1.1.4.2.1.2.1.3.3.2 - Feliks (11.12.1907 - 8.1908) Chicago, Cook
         1.1.4.2.1.2.1.3.3.3 - Hedwiga (8.11.1908 - 29.8.1909) Chicago, Cook
         1.1.4.2.1.2.1.3.3.4 - Helena C. (30.7.1910 - 13.2.2000 Libertyville, Lake IL)
                             | Edward Anthony Stanczak Sr (16.2.1906 - 1996 Libertyville, Lake IL)
          1.1.4.2.1.2.1.3.3.4.1 - Margaret (17.8.1936)
                                | Glenn A. O'Brien Ferruzzi (12.4.1928)
           1.1.4.2.1.2.1.3.3.4.1.1 - Jean (12.9.1960)
                                   | Patrick S. Gibbons (10.3.1962) śl. 6.1993
           1.1.4.2.1.2.1.3.3.4.1.2 - Maureen Margaret (5.4.1969)
                                   | William W. Ward (12.3.1968)
          1.1.4.2.1.2.1.3.3.4.2 - Edward Anthony Jr (9.8.1942 - 12.4.1989 Rochester)
         1.1.4.2.1.2.1.3.3.5 - Adelaida (14.8.1913 - 31.10.1920) North Chicago IL
         1.1.4.2.1.2.1.3.3.6 - Stanislaus (8.7.1915 - 13.9.1915)
         1.1.4.2.1.2.1.3.3.7 - Chester [Ceslaus] S. (16.4.1918 - 9.1986 Lake IL)
         1.1.4.2.1.2.1.3.3.8 - Rosalie (6.4.1919 - ?)
         1.1.4.2.1.2.1.3.3.9 - Clara (2.11.1923 - 8.4.2008 Fort Lauderdale, FL)
                             | Einar W. Strom (9.3.1928) śl. 8.7.1967 North Chicago IL
        1.1.4.2.1.2.1.3.4 - Stefan (? - po 1892)
        1.1.4.2.1.2.1.3.5 - Stanisława (? - po 1892)
        1.1.4.2.1.2.1.3.6 - Władysław (2.1883 - 22.8.1883 Medeksze)
      1.1.4.2.1.2.2 - Jan Piotr (24.6.1815 - ?)
      1.1.4.2.1.2.3 - Florjan Szymon (19.10.1819)
     1.1.4.2.1.3 - Antoni (2.6.1788 - ?)
     1.1.4.2.1.4 - Stanisław
  1.1.5 - Anna
  1.1.6 - Konstancja1.1.3.2.1.1.1.4.8


Potwierdzenie szlachectwa: 5.1.1799, 23.7.1829, 24.11.1832, 24.8.1845, 30.11.1850, 5.8.1867
Powiat poniewieski i szawelski, parafia krakinowska, bejsagolska, siesicka, pacunelska, krokowska, podbrzeżska, datnowska, surwiliska.


Uzupełnienia:

*1 - Robert Michel Dowgwillo [Bob] (1953) - inżynier lotnictwa, wybitny specjalista od systemów hydraulicznych pracujący od 1979 r. jako główny inżynier dla McDonnell Douglas Co., firmy budującej samoloty, która od 1997 r. podlega The Boeing Company. Studiował na wydziale inżynierii lotniczej na Rensselaer Polytechnic Institute NY (1971-1975; Bachelor w 1975 r.), na Uniwersytecie Tennessie (1975-1977; master w 1977r. ) i na Imperial College London (1977-1978). Napisal wiele prac i artykułów na ten temat. Prezes organizacji charytatywnej Rosedale Neighborhood Association w St. Louis na rok 1986-87 (obecnie The St. Louis Downtown Neighborhood Association). Członek The American Institute of Aeronautics and Astronautics i przewodniczący sekcji tego instytutu w St. Louis na rok 2016-2017. Źródła: alumnius.net.

 

*2a - Edward Anthony Dowgwillo (1964) - pilot wojskowy.

 

*2b - Jane Catherine Dowgwillo (4.7.1971) - prawdopodobnie druga żona Edwarda Antoniego (1964) syna Aleksandra Rajmunda z Maryland; pochodzenia australijskiego; po studiach zdobyła licencje w specjalności komunikacja (bachelor's degree) na Uniwersytecie w Camberze 1889-1991 (Australia), a następnie także w dziedzinach maritime studies (2001), management defence (2001) i project manegement (2010). W latach 1994-2008 pracowała dla rządu australijskiego. Od 2009 roku związana z Stanami Zjednoczonymi jako program manager of the Florida PTAC (Procurement Technical Assistance Center) 2011-2018 i (vice) president of the Association of Procurement Technical Assistance Centers (APTAC) od 2009 roku. Mieszka w Navarre (Floryda). Źródła: American City & County July 19, 2017; linkedin; APTAC, May 2016.

*3 - Michael Edwin Dowgwillo - wykształcenie podstawowe; w U.S. Census 1940 r. pisze, że był robotnikiem; weteran II WŚ; pochowany na Indiantown Gap National Cemetery in Annville, Pennsylvania

 

*4 - Alexander Raymond Dowgwillo - major armii USA; weteran II Wojny Światowej, w słuzbie do 30.11.1957r.. Jego małżonka Joanne była urzędnikiem Państwowej Rady Egzaminacyjnej [The Daily Record (Baltimore, MD.) July 31, 1995].

 

*5 - John Dowgwillo [Jan Dagwila] - przybył najpierw do Baltimor 23.6.1910 r. na pokładzie ss Cassel z Bremy. W papierach dotyczących pasażerów tego rejsu podaje, że ma matkę Rozalię i udaje się do siostry Anny w Kenosha. Natomiast 30.11.1910 dotarł do Boston na pokładzie ss Pretorian. W 1930 r. mieszkali w jednym domu razem z rodziną Ludwika Dowgwiłło tzn z jego siostrami i kuzynem. Był mechanikiem w fabryce samochodów Nash. Było dwóch Janów Dowgwiłło w tym czasie w Kenosha, którzy znali się, ponieważ wstąpili w związek małżeński wspólnie tego samego dnia. Żródło: Maryland, Baltimore Passanger List 1820-1948; Massachusetts, Boston Pasanger Lists Index; Census 1930 ED 30-17, sheet 21A; kopie US Social Security Act; Petycja o obywatelstwo z 1922r.; Obywatelstwo 18.2.1935] 'Declaration of intention" składał dwukrotnie: 4.9.1915 i 22.5.1928.

*6 - Stefania Dowgwiłło zd. Atkaczunas [Kuczewska] - córka Jana i Pauliny Jałowieckiej, siostra Weroniki (która poślubiła Michała Dowgwiłło, także w Kenosha). Przybyła 8.6.1911r. do Nowego Jorku. W zapisach urodzin jej dzieci podaje jako panieńskie nazwisko Atkaczunac [Atkaciunas]. Z listy pasażerów przybyłych do Nowego Jorku można wnioskować, że Stefania wraz z dziećmi (urodzonymi w Stanach Zjednoczonych) odwiedziła w 1928 roku swoje strony rodzinne. Bardzo prawdopodobnie są to dobra Nowotrzeby leżące na południe od Bobt (powiat kowieński) skąd wywodzili się jej rodzice. Declaration of intention Stefanii w 1928r.   Obywatelstwo 23.11.1943; Declaration of intention John z 1915r.

 

*7 - Irvin Dowgwillo - służył w armii amerykańskiej podczas II Wojny Światowej. Był emerytowanym dyspozytorem (magazynierem) w firmie Snap-on produkującej specjalistyczne narzędzia. Kochał golfa i chętnie jeździł do Las Vegas. Miejsce pochówku nieznane. Źródło: findagrave.com; Wisconsin Marriage Index, 1973-1997.

 

*8a - Leonard Dowgwiłło syn Jana - urodzony w parafii Bejsagoła (akt 116 z 1890 roku); 17.6.1911 zdał maturę w szkole rolniczej w Poniewieżu [Kurier Wileński nr. 11(131) z 27.6.1911r.]; ukończył 12.7.1914 Władymirowskie Gimnazjum Wojskowe w Petersburgu. W stopniu podporucznika (od maja 1915 r.) został przydzielony do 69 Rjazańskiego Pułku Piechoty. Ranny 3.11.1914 pod Złożyńcem. Odznaczony orderem św. Stanisława II i III klasy, św. Włodzimierz IV klasy i św. Anny III i IV klasy. Według 'Spisu kawalerów orderu Wielkiego Św. Jerzego z lat 1769-1920' został odznaczony także tym orderem na mocy zarządzenia z 1.6.1915r. [69-го пехотного Рязанского полка, Леонарду Довгвилло за то, что, начальствуя 17 окт. 1914 г., командой развдчиков в 20 человек, произвел разведку подступов к город Опатову, захватил 3 дозора, снял неприятельский секрет, четырех часовых у кухонь, выяснил состав и название частей, занимавших гор. Опатов, произвел разведку неприятельских окопов, захватил еще один дозор. Окончив разведку, собрал команду и под натиском неприятеля стал отходить к полку, приведя с собою 30 человек пленных.]
Z dniem 30.5.1916 roku został mianowany sztabs-kapitanem
Wymieniony w publikacji 'Cały Leningrad: książka adresowa i referencyjna miasta Leningradu na 1931 rok' jako planista finansowy w Leningradzkim Regionalnym Związku Kooperacji Rolnych [О6ластной Союз Сельскохозяйственной Кооперации "Хлебоживотноводсоюз"]. W książkach adresowych z 1934 i 1935 roku jest buchalterem dla innego przedsiębiorstwa rolnego [Ленинградский Трест Молочной Промышленности «Союзмолоко»].
Zginął w kwietniu 1942 roku w Leningradzie (Petersburgu) podczas niemieckiej blokady tego miasta.
Żródło: Весь Ленинград : адресная и справочная книга г. Ленинграда на 1931 год, str 27; Весь Ленинград ...на 1934 год, str 737; Весь Ленинград. Адресная и справочная книга. 1935, str. 225;ВЫСОЧАЙШИЕ ПРИКАЗЫ: ПО ВОЕННОМУ ВЕДОМСТВУ; gwar.mil.ru; ВОЗВРАЩЁННЫЕ ИМЕНА. КНИГИ ПАМЯТИ РОССИИ; Военное министерство Высочайшие приказы о чинах военных, 1-31 мая. - 1915; Военное министерство. Высочайшие приказы о чинах военных, 1 ноября - 15 ноября. - 1916, Санкт-Петербург.

 

*8b - Wanda Dowgwiło - Na podstawie listu [...] Tatjany Iwanowny w mieście Jarosławiu do [...] Marii T. opisujący los jej krewnych i innych mieszkańców wsi Berezka po inwazji niemieckiej 24.4.1942 roku: ".. Tania, powiedz Wandzie Dowgwiło, że żyje jej matka i dzieci, a Ira i ojciec zostali zabici..."
Письмо Рябининой (Устенко) Татьяне Ивановне в г. Ярославль от односельчанки Марии Т. с описанием судьбы ее родных и других жителей села Березка после вторжения немцев 24.04.1942 г.: "...Таня, передай Ванде Довгвило, что у них живы мать и дети, а Иру и отца убили.
Czyżby chodziło tu o wyżej wymienionego Leonarda syna Jana (1890 - 1942) z linii laudańskiej, który zginął podczas niemieckiego oblężenia Leningradu w kwietniu 1942 roku?
Żródło: Fragmenty listów z Museum Zwycięstwa w Moskwie.

 

*9 - Rodzina Władysława Dowgwiłło (6.7.1908 - 21.6.1988) posiadała znaczne gospodarstwo w okolicy Podbrzezia (Paberże). W dniu 22 maja 1948 r. wysiedlono go wraz z małżonką do Krasnojarskiego Kraju, Nowosiołowskij Rajon, osady: Kurtak i Krywoszejna, gdzie pracowali oficjalnie w tajdze przy wyrębie drzew do 3.9.1956 r.. Repatriowani do Polski w październiku 1956 r. (Instytut Pamięci Narodowej Sygn. akt S 67.2009.Zk) i osiedlili w Gdańsku. Informacje te potwierdza publikacja "1941-1952 metų Lietuvos tremtiniai" [Litewscy deportowani z lat 1941-1952] wydana przez litewskie Ministerstwo Spraw Wewnetrznych w 1993r. Podobny los spotkał też jego brata Felicjana Dowgwiłło.

 

*10a - W Litewskiej Bibliotece Akademii Nauk w Wilnie znajduje się po numerem F342-31004, podanie Antoniego Dowgwiłło z 28 sierpnia 1928 roku, w którym jako były uczeń seminarium teologicznego w Kownie prosi o przyjęcie do 7-ej klasy gimnazjum archidiecezjalnego w Wilnie z nastepującą argumentacją: "Dnia 6 pażdziernika ub. r. [1927] zostałem zwolniony z Sem. Żmudzkiego w Kownie, z tego powodu, że pochodząc z rodziny polskiej nieprzychylnie byłem widziany w sferach kolegów, a przedewszystkim władz/duchownych/zwierzchnich. Sytuacją tą byłem bardzo zaskoczony..."
- W Warszawskim Dzienniku Wojewódzki dla Obszaru m. st. Warszawy nr 39 (z 18.9.1930), nr 40 (z 28.9.1930) i nr 41 (z 2.10.1930) znajduj się ogłoszenia o zgubionym paszporcie Antoniego z podaniem ul. Bednarskiej 6 w Warszawie jako adresu kontaktowego.
- W Dziennik Zarządzeń Dyrekcji Okręgu Poczt i Telegrafów w Warszawie R. 2, nr 28 (31 grudnia 1934) znajduje się 'Uznanie dla personelu urzędu pocztowo-telegraficznego w Suwałkach' podpisane 22.12.1934 r. przez dyrektora okregu z "...wyróżnieniem pracownika kontraktowego Antoniego Dowgwiłło".
- W indeksie zasobów Państwowego Urzędu Repatriacyjnego przechowywanym przez Archiwum Państwowe we Wrocławiu, znajdujemy na liście osób ze Zgorzelca: Antoniego i Alinę Dowgwiłło. Prawdopodobnie chodzi o 1945 rok.
- W Dziennik Zarządzeń Dyrekcji Okręgu Poczt i Telegrafów w Warszawie R. 4, nr 8 (25 marca 1948) czytamy, że do 7 grupy uposażeń został awansowany asystent Dowgwiłło Antoni z Urzędu Poczty i Telegrafu Wrocław 2 przy ulicy Stanisława Małachowskiego 1-9.

 

*10b - Alina Martyna Dowgwiłło urodzona w 30.1.1905r. w osiedlu Wapniarka powstałego w 1870 roku, parafia Kopijówka, gmina Żurawiówka w powiecie bracławskim [obecnie Ukraina], dyplom magistra farmaceuty otrzymała w 1938r. W 1947/48 roku związana z Dobroszycami powiat Oleśnica ul.Długa 23 [Informacja na postawie Rocznika Lekarskiego z 1948 roku] Wystepuje też w dokumentacji Zarządu Miejskiego stołecznego miasta Poznania jako sprawa 12984 z lat 1945-1950 [zawartość akt nie znana].
Z tego samego osiedla Wapniarka wywodzi się Marya Dowgwiłło (po drugim mężu) z domu Święciańska, córka Karola, z Wapniarki. Osiedle podlegało okręgowi policyjnemu i sądowi w Tulczynie, skąd pochodzi dokument-weksel z 15.8.1895 roku [zabacz kopię w archiwaljach], w którym Maria daje mężowi Antoniemu Dowgwiłło synowi Ignacego prawo do pożyczonych 1000 rubli Karolowi Kaczorowskiemu. Źródło: http://hisdoc.ru/bills/22030/
Ten sam Antoni Ignatowicz Dowgwiło mial sprawę w Sądzie rejonowym w Winnicy [Ukraina] (2. wydział cywilny) trwającą od 4 maja do 18 czerwca 1911 roku dotycząca roszczeń chłopów Siemiona Iwanowicza Tkacza, Teodozjusza (1), Kiryła i Teodozjusza (2) Mitrofonowych Tkaczów, którym był dłużny sumę 550 rubli na podstawie umowy; wieś Tymków [wieś nad Uszycą w rejonie Nowouszytskim] Żródło: Fond 172; Opis nr 18 zachowanych spraw z lat 1896–1911; pozycja 1136.
Marya Dowgwiłło pojawia się na łamach casopisma "Biesiada literacka" przy darach na budowę pomnika Mickiewicza w Warszawie (nr.27 z 2.7.1897 strona 15) i w działe Post-Scriptum (nr.1 z 1.1.1897 strona 15 i nr.1 z 6.1.1898 strona 20).
W rejestrze Państwowego Urzędu Repatriacyjnego w Zgorzelcu zapisana razem z Antonim Dowgwiłło synem Kazimierza (ur. 1909; linia laudańska) pod datą 13.8.1945. Przybyli z Wrocławia i udawali się do Poniatowic. Mogłoby się wydawać, że byli małżeństwem ale wygląda na to, że z domu była też Dowgwiłło.

 

*11 - Edward Lutkiewicz herbu Doliwa.

 

*12 - Janina Lutkiewicz urodzona w majątku Roszcze pod Kiejdanami.

 

*13 - Bronisław Dowgwiłło. W lutym 1931 r. był świadkiem na ślubie siostry Katarzyny w Czekiszkach. Do Kanady wyjechał w maju 1949 roku na pokładzie s/s Scythia z Bremy- Grohn podając, że jest rolnikiem. Prowadził firmę budowlaną. W dostępnych spisach ludności Toronto 'Might's Greater Toronto city directory' z lat 1920-1969 pojawia się od 1955r. pod adresem 44 Laws Street, a od 1966 roku na 215 Ellis Avenue. Co ciekawe, że nieruchomość na 44 Laws Street jest zamieszkała lub jest własnością Elżbiety Dowgwiłło od 1967 roku. Według tego samego żródła był budowniczym lub kontrahenten w tej branży. Potwierdzają to opisy plików dokumentów z City of Toronto Archives, gdzie jest mowa o umowie deweloperskiej z 1968 roku pomiędzy gminą Etobicoke (dzielnica Toronto) i Broniusem Dowgwillo. Jest też umowa dotycząca nieruchomości. W raporcie z 28.4.1960r. zatytułowanym 'In the matter of an inquiry into certain financial affairs of the corporation of the township of York related to sub-divisions of law, zoning by laws and the sales of municipal lands owned by the said corporation of the said township of York and matters connected therhwith'; w rozdziale 'Sale to Toronto industrial leasholds company limited (Bertal Investments Limited) of blocks B, C and D on the north side of Alliance Avenue and blocks G, H and J on the south side of Alliance Ave. Plan 5098' (str.168) dotyczącym wydrzenia lub transakcji z 1955 roku. Możliwe, że ta umowa o nieruchomość i sprawa w raporcie 1960 r. dotyczą tego samego.
Wystepuje na listach wyborczych miasta Toronto z lat 1963, 1972 i 1974. Pradopodobnie mąż Elżbiety, która występuje na listach wyborczych z 1963 i 1965 roku. Na liście z 1974 r. występuje również Aldona. Najprawdopodobniej córka. Bronisław jest także wymieniony na liście ofiarodawców pieniędzy na budowę pomnika Jana Pawła II w dwutygodniku "Związkowiec" wydawanym przez Związek Polaków w Kanadzie [Toronto]. Źródło: All Canada, Voters Lists, 1935-1980; Związkowiec nr. 56 z 12.7.1984r. [str.4]; Correspondence and nominal roles, done at Bremen-Grohn: transport by ship (SCYTHIA); transit countries and final destinations: Canada 1949.

 

*14 - Otton Dowgwiłło. W latach 20-tych XX wieku m.in. członek zarządu polskiej organizacji sportowej "Sparta" w Czekiszkach wraz z Janem Kierszewiczem, Jerzym Rajuńcem i Józefem Tędziegolski. Żródła: Andrzej Gąsiorowski "Polskie organizacje sportowe na Litwie 1918-1940" w Kwartalniku Szkice Humanistyczne tom XVII, nr 2 (vol.43), Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego; Przegląd Wschodni : historia i współczesność Polaków na Wschodzie T. 12, z. 4 (2012/2013). Po aresztowaniu w 1944 roku i przebywał w rejonie moskiewskim [ lietuviaisibire.lt.]. Zmarł prawdopodobnie 22.1.1946 r.

 

*15 - Władysław Dowgwiłło - inżynier budowy dróg, pracował w Żytomierzu; jego żona była według przekazów śpiewaczką.

 

*16 - W "Rodzinie. Herbarzu Szlachty Polskiej" Seweryna Uruskiego jest następujący tekst: DOWGWIŁŁO h. ABDANK. Kilku z nich udowodniło szlachectwo w guberni kowieńskiej 1799-1820 r. Jan, syn Józefata, dziedzic dóbr Radyki 1882 roku, w guberni kowieńskiej.

 

*17 - Kazimierz Waściszakowski - autor wspomnień zatytułowanych "Potyczka pod Szklarami : kartki z pamiętnika 1863 roku" wydanych w 1928 roku w Lublinie przez jego syna Leona, profesora KUL-u. Fragment wstępu do pamiętników: ... Inż. Kazimierz Waściszewski (od r. 1859 — Waściszakowski) urodził się w roku 1834 w Brzeźnicy obwodu Krakowskiego, zmarł dn. 1 maja 1905, w ziemi Siedleckiej, w wieku lat 71.
Do szkół elementarnych i gimnazjum realnego uczęszczał w Bochni. Uczył się dobrze. Według świadectwa szkolnego z r. 1851 był na 33 uczniów 2-gim w klasie, takoż był 2 gim na 21 uczniów w r. 1852.Od r. 1852 uczęszczał do Instytutu Technicznego w Krakowie za dyrekcji dr. M. Łuszczkiewicza.
W r. 1855 został wmieszany w eksces studencki i wraz z wielu innymi kolegami wzięty był do wojska i wcielony do 8-go pułku saperów. W wojsku pozostał do roku 1859. Brał udział w bitwie pod Solferino we Włoszech.
Po wystąpieniu z wojska pracował przy pomiarach mierniczych i urządzaniu lasów w dobrach Zakopiańskich hr. Homolacsa, rozległości 23.000 morgów austryjackich. Wyciągi z 2-letnich doświadczeń przedkłada Krakowskiemu Towarzystwu Leśnemu p. t. „Beitrage zur Schatzungskunde und Bonittirung der Tatraforste im Vor und Hochgebirge" (przyczynek do oszacowania i. t. d. lasów Tatrzańskich). Wspomniane Tow. Leśne wskutek uznania mianuje Go swym członkiem czynnym.
Wypadki 1863 i 1864 roku wywierają wpływ także i na sąsiednią Galicję.
Synowie wtaściciela dóbr Zakopiańskich pp. Bronisław i Stanisław Homolacsowie. Węgrzy z pochodzenia, ale ciałem i duszą Polacy, postanowili wziąć czynny udział w powstaniu. Ojciec ich, kawaler wielu orderów austryjackich, zezwala na to pod warunkiem, że ś. p Kazimierz Waściszewski towarzyszyć im będzie. Tak się też staje.
„Potyczka pod Szklarami" jest jednym z epizodów kilku bezowocnych wypraw, przedsiębranych przy pomocy szlachetnych Węgrów w sukurs powstaniu narodowemu.Te bezowocne wyprawy kończą się internowaniami i ekspcrtowaniami do miejsca zamieszkania, wreszcie autor tych pamiętników, jako były wojskowy austryjacki, zostaje postawiony w r. 1864 w stan oskarżenia przed sądem wojennym najpierw w N. Sączu, a potem w Krakowie, co grozi mu Szpielbergiem. [więzieniem; red.]
Nie czekając aż wieść o procesie wojskowym dojdzie do Krakowa, udaje się tam i dzięki pomocy pp. hr. Prozora, Kicińskiego i Komornickiego uzyskuje paszport na wyjazd do Kongresówki,
Tu poświęca się pracy w rolnictwie. W domu pp. Komornickich poznaje pannę Habdank-Dowgwilło, która bawi gościnnie w tym domu po powrocie z Syberji, dokąd w r. 1863 przez Murawjewa-wieszatieta została zesłana, wraz z siostrą, z rodzinnej Litwy, za udział braci w powstaniu. Żeni się z nią i na stałe osiada w Kongresówce i już nigdy więcej nie ogląda ziemi krakowskiej, która go wychowała.
Źródło: 'Potyczka pod Szklarami : kartki z pamiętnika 1863 r.' Waściszewski Kazimierz, Lublin 1928

 

*18 - Leon Bernard Waściszewski (vel Waściszakowski) - Dziekan Wydziału Prawa i Nauk Społeczno- Ekonomicznych w latach 1919-1922 oraz 1924/1925 na KUL-u (Katolicki Uniwersytet Lubelski). Wygłosił 10 grudnia 1918 roku o godz. 10.00 pierwszy wykład pt. „Teoryja statystyczna”, w sali nr 1 Seminarium Duchownego, w nowo powstałym uniwersytecie.

*19 - Witold i Anna Dowgwiłło (prawdopodobnie małżeństwo) wymienieni w indeksie Państwowego Urzędu Repatriacyjnego (PUR) przechowywanego we wrocławskim Archiwum Państwowym; jako miejsce osiedlenia podano Strzelin pod Wrocławiem [archiwum 82/344; księga 465 strona 172; zdjęcie 174; pozycja 2039 i 2040]. Obecne miejsce Witolda w drzewie jest niepootwierdzone.

 

*20 - Stanisław (Stanley) Dowgwillo - przybył w 11.4.1914 roku do Bostonu wraz z siostrą Aleksandrą na statku s.s. Arcadia z Hamburga. Ich celem podróży było miasto Cambridge MA koło Bostonu. 28.8.1918 roku otrzymał obywatelstwo amerykańskie (Petition nr. 37789; Cerificat nr. 1002911) podając jako profesję żołnierz-rzeźnik. W wojsku od lipca 1918 do lutego 1919 r. W US Census z 1920r. podaje, że mieszkał na Wetern Avenu i pracował w sklepie spożywczym. Źródła: Massachusetts, Boston Passenger Lists Index; United States Census, 1920; US World War I Draft Registration Cards; US World War II Draft Registration Cards.

 

*21a - Jerzy (George) Dowgwillo - starszy brat wyżej wymienionego Stanisława i Aleksandry - przybył 26.5.1910r. na statku ss President Lincoln z Hamburga do Nowego Jorku. W papierach zapisany jest jako Jurgis Daugwila. Około roku 1942 był sekretarzem odziału w Nashua Internationale Broderhood of Bookbinders. Ukończył trzy klasy 'high school'. W 1946 roku był już rozwiedziony. Zajmował sie uoprawą bawełny.. Źródła: US Census 1920.

 

*21b - George Carl Dowgwillo - Według dokumentów wojskowych z 9.7.1946 roku ukończył trzy klasy 'high school' i był już rozwiedziony. W cywilu zajmował się uprawą bawełny, a w wojsku był związany z Air Force. Wraz z drugą małżonką był członkiem kościoła babtystów. W latach 50-tych stacjonował w Kaiserslautern (Niemcy). Źródła: United States World War II Army Enlistment Records, 1938-1946; Massachusetts Death Index, 1970-2003; findagrave.com.

 

*22 - John Joseph [Johnny] Dougwillo - zanim został zawodowym bokserem wagi półśredniej pracował przy uprawie tytoniu. Jego oficjalna kariera trwała od 28.3.1938 do 10.11.1944 roku; jego rekord to 11-27-6 bez nokautu i został 11 razy znokautowany. W 1938 lub 1938 roku poślubił Ruth Elisabeth Fiske, która zmarła już w 1943 roku pozostawiając go z trojgiem dzieci. Źródła: US Census 1940; Mississippi, County Marriages, 1858-1979 ; US Social Security Death Index; Find a Grave;

*23 -  Wiecej informacji o rodzinie Michała i Weroniki Dowgwiłło z Kenosha WI znajdziecie na stronie poświęconej Stanom Zjednoczonym.

 

*24 - Chorąży Wiaczesław Dowgwiłło syn Jana [podawany też jako Wiaczesław Jakowlewicz Dowgwiłło] - służył w 10 Sybirskim Półku Strzelców; wymieniony w moskiewskiej gazecie "Rosyjskie Słowo" z soboty 20 lutego 1916 r. jako jeden z rannych umieszczony w szpitalu ministerstwa kolei Fontanka 21; wypisany ze szpitala 18.4.1916r. Źródła: Oficerowie RIA 1914; karta wypisania ze szpitala; karta przybyłych do pułku.

*25 - Anna Dowgwiłło - przybyła do Nowego Jorku 23.10.1910 r. na pokładzie ss Bluchter z Hamburga. Celem jej podróży był Machester NH. Z zawodu była krawcową. Dokument w zbiorach Ellis Island potwierdzają, że była córką Jana Dowgwillo z Poniewieża i sama też urodziła się w tym mieście. Jej mąż Feliks Dobrowolski był rolnikiem ale po 1912 r. podaje jako zawód stolarz. W aktach kościelnych Poniewieża z 1895 r. pisze, że Jan i Anna z Czepkowskich Dowgwiłło byli szlachtą powiatu szawelskiego. Źródła: US Census 1940 Cambridge, Middlesex,, Massachusetts; US Census 1930 Cambridge, Middlesex, Massachusetts; Massachusetts Death Index, 1970-2003; New Hampshire Marriage Records, 1637-1947; New York Passanger List; United States World War I Draft Registration Cards 1917-1918; United States World War II Draft Registration Cards, 1942; Massachusetts Naturalization Index; Manchester Marriages 1910;

 

*26 - Sierżant sztabowy Gordon G. Solomon, mąż Michelle P. Dougwillo; zawodowy żołnierz zginął podczas prowadzenia operacji bojowych w Habbaniyah, Irak. Żródła: Honor the fallen; The Militery Honor Waal; Find a grave; Congressional Record, V. 152, PT. 17, November 9, 2006 to December 6, 2006.

*27 - Stanisław Dowgwiłło - w 1919 r. powrócił z niewoli niemieckiej i zaginął w wyniku wojny polsko-radzieckiej. Wiadomo to na podstawie ogłoszeń jakie jego małżonka umieściła w Kurierze Warszawskim 25.5.1922r. i w gazecie Polska Zbrojna z 4.1.1923 r. (odezwa o poszukiwaniu go przez delegację Rzeczypospolitej Polskiej w Komisji Mieszanej do spraw repatrjacji z Rosji). Jak widać Stanisław powrócił ale prawdopodobnie z nadszarpniętym zdrowiem.

 

*28 - Bardzo prawdopodobne jest, że własnie o tym Maurycym jest mowa w "Gazecie Lwowskiej R. 57, nr 169 z 24 lipca 1867 str. 980.

 

*29 - Krzysztof ukończył w 1941r. trzecia klasę Gimnazjum w Poniewieżu. [Dziennik Urzędowy Ministerstwa Oświaty nr. 1 z 15.2.1961r. str. 21-22]

 

*30 - Młodsza siostra Katarzyny Romaszkiewicz - Stanisława - poślubila 17.1.1895 r. w Krokach Jana Dowgwiłłę syna Benedykta i Teofili z Syrutowiczów.

 

*31 - Kazimierz Dowgwiłło - Według wpisu w księgach parafialnych zmarł on w mieszkaniu przy ulicy Św. Ignacego 3 w Wilnie, należącego do parafii Św.Ducha. Pogrzeb miał miejsce 19.5.1928 roku na Rossie.

 

*32 - Feliks L. Deugwillo Jr - weteran USA z II wojny światowej, otrzymał European Theatre Ribbon, the Pacific Theatre Ribbon, American Theater Ribbon i Medal Zwycięstwa. Został mianowany "Rycerzem Legii Honorowej", najwyższym odznaczeniem Francji za swoją służbę w Normandii. Pochowany na wojskowym cmentarzy w Arlington, Virginia. Źródło: Legacy.com

 

*33 - Teodor Daugvila/Dowgwiło:
- W bazie danych Castle Garden, obejmującej emigrantów spisanych przed powstaniem Ellis Island, zapisany jest Theodor Dowgwiło z Kowna urodzony około 1865 r. przybył 24.3.1890 r. poprzez Bremę na pokładzie s.s. Main, a celem jego podróży był Baltimore [http://castlegarden.org/quick_search_detail.php?p_id=10513507 i Baltimore Passenger List 1820-1897 jako Dongwillo].
- 5.7.1905r. Teodor Dougwillo przybył (ponownie?) z Bremy na s.s. Cassel udając się do brata Karola w Baltimore.
- Listy pasażerów z Ellis Island w Nowym Jorku i z Baltimore. 14 listopada 1907 przybyli z Poniewieża na s.s. 'Petersburg' do Ameryki w celu dotarcia do Karola Dowgwillo w Baltimore Maryland: Theodor Dowgwillo (Doigwillo) lat 37, rolnik, żonaty z Teklą, brat Karola; Aleksander Karpowicz, syn Kazimierza, lat 24, kowal, kawaler, szwagier Karola. 18 listopada 1907 wyruszyli statkiem do Baltimore, gdzie też przybyli 2 grudnia 1907r. Inne źródła: US Census 1920.
Po uzupełnieniach wiadomości o Teodorze na podstawie drzewa umieszczonego na platformie geni.com wynika, że Teodor w ostateczności powrócił do rodziny i Popiwesiów.

 

*34 - Natrafiłem na co najmniej dwa różne nazwiska panieńskie Anny żony Karola. Jędrzejczak jest na podstawie danych cmentarza, na którym znajduje się jej nagrobek.

 

*35 - Według US Census 1910 Karol Dowgwiłło urodził się na terenach zaboru rosyjskiego, a Mary zaboru pruskiego. Przybyli do US w 1887 roku. Wraz z nimi mieszkała teściowa Karola: Anna (1851). W 1910 roku wszyscy mieszkali razem na 519 Cannon Street. Karol [Dengwillo] pracował jako robotnik w odlewni, jego syn Feliks był tam uczniem, a córka Aleksandra pracowała przy produkcji płaszczy. W US Census 1900 pod tym adresem nie wystepują. W US Census z 1920r., gdzie jest zapisany jako Carrolyn Dogvillo pracujący w stoczni, mieszkają na 2506 Fleet Street wspólnie z namłodszym synem Walterem Feliksem i najmłodszą córką Aleksandrą z jej mężem Dorowiczem (także Polak, który od 1904 r. był w Stanach i pracował jako maszynista w Cotton factory) i owdowiałą teściową Anna (84).

 

*36 - Na stronach 'findagrave' pisze, że Jadwiga Dowgwillo była żoną Mamerta. Ostatnie miejsce zamieszkania 1347 Andrew Street Baltimore. Oboje pochowani na Holy Rosary Cemetery.

 

*37 - Peter Paul Dowgwillo (Dowgillo, Dowgills, Dogurlo, Dockwell) według U.S. Census 1940 mieszkał u ojca i matki (tak jak i pozostałe rodzeństwo) i zajmował się wyrobem cukierków. U.S. World War II Army Enlistment Records z 29.10.1942r. podaje, że ukończył pierwszy rok szkoły średniej. Pochowany przy rodzicach na cmentarzu Most Holy Redeemer.

 

*38 - Joseph J. Dowgwillo (Dowgills, Dowgurl) według U.S. Census 1940mieszkał u ojca i matki (tak jak i pozostałe rodzeństwo) i był kierowcą ciężarówki co potwierdza także U.S. World War II Army Enlistment Records z 28.1.1943r. Miał wykształcenie podstawowe. Ostatnie tygodnie życia spędził pod opieką szwagierki Joanne Dowgwillo i rodziny. Pochowany jako Dowgurl przy małżonce na Resurrection Cemetery.

 

*39 - Hipolit Dowgwillo przybył z Kroków poprzez Bremę na pokładzie statku o takiej samie nazwie 31.5.1899r. do Nowego Jorku. Jego celem podróży był wujek K. [Kazikowski] mieszkającu na 3247 E. Thomspn Street w Filadelfi. Żródła: US Census 1940; US World War I Draft Registration Cards, 1917-1918; findgrave.com; New York Passenger Arrival Lists (Ellis Island); Pennsylvania Civil Marriages, 1677-1950; Pennsylvania Death Index 1959 litera D str.550.

 

*40 - Kazimierz Dowgwiłło i jego żona Ludwika zd Lutkiewicz córka Bronisława; mieli 30 ha gospodarstwo w ok. Radziewiliszki [Radviliškiai] powiat Czekiszki. Wywiezieni razem z synem w czerwcu lub lipcu 1948 r. do Igarki nad Jenisejem (Krasnijarski Kraj), gdzie pracowali przy wycince drzew. Pochowani w grobie rodzinnym w Kruwondach. Dla Kazimierza jest symboliczny grób, ponieważ zmarł na wygnaniu na gruźlicę. Żródło: 'Igarkos tremtiniai' Aldona Matulkaitė, ‎Aloyzas Janulis; Leidykla "Atkula", 1998.

 

*41 - Wanda Juchniewicz z d. Dowgwiłło urodzona w 1913r. w Podbrzeziu i mieszkająca w Krakinowie jeszcze po 2000 roku. Siostra Bronisławy żony Jarosława Dowgwiłło (1896-1953). Dwie rodziny o tym samym nazwisku, które mają bardzo odległe wspólne korzenie. W dwóch zeszytach liczących 320 stron zebrała teksty pieśni (czyli "śpiewów") patriotycznych, religijnych i miłosnych, wykonywanych na Laudzie, wiersze własne i anonimowe, modlitwy oraz wypisy ze znanych poetów polskich, a także piosenki litewskie. Godny uwagi jest fakt, ze ta szlachcianka jest samoukiem; nie uczyła się ani w szkole polskiej, ani litewskiej. Źródła: artykuł 'Pamietajmy o Kowieńszczyźnie' Zofii Sawaniewskiej-Mochowej z Wileńskich Rozmaitości nr 6 listopad-grudzień 1999 [str 6]

 

*42 - Józef Dowgwiłło [Daugwiło] urodzony w okolicy Pożercie koło Towian (parafia Szaty) syn Jana i Petroneli Łukjańskiej. Wstąpił do Wolskiej Szkoły Wojskowej [od 7.10.1908 Wolskiego Korpusu Kadetów] w Saratowie. Według karty poborowej skierowany 25.10.1914 roku do 108 Saratowskiego Pułku Piechoty w stopniu podoficerskim.
[W tym samym okresie było dwóch Józefów Dowgwiłło w wojsku carskim. Józef syn Jana (1887 - ?) i Józef syn Bolesława (1892-1938). Jeden z nich rozkazem z 2.8.1916r. otrzymał order św. Anny IV klasy jako naczelnik 8 roty przy sztabie 2 Kubańskiej Dywizji Kozakóww w stopniu podporucznika, a rozkazem z 15.10.1916 r. orderem św. Stanisława III klasy podlegając 1-ej Kaukaskiej Rocie, wojska inżynieryjne. Rota ta została przemieniona 13.5.1916 r. w 10 Dywizjon Radiotelegraficzny. To mogłoby sugerować, że w tym wypadku chodzi o Józefa syna Bolesława, który po I WŚ zajmował się radiografią w Leningradzie. Zobacz TUTAJ]
Źródła: СПИСОК ЛИЧНОГО СОСТАВА САРАТОВСКОЙ ВОЕННО-НАЧАЛЬНОЙ ШКОЛЫ, ВОЛЬСКОЙ ВОЕННОЙ ПРОГИМНАЗИИ, ВОЛЬСКОЙ ВОЕННОЙ ШКОЛЫ, ВОЛЬСКОГО КАДЕТСКОГО КОРПУСА ЗА ПЕРИОД С 1858 ПО 1918 Г.; Карточки военнопленных; Высочайшие приказы 2.8.1916; Высочайшие приказы 15.10.1916.

 

*43 - Kevin Stephen Dougwillo - director human resources and equal opportunity. B.A., M.Ed., Salem State College.

 

*44 - Teresa Dowgwillo przybyła do USA okolo 1906. W latach 30-tych przeniosła się do Benselem w Bucks county PA. Jej syn Victor Michael [Swadis] był sierżantem marynarki USA, odznaczony Purple Heart i pochowany na Roverside Cemetery w Toms River, Ocean County, NJ.
Źródlo: Pensylvania Civil Marriages 1677-1950; Pennsylvania, Philadelphia Marriage Indexes, 1885-1951; Pennsylvania, Philadelphia City Births, 1860-1906; Philadelphia Inquier z 15.10.1947 i 16.10.1961; strona rodziny Swagzdis na witrynie Geni;  US Census 1930;  US Census 1940; United States World War II Draft Registration Cards, 1942; Most Holy Redeemer Cemetery, Philadelphia.

 

*45 - O osiadłej w USA rodzinie Jurgisa Daugvila możnawięcej się dowiedzieć na stronie poświęconej Stanom Zjednoczonym.

 

*46 - Barnaba Bartłomiej Dowgwiłlo syn Andrzeja [Варнава Андреевич Довгвилло] pojawia się w 1835 roku na liście abonentów w czwartym tomie "Leksykonu encyklopedycznego" z dopiskiem, że jest on sekretarzem heroldii. W "Месяцеслов и общий штат Российской империи" z lat 1836-1842 jest wymieniony jako geodeta przy Sądzie Ziemskim w Wilejce. W "Kalendarzu Adresowym Imperium Rosyjskiego" [Адрес-календарьили Общий штат Российской империи] z lat 1843-1850 pełnił tą samą funkcję w Bobrujsku. Swoją karjerę urzędniczą rozpoczął od registratora koleżeńskiego [Коллежский регистратор] by około1850 roku osiągnąć stanowisko doradcy tytularnego [Титулярный советник]. Możliwe, że jeszcze w latach 50-tych był zawodowo aktywny. ["Вся власть Бобруйска почти 190 и менее лет назад" Александр КАЗАК].

 

*47 - Rodzina Kaliksta i Katarzyny z Dowgwiłłów Witortów przybyła na kontynent amerykański w kilku etapach. Syn Jan przybył 22.12.1905 roku z Hamburga. Synowie Władysław i Stefan przybyli do portu w Montrealu (Kanada) 12.6.1907 roku z Atwerpii (Belgia). Potwierdzają to amerykańskie i kanadyjskie listy pasażerów oraz podania o obywatelstwo. Jan otrzymał obywatelstwo 24.1.1919, Stefan 2.5.1922 i Władysław (Walter) 11.4.1924 r. Danych dotyczących Edwarda nie udało sie odnaleźć. Kaliket przybył wraz z córką Stefanią do Nowego Jorku 28.5.1909 roku na pokładzie ss Rhein z Bremy, a Katarzyna z dwoma pozostałymi córkami (Anna i Władysława) jednym z następnych rejsów tego samego statku 2.9.1909 roku. Stefan (Steve) utrzymywał się z reperacji samochodów. Władysław (Walter) był fryzjerem, a Edward był rolnikiem. Jan raz podawał, że jest rolnikiem a innym razem, że też zajmował się samochodami.

 

*48 - Valerija Daugvilaite zd. Bryżaite, żona Edmunda Daugvila z Kiejdan i matka Alberta; urodzona w gminie Silute niedaleko wsi Jurkaiciai; po zgonie jej matki w 1945 roku przenosi się do Kiejdan, gdzie przez ponad 10 lat mieszka u swojej ciotki Tekli Brużaite (23.9.1909 - 4.9.1996) bardzo szanowany lekarz pediatra związana zawodowo z Kiejdanami od 1934 roku. Valerija z zawodu nauczyciel matematyki; pracowała w kiejdańsim „Atžalyno“ gimnazjum. Żródła: "Garsi teta neatpažįstamai pakeitė našlaitės likimą"; Dokter Teklė Bružaitė.

 

*49 - Albertas Daugvila - urodzony w Kiejdanach syn Edmunda i Walerii; od 2007 roku doktor psychoterapeuta w Wileńskim Szpitalu Psychiatrycznym.

*50 -  Wiecej informacji na temat rodziny Wacława [Waltera] Daugwillo znajdziesz na stronie poświęconej Stanom Zjednoczonym w części poświęconej Chicago w Illinois.

 

*51 -   Emily Ann Dowgwillo - Ukończyła studia w dziedzinie psychologii i matematyki na Uniwersytecie Vanderbilt w Nashville, Tennessie. Następnie zaliczyła staż doktorski w Massachusetts General Hospital / Harvard Medical School. Jej rozprawa doktorska dotyczyła wpływu stanów narcystycznych na życie codzienne. Ukończy studia doktoranckie. w 2020 r. 25.5.2019 poślubiła Piotra Chamberlain w St. Louis.

*52 - Stanisław Dowgwiłło syn Adolfa i Anieli Możejko służył podczas I WŚ w 10 Zaamurskim Pułku Piechoty Pogranicza. Ranny 29.10.1916 r. pod Stanisławowem. Przyjęty do szpitala 21.11.1916r. Źródło: Российский Государственный Военно-исторический архив; Списки потерь солдат 10 Заамурского пограничного пехотного полка.

 

*53 -  Bronisław Dowgwiłło syn Adolfa i Anieli Możejko służył podczas I WŚ w 4 Kaukaskim Pułku Pogranicza. Ranny 7.7.1916 w [Peresz]. Przybył do szpitala 20.9.1916. Źródło: Картотека бюро учета потерь в Первой мировой войне.

 

*54 - Antoni Dowgwiłło, najmłodszy znany nam syn Bronisława [Apolinarego] urodzony w Sokółce i mieszkający oficjalnie w Szawlach, szlachcic, miał 12.8.1913r. rozprawę sądową w Bobrujsku. Został skazany na 10 miesięcy aresztu. Przyczyny skazania nie udało się mi odszyfrować. Wgląda na to, że został od razu zwolniony bo siedział w przedareszcie od 9.4.1912. Wygląda na to, że ten sam Antonim jest zanotowany jako ranny podporucznik, katolik i kawaler z powiatu bobrujskiego na liście poszkodowanych w guberni mińskiej. Żródła: 'Rejestrze spraw karnych wydane przez Ministerstwo Sprawiedliwości z 1913 r. Księga dwunasta.' str. 140 [Ведомость справок о судимости издаваемая миисерством юстици за 1913 годю Книга двенадцатаяюю.]; Министерство юстиции. Дела. Дело по прошению Довгвилло А.Б.. Шифр: Ф. 1405 Оп. 154 Д. 1335. Номер описи: 154. 20 мая 1913 г. - 13 августа 1913 г.; 'Lista zabitych, rannych i zaginionych nr. 819' str. 13101 [Именный список убитых, раненых и пропавших без вести пропавших № 819].

 

*55 - Carl Joseph Sr Dougovito - Jeden z najlepszych zapasników stanu Michigan w latach 1929-31 i kapitan drużyny zapaśników Uniwersity of Michigan z 1931 roku. Zdobył dwa tytuły Big Ten i jedno mistrzostwo narodowe (1932), był 8-2 w trzech finałach NCAA i był członkiem olimpijskiej drużyny USA w 1932 roku (San Francisco). Przez kolegów zapasników zwany 'Dougy'. Podczas WWII był m.in. oficerem łącznościowym u major generała Johna N. Greely, na którego rozkaz przebywał z misją dyplomatyczną w Kujbyszewie (Rosja) od 13 marca do 1.czerwca 1942 roku. Brał udział w wojnie na półwyspie koreańskim. W słuźbie do 30.9.1957 roku, którą zakończył w randze Lieutenant colonel US Army,
Źródła: Official army register for 1966; The Game Of The Xth Olympiad Los Angeles 1932; The Indianapolis times], March 10, 1932; 'Carl Dougovito is a bad Mo Fo (1931-32)' January 19, 2009; CCC part of Wells Park's colorful history; Bentley Historical Library - Bentley Image Bank; United States Army in World Wor II - The Middle East Theater - The Persian Corridor and Aid to Russia, Thomas Hubbard Vail Motter, Washington D.C. 1952, str 77 i 79.

*56 - Aleksander Dowgwiłło (4.8.1907 Lipawa - 28.8.1941) syna Teofila i Jadwigi Pawlik wywodzacych się z parafii Kroki (linia laudańska), którzy pobrali się w 1901 roku w Lipawie. W łotewskim archiwum pod sygnaturą LV_LVA_F PA-105_A 2 znajduje się "Akta osobowe członków przyjętych do partii komunistycznej i członków kandydujących (1940-1941). Komitet Miejski LCP Liepaja". [VK(b)P biedros un biedru kandidātos uzņemto personas lieta] Na stronie trzeciej pod numerem 38 znajdujemy Aleksandra Dowgwiłło syna Teofila, ktorego sprawa rozpoczęła się 26.8.1940, a zakończyła 18.10.1940. Aleksander po raz pierwszy pojawia się na łamach "Libausche Zeitung" 1.4.1933 r. gdzie wyrokiem Sądu Rejonowego został skazany na 6 miesięcy więzienia za fałszowanie pieniędzy. 17.9.1932 r. policja zrobiła przeszukanie w domu jednego z głównych podejrzanych, która doprowadziła do odkrycia fałszywych pieniędzy. W domu znajdowali się również trzej inni wspólnicy między innymi i Aleksander, którzy uciekli przez okno i zostali później zatrzymani. Postać Heleny Anderson (1914 - ?) działającej w organizacji młodzieży komunistycznej jest także związana z Aleksandrem. W "Libausche Zeitung" z 16.3.1934 r. pisze, że podczas rewizji w mieszkaniu, w którym żyje bez ślubu wspólnie z Aleksandrem, znaleziono 1000 egzemplarzy materiałów propagandowych i bardzo interesujące dla policji politycznej dane osobowe organizacji. Nie wiem czy ją zaaresztowano i na jak długo, ale w tej samej gazecie z 18.6.1934 r. podano, że w okresie od 12-go do 16-go czerwca do Urzędu Stanu Cywilnego zameldowała się między innymi para Aleksander Dowgwillo i Helena Anderson Andrion. Również Aleksander działął w szeregach tej organizacji (partii komunistycznej) i zajmował się werbowaniem członków pośród lipawskich marynarzy. Helena pełniła rolę kuriera [Libausche Zeitung 1.10.1935]. Za działalność w tej organizacji zostali skazani na początku października 1935 r. po długim procesie sądowym na 4 lata więzienia (Aleksander) i na 1 rok i 2 miesiące (Helena) [Libausche Zeitung 4.10.1935; Saldus Avīze 8.10.1935] W numerze 81 czaspopisma "Laiks" z 8.10.1960 r. pisze, że redaktor naczelny "Komunisty" Friča Arna na łamach jeszcze innego czasopisma “Cīņa" z 29 września tego samego roku, wspomina łotweskich komunistow skazanych w 1935 roku. Wśród nich jest mowa także o Helenie i Alexanderze Daugvillo. Do tego dodaje, że Aleksander zginął w pierwszych dniach wojny. Potwierdza to informacja o jego rozstrzelaniu (28 sierpnia) przez Niemców w Lipawie, umieszczona na rosyjsko-języcznej stronie internetowej [voenspez.ru], gdzie cytowane są informacje na podstawie nie opublikowanego maszynopisu z archiwum zatytulowanego «Героическая оборона города Лиепаи в первые дни Великой Отечественной войны. Сборник воспоминаний» (Лиепая, 1966).

 

*57 - Alojzy Lutkiewicz, syn Ottona, wnuk Edwarda i Jadwigi Dowgwiłło, wieloletni członek zarządu Północno-Wschodniego Stowarzyszenia Pszczelarzy i Rejonowego Koła Pszczelarzy w Ełku. Jego syn Wojciech godnie kontynułuje tradycję hodowli pszczół.

 

*58 -Katarzyna Joanna Dowgwiłło poślubiła 26.4.1902 r w Wayne, Detroit Władysława Staniewicza, syna Wincentego. Władysław przybył do Filadelfii 28.3.1896 r na statku ss Nederland przez Antwerpię z terenów zaboru austro-węgierskiego i udawał się do brata Józefa mieszkającego w tym samym mieście na 3271 E. Thompson Street. Katarzyna jest siostrą mieszkającego w Filadelfii Hipolita.
Źródła: Michigan, County Marriages, 1820-1940; Pennsylvania, Philadelphia City Death Certificates, 1803-1915; Pennsylvania, Philadelphia Passenger List Index Cards, 1883-1948; Death Indices in the Pennsylvania Hisorical & Museum Commission.

 

*59 - Colonel Francis J. Vetort, US Air Force, retired, 92, Cedar River, Mich., died Saturday, April 18 at Roubal Care and Rehab Center. Born Aug. 12, 1916 in Cedar River to the late Mr. and Mrs. Edward (Scholastyka Lutkevicz) Vetort, he married the former Doris Aldrich on Sept. 17, 1947 in Kingston, NY. She preceded him in death on May 16, 1997.
He entered the US Air Force on Nov. 3, 1941 as an aviation cadet, following his graduation from Northern Michigan University in Marquette, Mich. During his first tour in the Pacific Theatre of Operations in World War II, the Colonel recorded two enemy kills, receiving the Silver Star for gallantry during a mission in which he downed a Japanese aircraft over New Guinea. Most of his World War II experience was flying air support for ground troops. He had the distinction of being one of the pilot’s who escorted the bomber Enola Gay that dropped the world’s first atomic bomb on Hiroshima to end the war in the Pacific.
During the Korean War, he downed two MIG-15s during his 100-mission tour with the 4th Tactical Fighter Wing in which he was assigned as director of operations. Later in the war he assumed command of the 474th Fighter Bomber Group flying F-84 Thunder Jets in support of allied ground troops. He was checked out in 50 different Air Force Craft. As a jet fighter pilot he had over 4,500 jet hours and over 5,500 hours of flying time. He crossed the Atlantic Ocean 17 times and the Pacific Ocean 10 times. As a Colonel he also held the Senior Parachutist Award and in 1965 jumped into the midst of the Dominican Crisis with the Army’s 18th Airborne Corps. At the time, he was director of TAC’s Ninth Air Force Direct Air Support Center and the only full Colonel who was a current jumper, who made all the jumps.
He ended his 30-year Air Force career as the Commander of the Tactical Air Commands (TAC) Tactical Control Group, an assignment during which he earned the Legion of Merit.
Upon his retirement he moved his family to Cedar River to operate a cattle ranch. He was instrumental in the creation of the Cedarville Township Volunteer Fire Department and served as Chief for many years. In 1993 he was inducted into the Northern Michigan University Sports Hall of Fame. He was a member of the Church of the Precious Blood, Stephenson, American Legion Post 43 of Stephenson, Mid-County VFW Post 5966, and the Stephenson Lions Club.
Survivors include one daughter, Mrs. Russ (Susan) Mueller of Green Bay; three sons, Joseph of Chicago, IL., Mark of Wausaukee, and Michael of Walnut Creek; two grandchildren; a brother, Herman (Alice) of Grosse Point, Mich., and special nephew, James (Edith) Vetort of Cedar River, Mich.
Besides his wife and parents, he was preceded in death by two sisters, Ida and Marie, and a brother, Edward.

Source: peshtigotimes.net issue from April 22, 2009

 

*60 - Jonas i Gene Daugvilas obchodzili 23.11.2019 w Kiejdanach pięćdziesiątą rocznicę pożycia małżeńskiego. Źródła: 'Kėdainių mugė' z 26.11.2019; 'Rinkos aikštė' z 28.11.2019.

 
*61 - Henry "Hammerin' Hank" Dongvillo was the 2nd of four sons born to Adolph J. Dongvillo and Veronica Adent. He enlisted in the US Army on October 22, 1942. He married Margaret Shearer on February 15, 1947 in Berrien County, Michigan. They later divorced. They were the parents of eight children, all surviving him.
Henry graduated from the University of Michigan [1951] with his law degree after his service in WWII. He was a local attorney as well as a farmer. He was very involved in politics. In his later years he realized the importance of sharing the stories of his military career and traveled extensively to share those stories. He especially loved talking to school children to impart his appreciation for America as well as his military experiences. He was fortunate to attend the ground breaking ceremonies for the WWII Memorial in Washington D.C. with two of his sons.
Military: Henry Dongvillo enlisted 22 Oct 1942 in Ann Arbor, Michigan where he had been a student at the University of Michigan. 1st Lieutenant. Served during WWI - in Belgium, Germany, France.
One of only 70 United States Servicemen Awarded the Alexander Nevsky medal by the Russian Government during WWII. See newspaper article attached. Sadly, this medal was lost not long before Henry's passing. The return of this medal to his family would be appreciated beyond words.

104th Infantry Division (Timber Wolves)
Combat Infantry Medal. (Infantry Combat Commander)
Two Bronze Stars
Two Silver Stars
Two Purple Hearts
French Victory Medal

Fought at the Battle of the Bulge.

Political Career: Democratic candidate for Michigan state senate 26th District, 1960 (primary), 1962; candidate for delegate to Michigan state constitutional convention from 26th Senatorial District, 1961; candidate for U.S. Representative from Michigan 9th District, 1966; candidate in primary for circuit judge in Michigan 51st Circuit, 1978.

An Afternoon With Henry Dongvillo & Duane Dewey: True American Hero's

 

*62 - Victor Michael Swadis - Sergeant US Marine Corps World War II (1941-1945) participant battle of Iwo Jima. More about his military service in Chronological History of Sergeant Victor M. Swadis, USMC (1941-1945)


Corporal V Swadis (1944)